Доска объявлений Бесплатка Бердянск

Прес-служба Міндоходів повідомляє

29.10.2013, 11:01    просмотров: 2299

 

Міндоходів зібрало у жовтні майже 11 млрд. грн. ЄСВ

Зміна адміністратора єдиного соціального внеску не принесла жодних незручностей платникам – за перші три тижні адміністрування ЄСВ органами Міндоходів прийнято та оброблено 660 тисяч звітів, а надходження внеску склали майже 11 млрд. грн.

При цьому дві третини звітів (65%) були надані платниками за допомогою систем електронного звітування. Аналітики Міндоходів в подальшому очікують сталого зростання питомої ваги електронних документів у загальному обсязі звітності з ЄСВ.

Для зручності платників, що подавали звіт на папері, було подовжено робочий день фахівців Центрів обслуговування платників податків.

За наявною інформацією, черг, труднощів у поданні звітності, немотивованих відмов у прийомі документів або інших негативних наслідків від зміни адміністратора ЄСВ не зафіксовано.

Всі кошти, які надійшли на рахунки Міндоходів, відкриті у головних управліннях Держказначейства, були оперативно розподілені між фондами соціального страхування.

Нагадаємо, що процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Міністерство доходів і зборів України розпочало з 1 жовтня 2013 року. Саме з цього періоду суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України.

Рахунки розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів у розділі «Реєстри» за адресою: http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/111543.html.

Звітність в електронному вигляді платники повинні надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua. 

 

Кабмін затвердив п’ятирічну Стратегію розвитку Міндоходів

Кабінет Міністрів України затвердив Стратегічний план розвитку Міністерства доходів і зборів до 2018 року.

Цим документом визначено комплекс з восьми стратегічних напрямів розвитку Міністерства, які деталізовані за конкретними стратегічними цілями, алгоритмами та строками їх виконання.

Відповідно до Стратегії, у найближчі п’ять років робота Міндоходів буде спрямована на вдосконалення податкових і митних сервісів, розвиток партнерських стосунків з громадянами та бізнесом, активізацію міжнародної торгівлі за рахунок оптимізації митного регулювання, боротьбу з корупцією та «тіньовим» сектором економіки, запровадження сучасної IT-функції у роботу органів доходів і зборів.

Зокрема, Міністерство планує за результатами аналізу очікувань платників і міжнародного досвіду запровадити низку найбільш затребуваних послуг та сервісів для кожного з сегментів платників, у першу чергу, електронних. Наприклад, планується запровадження сервісу попереднього заповнення декларацій (e-Filing), розвиток кабінету платника (e-Taxpayers Files), впровадження сервісу інтернет-платежів для сплати податків (e-Payments), у тому числі платежів через мобільні пристрої.

У Міністерстві також планують переорієнтувати роботу уже працюючих сервісних центрів на надання усього комплексу адміністративних послуг з податкових і митних питань. Увага також буде приділена розвитку митних пунктів пропуску, забезпечення їх сучасними технічними засобами митного контролю: GPS-замками, мобільними та стаціонарними сканерами, електронними вагами, системами відеоспостереження та зчитування номерів тощо.

Міністерство й надалі приділятиме увагу вдосконаленню системи електронного декларування товарів за рахунок зменшення кількості документів у паперовому вигляді, удосконалення процедури прийняття електронної митної декларації до оформлення з автоматичним присвоєнням реєстраційного номеру. Будуть розроблені механізми прийняття автоматизованого рішення (без участі інспектора митниці) щодо можливості випуску товарів у обіг, вдосконалена процедура завершення митного оформлення за попередньою декларацією без доставки вантажів на митницю призначення та інше.

Задля підвищення ефективності методів протидії мінімізації сплати податків Міністерство має намір втілити у життя концепцію електронного аудиту, сформувати ризикоорієнтований підхід до контрольно-перевірочної роботи з трансфертного ціноутворення.

Стратегією передбачене удосконалення існуючих методів попередження і боротьби зі злочинами, пов’язаними з несплатою податків, зборів, митних платежів та витрачання бюджетних коштів. Для цього будуть й надалі розвиватися аналітичні функції оперативно-слідчих підрозділів, побудована сучасна та динамічна ІТ-функція.

Важливе місце у стратегічному плані посідають розробка та впровадження комплексної системи протидії корупції в Міністерстві, налагодження активної взаємодії із міжнародними організаціями, що займаються цими питаннями.

Презентуючи Стратегію, Міністр Олександр Клименко запевнив, що вона буде доведена до усього колективу Міністерства, щоб «кожен співробітник органів доходів і зборів у кожному регіоні України чітко усвідомлював свої задачі, алгоритми їх виконання та персональну відповідальність за результати. Ми розуміємо, що результат роботи усього Міністерства залежить від якості реалізації ініціатив на місцях. Тому чітко визначили стратегічні напрями роботи та зони відповідальності кожного підрозділу та кожного співробітника».

Нагадаємо, Стратегія розвитку Міндоходів розроблялася спільно з консультантами міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers та отримала схвальні відгуки від Всесвітньої митної організації (WCO).

 

Міндоходів та НСЖУ співпрацюватимуть в інформаційній сфері

Для покращення роботи із мас-медіа Міністерство доходів і зборів України та Національна спілка журналістів України підписали Меморандум про співробітництво.

Сторони домовилися про співпрацю в інформаційній сфері. Так, зокрема, Міндоходів надаватиме НСЖУ для оперативного використання інформацію щодо діяльності Міністерства та його територіальних органів.

У свою чергу представники Національної спілки журналістів братимуть участь у роботі консультативно-дорадчих органів при Міністерстві для забезпечення взаємодії і консультацій з громадськістю.

Крім того, відповідно до Меморандуму, Міндоходів надаватиме Національній спілці журналістів України повний перелік суб’єктів господарювання – засобів масової інформації, включених до плану-графіка проведення документальних перевірок. Представники Національної спілки журналістів мають можливість брати участь у цих перевірках, звичайно, за згодою ЗМІ.

За словами експертів Міндоходів, така співпраця сприятиме об’єктивному та неупередженому висвітленню діяльності Міністерства у засобах масової інформації, а також оперативному вирішенню можливих спірних питань, які виникають в процесі інформаційної діяльності.

 

Міндоходів та органи фінкотролю проводитимуть спільні перевірки

Територіальні підрозділи Міндоходів та органи фінансового контролю проводитимуть спільні перевірки, щоб максимально зменшити втручання держави у діяльність суб’єктів господарювання.

Відповідний порядок координації дій різних установ був затверджений на засіданні Кабінету міністрів.

Зокрема, визначено, що у разі планової перевірки одного і того ж підприємства контролюючими органами та органами фінансового контролю всі відомства зобов’язані провести спільну перевірку. Суб’єкт господарювання повідомляється про візит ревізорів за 10 днів. Між собою всі органи погоджують графік перевірок щоквартально.

«Ми повинні створити такі умови, щоб бізнес приділяв увагу своїй поточній діяльності, а не спілкуванню з контролюючими органами. Чіткий механізм узгодження одночасних перевірок сприятиме зменшенню втручання у господарську діяльність суб’єктів господарювання», - заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, представляючи проект порядку на засіданні уряду.

Міністр підкреслив, що зі свого боку Міністерство доходів і зборів максимально скоротило кількість планових перевірок. Так, у четвертому кварталі поточного року планується перевірити тільки 1,3 тис. суб’єктів господарювання.

Всього у 2013 році Міністерство планово перевірило 3,9 тис. підприємств – на 2,5 тис. менше, ніж торік.

З наступного року Міністерство планує впровадити практику проведення електронних документальних перевірок, завдяки чому платники з низьким ступенем ризику проходитимуть аудит дистанційно. Передбачається, що вже з 1 січня 2014 року цим сервісом зможуть скористатися платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. З 1 січня 2015 року послуга буде доступна для всіх представники малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування. А з 1 січня 2016 року - для всіх категорій платників податків. 

Нагадаємо, механізм електронних перевірок, права та обов’язки платників і податкових аудиторів визначені у розробленому Міністерством проекті закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».

 

Закон про трансфертне ціноутворення вчасно отримає необхідну нормативну базу, - Олександр Клименко

Кабінет Міністрів України сьогодні, 23 жовтня, затвердив черговий пакет документів, необхідних для імплементації норм закону про трансфертне ціноутворення. Зокрема, розпорядженнями Уряду визначено перелік джерел офіційної інформації для розрахунку ринкового діапазону цін, а також перелік спеціалізованих комерційних видань для цілей трансфертного ціноутворення.

Використання інформації про ціни з єдиних джерел дозволить уникнути спорів щодо відомостей про ринкові ціни, в тому числі по групах товарів, що не котируються на біржах.

Зокрема, Міндоходів і платники під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням матимуть змогу скористатися інформацією про ринкові ціни з таких джерел як щомісячний інформаційний бюлетень «Огляд цін українського та світового товарних ринків» (видає ДП «Держзовнішінформ»), інформаційно-аналітичний продукт «Товарний монітор. Україна» і Вісник Міністерства доходів і зборів України. В якості допоміжних джерел інформації про ринкові ціни визначені веб-сайти Мінрегіону та Мінагрополітики.

Відповідно до затвердженого Урядом Порядку, передбачена актуалізація переліку шляхом подання центральними органами виконавчої влади протягом двох місяців відповідних пропозицій.

«Імплементація закону відбувається за планом. У мене немає сумнівів, що ми вчасно отримаємо всю нормативну базу, необхідну для якісного впровадження механізмів контролю за трансфертним ціноутворенням. Підкреслю, що процес формування підзаконних актів відбувається у тісній співпраці з діловими колами», - зауважив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Нагадаємо, минулого тижня Кабмін двома постановами затвердив Порядок узгодження цін у контрольованих операціях, відповідно до якого під час контролю за трансфертним ціноутворенням підприємства матимуть змогу попередньо узгодити ціни та укласти відповідну угоду з Міністерством доходів і зборів. Окрім цього, був затверджений Порядок розрахунку та застосування ринкового діапазону цін і ринкового діапазону рентабельності для цілей трансфертного ціноутворення. Розрахунок таких діапазонів є необхідною умовою використання методів визначення ціни у контрольованих операціях.

 

Україна приєдналася до Глобального Форуму з податкової прозорості

Україна стала повноправним членом Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією (OECD). Про це листом на ім’я Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка повідомив голова OECD Косі Лоу.

«Я радий ініціативі України щодо взяття на себе зобов’язань з дотримання міжнародних стандартів прозорості та обміну податковою інформацією», - зауважив пан Лоу у своєму повідомленні.

Україна стала 121-м членом Глобального Форуму – найбільшої у світі організації з обміну податковою інформацією між компетентними службами держав-членів. Своєю метою OECD проголошує впровадження стандартів прозорого міжнародного податкового середовища на основі критеріїв, визначених Головною Декларацією країн «великої двадцятки» G20. Зокрема, одним з найважливіших питань є напрацювання рекомендацій для попередження махінацій з використанням офшорних юрисдикцій.

Країна, що приєднується до цієї організації, бере на себе зобов’язання з впровадження відповідних стандартів прозорості, автоматичного обміну інформацією з іншими учасниками Глобального Форуму, а також погоджується на експертну оцінку внутрішнього податкового середовища фахівцями OECD. На даний момент експерти Форуму, згідно з представленим у липні 2013 року звітом, дослідили вже 98 країн. У листопаді 50 країнам буде присвоєно відповідні рейтинги на відповідність стандартам прозорості та обміну інформацією.

Експертне дослідження ситуації в Україні попередньо заплановано на кінець 2014 року. Як зазначив голова OECD Косі Лоу, «проведення такої експертної оцінки надасть можливість продемонструвати спільноті ті зусилля, які були зроблені Україною для посилення ролі податкової служби, а також надасть можливість поділитися іншою податковою інформацією».

Крім того, Міністр Олександр Клименко отримав від Косі Лоу запрошення на чергове засідання Глобального Форуму, яке відбудеться 21-22 листопада в Джакарті (Індонезія).

Нагадаємо, 17 вересня 2013 року повноваження щодо підписання листа до Голови Секретаріату Глобального форуму про набуття членства надав Міністру доходів і зборів України Олександру Клименку Президент України Віктор Янукович у відповідному розпорядженні.

 

За продаж підліткам тютюну та алкоголю анульовано 527 ліцензій

За 9 місяців поточного року співробітниками Міндоходів викрито 215 фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Порушники втратили 527 ліцензій на право роздрібного продажу цією підакцизною продукцією. Крім того, за байдужість до здоров’я підлітків підприємцям також доведеться сплатити майже 1,5 млн. грн. штрафних санкцій.

У Міністерстві запевняють, що і надалі викриватимуть несумлінних підприємців, які намагаються заробити гроші на здоров’ї підлітків. Незнання закону у даному випадку не є виправданням, оскільки кожен суб’єкт господарювання знайомий з правилами торгівлі цими товарами.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.

Втратити ліцензію можна також за продаж алкогольних та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях, несплату чергового платежу за ліцензію протягом 30 днів від моменту її призупинення, а також за заявою суб’єкта господарювання.

 

Єдиний соціальний внесок

Звітність з єдиного соціального внеску 

Звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування страхувальниками м. Бердянськ та Бердянського району з 01 жовтня надаються до Бердянської ОДПІ. Звітність приймається в Центрі обслуговування платників податків (пр. Праці , 20, 1 поверх.) 

Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати цифровий підпис, який безкоштовно можна отримати в Бердянській ОДПІ, каб.219, тел. 3-86-63. 

Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua. 

 

Діють нові рахунки для сплати єдиного соціального внеску!

Бердянська ОДПІ нагадує, з 01 жовтня діють нові рахунки для сплати єдиного соціального внеску. 

Перелік нових рахунків окремо для страхувальників м. Бердянськ та Бердянського району, порядок заповнення поля «Призначення платежу», довідник відповідності символу звітності класам професійного ризику виробництва та категоріям платників єдиного внеску розміщено на інформаційних стендах податкової інспекції (1 поверх – Центр обслуговування платників податків, 3 поверх – біля приймальні) та на сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net/Бізнес/ Бердянська податкова інспекція/ Розрахункові рахунки.

 

Подання звітності з єдиного внеску страхувальником у разі зміни його місцезнаходження

У випадку коли страхувальник у звітному періоді змінює місце обліку в органах Міндоходів, звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за звітний період подається до органу Міндоходів за новим місцем реєстрації.

Наприклад, платник перереєстровується 18.10.2013 р. з Дарницького в Оболонський район м. Києва, звіт за 2013 рік подається до Оболонського району до 10.02.2014 року.

Нагадуємо, що фізичні особи-підприємці звіт за рік подають до 10 лютого року наступного за звітним періодом. Водночас, фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, звіт подають до 1 травня року, наступного за звітним періодом.

У разі, якщо останній день строку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим.

Відповідна норма передбачена Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 р. за № 1628/24160.

 

Діяльність Бердянської ОДПІ

Бердянська податкова інспекція проводить звірку з громадянами, які мають у власності об’єкти нерухомого майна

Запрошуємо громадян – платників податку на нерухоме майно, які володіють:

 - квартирою/квартирами (у тому числі їх частками), незалежно від їх кількості сумарна житлова площа яких перевищує 120 м2;

 - житловим будинком/будинками (у тому числі їх частками), незалежно від їх кількості сумарна житлова площа яких перевищує 250 м2;

 - квартирою/квартирами та житловим будинком/будинками (у тому числі їх частками), сумарна житлова площа яких перевищує 370 м2.

Також запрошуємо для звірки громадян, які мають у власності об’єкти житлової нерухомості. що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізінг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Платники податку – громадяни – власники житлової нерухомості мають право звернутися з письмовою заявою до Бердянської ОДПІ для проведення звірки даних щодо: об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру житлової площі об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку. 

Юридичним особам, які мають у власності об’єкти житлової нерухомості, введені в експлуатацію або придбані протягом 2013 року та/або не задекларовані, необхідно подати відповідну звітність до Бердянської ОДПІ. 

Звірка проводиться в Бердянській ОДПІ (пр. Праці, 20), каб. 226, щоденно з 09-00 до 18-00, п’ятниця з 9-00 до 16-45, перерва з 13-00 до 13-45.

 

Не дозволяйте використовувати себе, отримуйте офіційну заробітну плату!

В рамках проведення «Місячника добровільної легалізації зайнятості» в Бердянській ОДПІ працює «гаряча лінія» з питань дотримання законодавства про працю. 

З питань нелегального працевлаштування та тіньової оплати праці «у конвертах» звертайтеся за тел. 3-84-67.

 

"Пульс" як допомога у вирішенні суперечливих питань

Сервіс "Пульс" надає можливість будь-якому громадянину або представнику бізнесу зателефонувати та офіційно повідомити керівництво Міндоходів про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Митні питання

Міндоходів планує використовувати електронні замки для транзитних вантажів на всіх митницях

З липня 2013 року електронні замки з функцією GPS - GSM навігації при ввезенні товарів та транспортних засобів на митну територію України були використані більше 28 тисяч разів у межах пілотного проекту в зоні діяльності Південної митниці.

Нагадаємо, електронні замки призначені для забезпечення стовідсоткового контролю в режимі реального часу за переміщенням транзитних транспортних засобів з товарами, які перебувають під митним контролем.

Інформація з електронних замків передається в режимі онлайн до моніторингового центру Міндоходів, де опрацьовується Єдиною автоматизованою інформаційною системою.

Ці пристрої сигналізують про зняття пломб не уповноваженими на це особами – якщо «транзитний» вантаж насправді призначений для українського отримувача, про це відразу дізнаються у Міндоходів. Таким чином, електронні замки дозволяють точно встановити, чи відповідає режим прямування транспорту тим відомостям, що вказані в документах.

За підсумками реалізації пілотного проекту на Південній митниці Міндоходів, практика буде поширена на митниці в інших регіонах України. Для цього Міністерство доходів і зборів вже розробило Порядок використання електронних замків з функцією GPS-GSM навігації.

Проектом відповідного наказу регламентується, що такі пристрої розміщуватимуться за рішенням уповноважених працівників митниць на окремих транспортних засобах, що перетинають митний кордон України з вантажем. Зокрема, такий різновид контролю рекомендований для транзитних вантажів. Зняти замок має право тільки працівник митниці призначення, через яку «транзит» завершує свій шлях територією України.

Фахівці Міндоходів підкреслюють, що для платників податків встановлення замків буде безкоштовним, всі витрати на організацію високотехнологічного контролю бере на себе держава.

 

Проведено митне оформлення товарів, ввезених ПАТ „ХТЗ”

Харківською митницею Міндоходів проведено митне оформлення товарів, ввезених у жовтні на адресу ПАТ «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе».

На вимогу працівників митниці підприємством було надано додаткові документи на підтвердження заявленого рівня митної вартості та класифікації товарів.

На основі отриманих відомостей за 6 митними оформленнями ПАТ „ХТЗ” було підтверджено задекларований рівень митної вартості, за 2 – митна вартість відкоригована у бік збільшення.

Стосовно товару, однозначність класифікації якого потребує додаткових лабораторних досліджень, підприємством ПАТ „ХТЗ” (до остаточного отримання висновків митного органу, відповідно до статті 260 Митного кодексу України) самостійно прийнято рішення на оформлення тимчасової митної декларації.

Нагадаємо, що Харківською митницею Міндоходів було призупинено оформлення імпортних товарів ПАТ „ХТЗ” за деклараціями, які надійшли протягом 9-17 жовтня 2013 року. Причиною цього стала істотна різниця у ціні на комплектуючі деталі, яка була заявлена підприємством та за якою ввозилися ідентичні деталі на адреси інших осіб, непов’язаних з постачальником. Крім того, виникли і певні питання щодо класифікації окремих товарів.

З огляду на це харківськими митниками Міндоходів відповідно до ст. 53 Митного кодексу України підприємству було запропоновано надати додаткові документи на підтвердження заявленої митної вартості. Для виконання цих законних вимог декларант мав 10 днів. 

Оскільки станом на 21 жовтня ПАТ „ХТЗ” надало відповідні документи, митні процедури були проведені відповідно до вимог та у терміни, визначені законодавством з питань митної справи.

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Запорізька промисловість майже на 76 мільйонів гривень збільшила сплату до місцевих бюджетів

Надходження до місцевого бюджету від підприємств промислового комплексу з початку року склали 1 мільярд 522 мільйони гривень, що на 68 мільйонів гривень або на 4,7% вище за аналогічний період 2012 року. Про це наголосила під час зустрічі із журналістами начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

Вона підкреслила, що питома вага в загальних надходженнях місцевих скарбниць від підприємств промисловості щороку зростає і на сьогодні становить понад 51%.

– Запорізький регіон – унікальний за своїм складом економічного, інтелектуального і аграрного потенціалу. Адже в області зосереджені практично всі основні промислові галузі, які формують бюджети усіх рівнів. Ключовими серед них є, традиційно, металургія, машинобудування, електроенергетика і харчова промисловість. Сьогодні важливою є підтримка стратегічних галузей виробництва. Тому перед органами виконавчої влади області стоїть завдання – сприяння створенню сприятливого економічного і інвестиційного клімату в регіоні та розвитку малого і середнього підприємництва, – зазначила Людмила Балацька.

Найбільшу частку надходжень податків і зборів до місцевого бюджету мають підприємства металургії – 11,6 відсотка, машинобудування – 10,4 відсотка і підприємства-виробники електроенергії –14,5 відсотка.

Нагадаємо, всього за 9 місяців поточного року до місцевих бюджетів запорізькі платники спрямували майже 3 мільярди гривень, що на 190 мільйонів гривень або на 7 відсотків більше, ніж торік.

 

На оздоровлення довкілля сплачено 95 млн. грн.

Саме таку суму екологічного податку спрямували юридичні і фізичні особи у Запорізькому регіоні. В області зареєстровано 2493 платники. 

– Надходження до Зведеного бюджету протягом 9 місяців поточного року зросли на 36,5 млн. грн. або на 62,4 відсотка більше відповідного періоду 2012 року, – прокоментувала ситуацію начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька. – А це означає, що значна їх кількість буде спрямована на оздоровлення довкілля, модернізацію підприємств, які забруднюють навколишнє середовище.

В області на особливому обліку ці виробництва. Адже в обов'язковому порядку вони повинні сплачувати й екологічний податок. За результатами проведених звірок переліків суб’єктів господарювання, яким надані спеціальні дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів, що діють у 2013 році та які отримані від Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації, залучено до оподаткування 6 платників екологічного податку, яким донарахована сума штрафних санкцій. 

 

Понад чверть мільярда гривень єдиного соціального внеску – від запорізьких платників

Запорізькі платники за три тижні жовтня поточного року сплатили 256,2 млн. грн. єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування на рахунки Міндоходів, відкриті в головних управліннях Держказначейства. Платники подали 26,5 тисячі звітів про нарахування сум ЄСВ, - прокоментувала ситуацію начальник ГУ Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

- Територіальні органи доходів і зборів у Запорізькій області розпочали приймання звітності, взяття на облік та зняття з обліку платників єдиного соціального внеску. Відкрито спеціальні рахунки для його перерахування. До адміністрування єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування готові всі підрозділи Міндоходів області. Якщо ж у платників виникають запитання стосовно ЄСВ, то їх можна відразу ж з'ясувати на місці, у спеціалістів Центрів обслуговування платників, - зазначила Людмила Балацька.

До того ж, зусилля органів Міндоходів спрямовані на удосконалення вже існуючих і нових процедур адміністрування ЄСВ. Зокрема, це стосується подачі звітності у електронному вигляді.

 

На Запоріжжі майже 84 відсотки РРО працюють в режимі он-лайн

- Процес переведення реєстраторів розрахункових операцій на звітування з контрольною стрічкою в електронній формі впевнено рухається до позначки "100 відсотків." Про це повідомив заступник начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Павло Верпета під час "круглого столу" за участю представників бізнесу, громадських організацій та сервісних центрів з обслуговування касової техніки.

 Якщо у липні поточного року звітували в он-лайн-режимі 4225 зареєстрованих РРО, то нині з 7002 реєстраторів розрахункових операцій 5850 підключено до системи зберігання та збору даних РРО Міндоходів України. А це становить 83,5 відсотка від загальної кількості РРО.

Часу для зволікання і розкачування у суб'єктів господарської діяльності практично не залишилося: до 1 січня 2014 року всього два місяці, тож у ході "круглого столу" закликано суб'єктів господарської діяльності поквапитися, аби потім не підпадати під штрафні санкції.

 

Запорізькі оперативники спрямували до бюджетів понад 870 тисяч гривень 

За минулий тиждень оперативні співробітники ГУ Міндоходів області до бюджетів усіх рівнів забезпечили 878 тис. гривень. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 9 кримінальних правопорушеннях, з яких 4 – за ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків). Сума збитків за ними становить понад 5,7 млн. гривень. Із незаконного обігу вилучено товарів "підакцизної" групи на суму 421 тис. гривень. 

 

Запорізькі оперативники перекрили контрабандний канал, вилучили понад 22 тис. пачок цигарок

Оперативні працівники ГУ Міндоходів Запорізької області під час проведення слідчо-оперативних дій з кримінального провадження за ч.3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів, що становить загрозу для життя та здоров’я людей) встановили та перекрили канал надходження на територію Запорізької області тютюнових виробів виробництва Молдови, Росії та Білорусі, ввезених на територію України контрабандним шляхом. 

Встановлено, що транспортуванням, зберіганням та збутом тютюнової продукції займався мешканець обласного центру. Під час огляду складу, де зберігався контрабандний товар, виявлено та вилучено тютюнові вироби імпортного виробництва у кількості понад 22 тис. пачок на суму 251,4 тис. гривень. 

Крім цього, під час відпрацювання каналу постачання контрабандної продукції проведено обшук інших складських приміщень, де виявлено та вилучено вино імпортного виробництва без акцизних марок України встановленого зразка на суму 7,8 тис. гривень. 

 

Не придбали ліцензію – позбулися товару на 63 тис. гривень

Співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області в одному з магазинів м. Бердянська встановили факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензій на дані види діяльності. В результаті вилучено алкогольні напої та тютюнові вироби на суму 63 тис. гривень.

 

Прикрилися фіктивними документами, бюджету не доплатили 3,2 млн. гривень

 Службові особи одного з підприємств міста при оптовій торгівлі продуктами харчування шляхом відображення фіктивних операцій з придбання товарів у фізичних осіб – підприємців ухилились від сплати податку на додану вартість на суму понад 3,2 млн. гривень.

За матеріалами співробітників оперативного управління Головного управління Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) 

 

На безтоварних операціях "набудували" 3 млн. гривень

Cлужбові особи одного з підприємств м. Запоріжжя при проведенні будівельних робіт з метою незаконного завищення податкового кредиту та валових витрат в податковій звітності підприємства відображали безтоварні операції з фіктивними суб’єктами господарювання. Як результат, ухилилися від сплати податків на суму понад 2,9 млн. гривень.

За матеріалами співробітників оперативного управління Головного управління Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах). 

 

Роз’яснення податкового законодавства

Вчасно надайте звітність та сплатіть податки

Бердянська ОДПІ нагадує - податкова звітність за 3 квартал 2013 року подається – з 01 жовтня по 11 листопада (включно) 2013 року.

Термін сплати податків та зборів за 3 квартал – 19 листопада.

 

Нова книга обліку доходів та витрат для підприємців-загальносистемників

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані зареєструвати нові книги обліку доходів та витрат в податковому органі за місцем своєї реєстрації.

Ведення книги обліку доходів і витрат є обов’язковим. У ній за підсумком робочого дня здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

Книга ведеться за вибором платника податків в паперовому або в електронному вигляді.

Форма Книги затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 року № 481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.10.2013р. за № 1686/24218.

 

Підприємці, які надають готельні послуги, сплачують збір за спеціальне використання води

Суб’єкти господарювання, які надають своїм клієнтам готельні послуги з тимчасового розміщення (проживання) в готелях, пансіонатах, будинках відпочинку, туристичних базах, кемпінгах та аналогічних об’єктах розміщення, є платниками збору за спеціальне використання води на загальних підставах за всі фактично використані обсяги води, оскільки готелі та аналогічні об’єкти розміщення не належать до житлового фонду, а обсяги води в них використовуються не тільки для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб працівників, але й для потреб клієнтів, які в них тимчасово розміщуються.

Бердянська ОДПІ нагадує, термін подання Податкової декларації збору за спеціальне використання води за 3 квартал – 11 листопада 2013 року (включно). Строк сплати збору – 11 листопада 2013 року.

З даним питанням можна ознайомитися в Єдиній базі знань на сайті Міндоходів (підрозділ – 121.01). 

 

Податкову накладну можна видавати до її реєстрації в єдиному реєстрі

Платник податку – продавець, який здійснює операції з постачання товарів або послуг, на вимогу покупця може надавати податкові накладні до їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Нагадаємо, що реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється протягом 15 календарних днів з дати їх складання.

Вимоги щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено п.11 2 розділу XX Податкового кодексу.

 

Пільговий режим для ІТ триває!

Нагадаємо, що з початку цього року і до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим оподаткування податком на додану вартість. Згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.

До програмної продукції відносяться:

 - результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи;

 - системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів);

 - інтернет-сайти та/або онлайн-сервіси.

Детальна інформація щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції знаходиться в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міндоходів України від 07.10.2013 року №536.

 

 

РЕКВІЗИТИ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ

Міндоходів України повідомлено, що якщо податкова накладна містить недостовірні реквізити підприємства-продавця/покупця, зазначено неправильний індивідуальний номер платника-продавця/покупця, наведена в ній назва платника-продавця/покупця не відповідає назві, наведеній у статутних документах, чи відсутній хоча б один з обов’язкових реквізитів, то така накладна не може бути підставою для формування податкового кредиту покупцем.

Лист від 27.09.2013 р. № 11982/6/99-99-19-04-02-15

 

Вступили в силу нормативно-правовые акты по применению РРО

Министерство доходов и сборов приказом от 28.08.2013 г. № 417 утвердило ряд нормативно-правовых актов относительно применения регистраторов расчетных операций и книг учета расчетных операций, в частности:

- Порядок регистрации и применения РРО для регистрации расчетных операций за товары (услуги);

- Порядок регистрации и применения РРО для регистрации операций по купле-продаже иностранной валюты;

- Порядок регистрации и ведения расчетных книг, книг учета расчетных операций;

- Порядок опломбирования РРО.

Среди нововведений, указанных в вышеперечисленных документах, следует отметить следующие:

- специальные формы заявлений для регистрации расчетных книг, книг учета расчетных операций и журналов использования РРО;

- возможность регистрации РРО и книг учета расчетных операций путем представления заявлений в электронном виде;

- уменьшение количества документов, подаваемых для регистрации РРО;

- обнародование данных о регистрации РРО, расчетных книг, книг учета расчетных операций и журналов использования РРО на официальном сайте Миндоходов.

Вместе с тем, после вступления в силу новых порядков также действует измененный приказ ГНАУ № 614, которым утверждены Положение о форме и содержании расчетных документов и форма № ЗВР-1 «Отчет об использовании регистраторов расчетных операций (расчетных книжек)», а также Порядок представления отчетности, связанной с применением РРО или использованием расчетных книг.

 

Фінансовий казначейський вексель для відшкодування ПДВ

Отримання платниками податку бюджетного відшкодування шляхом видачі фінансових казначейських векселів базується на принципі добровільності. Тобто самі платники зможуть визначити в якій формі отримувати бюджетне відшкодування: грошима чи векселем. Адже відшкодування здійснюється за заявою платника податків.

Така можливість не поширюватиметься на автоматичне бюджетне відшкодування, яке проводиться як і зараз грошовими коштами.

Платник податку має право сплачувати суми узгоджених грошових зобов’язань (податкові зобов’язання, податковий борг), що сплачуються до Держбюджету, шляхом пред’явлення для сплати фінансового казначейського векселя (не раніше настання строку платежу, визначеного в векселі).

Казначейські векселі можуть використовуватися векселедержателями для погашення кредиторської заборгованості за згодою відповідних кредиторів, продажу юридичним особам або здійснення операцій урахування у банках, застави з метою забезпечення виконання зобов’язань.

Пам’ятка про відшкодування з бюджету суми податку на додану вартість шляхом видачі фінансового казначейського векселя

 

УТИЛІЗАЦІЯ ЗНЯТИХ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

 Чи сплачується екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів при придбанні транспортного засобу після 01.09.2013 р. у особи, яка придбала цей транспортний засіб до 01.09.2013 р.?

Законом України від 04.07.2013 р. № 422-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» (далі — Закон № 422) внесено зміни до ст. 240 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс), згідно з якими до платників екологічного податку віднесено суб’єктів господарювання, юридичних осіб, що не здійснюють господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи й організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється ввезення, виробництво, придбавання транспортних засобів і кузовів до них, що в подальшому підлягають утилізації.

Платниками податку за транспортні засоби є особи, які:

•ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) у митному режимі імпорту;

•здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України;

•придбавають транспортні засоби у осіб, які не є платниками цього податку згідно з пп. 240.6.1 п. 240.6 ст. 240 Податкового кодексу, а саме у осіб, які ввезли на митну територію України транспортні засоби, що належать дипломатичним представництвам або консульським установам іноземних держав, міжнародним організаціям, які користуються привілеями та імунітетом згідно із загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, а також працівникам таких представництв, установ, організацій та членам їхніх сімей.

Статтею 1 розділу ІІ Закону № 422 встановлено, що в частині норм справляння екологічного податку він набирає чинності з 01.09.2013 р.

Згідно з пп. 240.6.6 п. 240.6 ст. 240 Податкового кодексу не є платниками податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів особи, які, зокрема, придбавають на території України транспортні засоби, в установленому порядку вперше зареєстровані та/або перереєстровані до 01.09.2013 р., у власників транспортних засобів.

Таким чином, у разі якщо особою придбано транспортний засіб після 01.09.2013 р. у особи, яка придбала цей транспортний засіб і в установленому порядку зареєструвала його до 01.09.2013 р., то екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів не сплачується.

 З якої дати здійснюватиметься сплата екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів: з дня набрання чинності Законом № 422 — 01.09.2013 р. чи з моменту приведення Кабінетом Міністрів України нормативно-правових актів протягом трьох місяців у відповідність з нормами цього Закону, тобто з 01.12.2013 р.?

Статтею 1 розділу ІІ Закону № 422 встановлено, що в частині норм справляння екологічного податку він набирає чинності з 01.09.2013 р. Отже, сплата екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів має здійснюватися з цієї дати. 

Чи підлягатиме транспортний засіб, ввезений на митну територію України у митному режимі імпорту до 01.09.2013 р., оподаткуванню екологічним податком за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів у разі реєстрації цього транспортного засобу в органах внутрішніх справ після 01.09.2013 р.?

Згідно з п. 2 ст. 3 розділу І Закону № 422 ст. 240 Податкового кодексу доповнено новим п. 240.21, яким визначено осіб, які є платниками податку за транспортні засоби, зокрема: ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) у митному режимі імпорту; здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України. Статтею 1 розділу ІІ Закону № 422 встановлено, що в частині норм справляння екологічного податку він набирає чинності з 01.09.2013 р.

Таким чином, у разі якщо особою ввезено на митну територію України у митному режимі імпорту транспортний засіб до 01.09.2013 р., а його реєстрацію буде здійснено в органах внутрішніх справ після 01.09.2013 р., то такий транспортний засіб не підлягатиме оподаткуванню екологічним податком за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

 

Предприниматели, продающие произведенные на территории Украины авто, не уплачивают утилизационный сбор

Министерство доходов и сборов в своем разъяснении от 12.10.2013 г. напоминило, что в соответствии с п. 3 Порядка осуществления оптовой и розничной торговли ТС и их составными частями, имеющими идентификационные номера, дистрибьютор - субъект хозяйствования, уполномоченный производителем на осуществление продажи ТС и их составных частей, имеющих идентификационные номера, и организацию проведения предпродажной подготовки, гарантийного и послепродажного обслуживания через свою дилерскую сеть, а также поставленный на учет в департаменте Госавтоинспекции МВД и Госсельхозинспекции.

При этом уполномоченный дилер - субъект хозяйствования, уполномоченный дистрибьютором на осуществление продажи ТС и их составных частей, имеющих идентификационные номера, материально-техническая база которого отвечает основным критериям оценки торгово-сервисных мощностей и который от своего имени осуществляет на договорных принципах продажу ТС и их составных частей, имеющих идентификационные номера, проводит предпродажную подготовку, гарантийное и послепродажное обслуживание и поставлен на учет в департаменте Госавтоинспекции МВД и Госсельхозинспекции.

Согласно п. 240.2 прим. 1 ст. 240 Налогового кодекса плательщиками экологического налога на утилизацию снятых с эксплуатации ТС являются лица:

- ввозящие на таможенную территорию Украины ТС и/или кузова к ним (за исключением кузовов товарной категории 8707 10 10 согласно УКТ ЗЕД) в таможенном режиме импорта;

- осуществляющие производство (изготовление) ТС на таможенной территории Украины для их продажи на внутреннем рынке Украины;

- приобретающие ТС у лиц, не являющихся плательщиками этого налога согласно пп. 240.6.1 п. 240.6 ст. 240 НК.

В соответствии с п. 250.2 ст. 250 НК плательщики экологического налога на утилизацию снятых с эксплуатации ТС, осуществляющие производство (изготовление) ТС на таможенной территории Украины для их продажи на внутреннем рынке Украины, составляют налоговые декларации по форме, установленной в порядке, предусмотренном ст. 46 НК, подают их в течение 40 календарных дней, следующих за последним календарным днем налогового (отчетного) квартала, в контролирующие органы и уплачивают налог на протяжении 10 календарных дней, следующих за последним днем предельного срока представления налоговой декларации, по месту пребывания налогоплательщика на налоговом учете в контролирующих органах.

Поскольку плательщиками экологического налога на утилизацию снятых с эксплуатации ТС являются производители ТС на таможенной территории Украины для их продажи на внутреннем рынке Украины, то субъекты хозяйствования, уполномоченные производителями или дистрибьюторами на осуществление продажи на внутреннем рынке Украины ТС, произведенных (изготовленных) на таможенной территории Украины, не являются плательщиками экологического налога за утилизацию снятых с эксплуатации ТС.

 

В каких случаях выдаются справки об освобождении от уплаты налога на утилизацию ТС?

В разъяснении от 15.10.2013 г. Министерство доходов и сборов уведомляет, что выдача справок об освобождении от уплаты налога на утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств осуществляется в соответствии с нормами п. 250.13 и п. 250.14 ст. 250 Налогового кодекса, в частности:

1. Согласно пп. 250.13.1 п. 250.13 ст. 250 НК лицо, принявшее на себя обязательство обеспечить утилизацию снятых с эксплуатации ТС в порядке и на условиях, определенных законом, и производящее (изготавливающее) на территории Украины ТС, которые классифицируются по кодам товарных позиций 8702, 8703, 8704 и 8705 согласно УКТ ВЭД, самостоятельно выдает справку об освобождении от уплаты налога на каждое транспортное средство, произведенное (изготовленное) им по технологии, установленной законом, и реализованное на внутреннем рынке Украины, для дальнейшей передачи владельцу.

2. На основании пп. 250.14.1 п. 250.14 ст. 250 НК лицо, осуществляющее производство (изготовление) и реализацию ТС на внутреннем рынке Украины и не принявшее на себя обязательства обеспечить утилизацию таких ТС или исключенное из подобного реестра лиц, на каждое реализованное им ТСоформляет справку об освобождении от уплаты налога для дальнейшей передачи владельцу транспортного средства в случае реализации транспортного средства лицам, указанным в пп. 242.3.1 п. 242.3 ст. 242 НК, а именно для инвалидов, в том числе детей-инвалидов, а также ТС специального назначения (скорая медицинская помощь, ТС пожарной и техногенной безопасности и для потребностей подразделений центральных органов исполнительной власти, реализующих госполитику в сферах гражданской защиты и спасательного дела), оплата стоимости которых осуществляется за счет средств государственного или местных бюджетов, фондов общеобязательного госсоцстрахования.

3. Согласно пп. 250.14.2 п. 250.14 ст. 250 НК в случае пропуска ТС (кузова) или партии ТС (кузовов) на таможенную территорию Украины контролирующий орган оформляет и выдает на каждое ТС лицу, ввозящему на таможенную территорию Украины такое ТС, в частности, справку об освобождении от уплаты налога за утилизацию снятых с эксплуатации ТС для дальнейшей передачи таким лицом владельцу транспортного средства.

4. В соответствии с пп. 250.14.3 п. 250.14 ст. 250 НК в случае перерегистрации ТС, приобретенного у лица, не являвшегося в соответствии с пп. 240.6.1 п. 240.6 ст. 240 НК налогоплательщиком по утилизации снятых с эксплуатации ТС, поскольку ввезло на таможенную территорию Украины ТС, принадлежащие дипломатическим представительствам или консульским учреждениям иностранных государств, международным организациям, пользующимся привилегиями и иммунитетом согласно общепризнанным принципам и нормам международного права, а также работникам таких представительств, учреждений, организаций и членам их семей, орган внутренних дел оформляет и выдает справку об освобождении от уплаты налога за утилизацию снятых с эксплуатации ТС лицам - приобретателям ТС, предоставленных таким лицам как гуманитарная помощь в соответствии с законом.

Кроме того, в документе указано, что при переходе права собственности на ТС, с которого не уплачен налог по утилизации снятых с эксплуатации ТС в связи с освобождением, предыдущий владелец ТС передает следующему владельцу справку об освобождении от уплаты этого налога (п. 250.15 ст. 250 НК).

Также напоминается, что форма справки об освобождении от уплаты налога на утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств утверждена постановлением КМУ от 18 сентября 2013 г. № 685.

 

Щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції 

Запитання 1. Чи може платник податків, що здійснює операції з постачання програмної продукції, відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів?

Відповідь 1. Ні, не може. Звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції застосовується в обов'язковому порядку без можливості відмови від застосування цієї пільги.

Запитання 2. Чи необхідна реєстрація підприємства суб'єктом індустрії програмної продукції для застосування пільги з податку на додану вартість до операцій з постачання програмної продукції?

Відповідь 2. Ні, не потрібна. Звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції не залежить від реєстрації платника податку на додану вартість як суб'єкта, який застосовує особливості оподаткування податком на прибуток підприємств суб'єктів індустрії програмної продукції, передбачені пунктом 15 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, оскільки застосовується до таких операцій, а не суб'єктів.

Запитання 3. Чи звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції, якщо така програмна продукція передається каналами мережі Інтернет?

Відповідь 3. Так, звільняється. Операції з постачання програмної продукції з переданням права власності на таку продукцію (згідно з договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності) звільняються від оподаткування податком на додану вартість незалежно від того, чи постачається така продукція на матеріальних носіях, чи передається покупцеві іншим шляхом, в т. ч. і з використанням мережі Інтернет, електронною поштою або іншими засобами передачі інформації.

Запитання 4. Чи звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції (комп'ютерних програм), до складу вартості якої входять послуги з технічної підтримки (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм)?

Відповідь 4. Якщо технічна підтримка (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм), що здійснюється її виробником, є складовою постачання програмної продукції, то операції з постачання програмної продукції, до складу вартості якої входять послуги з технічної підтримки (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм) звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Якщо послуги з технічної підтримки (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм) не входять до складу вартості програмної продукції та постачаються не її виробниками, то вони оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

Запитання 5. Чи звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції, яка є результатом комп'ютерного програмування третіх осіб, а не особа, що постачає цю програмну продукцію?

Відповідь 5. Так, звільняється. Звільнення від оподаткування податком на додану вартість поширюється не на осіб, а на операції. Не має значення кількість етапів постачання програмної продукції від особи, яка її створила, до останнього покупця (споживача), якщо на цих етапах відбувається перехід права власності на програмну продукцію (згідно договору про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності). На всіх етапах в ланцюгу постачань програмної продукції операції з такого постачання звільняються від податку на додану вартість.

Запитання 6. Чи звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції, яка є невід'ємною складовою систем та/або устаткування/обладнання, що постачаються замовнику?

Відповідь 6. Операції з постачання систем та/або устаткування/обладнання, невід'ємною складовою яких є програмна продукція, не віднесені до операцій з постачання товарів і послуг, до яких застосовуються податкові пільги з податку на додану вартість. Відповідно при здійсненні таких операцій платники податків зобов'язані здійснювати нарахування та сплату податку на додану вартість за такими операціями на загальних підставах, визначених для поставки товарів та послуг в Україні.

Лише у випадку, якщо програмна продукція була поставлена підприємством постачальником/виконавцем робіт з побудови системи як окремий елемент поставки та на таку продукцію передано право власності (згідно договору про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності), то така операція звільняється від оподаткування податком на додану вартість як операція з постачання програмної продукції згідно з пунктом 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Запитання 7. Чи оподатковуються податком на додану вартість операції із постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України та від резидента нерезиденту?

Відповідь 7. Ні, не оподатковуються.

Запитання 8. Чи звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції із постачання компонентів програмних продуктів?

Відповідь 8. Так, звільняються. Операції з постачання окремих компонентів програмної продукції, на основі або за допомогою яких створюється певна програмна продукція, або які можуть діяти як самостійні комп'ютерні програми, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Запитання 9. Чи підлягають оподаткуванню податком на додану вартість операції з надання права на користування програмною продукцією?

Відповідь 9. Ні, не підлягають, але тільки у разі отримання оплати у грошовій формі. При наданні невиключного права на користування програмною продукцією на підставі ліцензійного (субліцензійного) договору має місце операція з надання права на користування об'єктом авторського права чи нематеріальним активом, який залишається у власності іншої особи (правовласника). Плата за надання права користування комп'ютерною програмою як об'єктом авторського права, яку користувач сплачує на підставі ліцензійного (субліцензійного) договору, є роялті. Відповідно до пп. 196.1.6 п. 196.1 ст. 196 ПКУ виплата роялті у грошовій формі не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Запитання 10. Чи звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів, якщо виконавці таких послуг (робіт) не набувають права власності на таку програмну продукцію в процесі її створення, а після завершення виконання таких послуг (робіт) право власності на готову програмну продукцію (її компоненти) набуде замовник?

Відповідь 10. Ні, не звільняються, оскільки звільненню від оподаткуванню підлягають операції з постачання програмної продукції, під час яких відбувається перехід права власності на програмну продукцію від постачальника до покупця. У зазначеній ситуації виконавець таких послуг не отримує право власності на програмну продукцію, а тому не відбувається операція з постачання програмної продукції.

Отже, операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів, на які право власності отримує замовник після завершення виконання таких послуг (робіт), оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

Запитання 11. Яких умов необхідно дотримуватись платникам податку для застосування режиму звільнення від оподаткування податком при здійсненні операцій з постачання засобів криптографічного захисту інформації?

Відповідь 11. Операції платників податку з постачання засобів криптографічного захисту інформації звільняються від оподаткування податком на додану вартість за умови наявності ліцензій на право здійснення такої діяльності та сертифікатів відповідності на засоби криптографічного захисту інформації або позитивних експертних висновків за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації.

Запитання 12. Чи оподатковуються податком на додану вартість операції з постачання примірників комп'ютерної програми, що здійснюються одночасно з наданням (постачанням) ліцензій на право використання комп'ютерної програми?

Відповідь 12. Ні, не оподатковуються. У випадку якщо постачається примірник комп'ютерної програми з наданням (постачанням) ліцензії, яка є переліком умов щодо обмеженого використання такої комп'ютерної програми за її функціональним призначенням та одночасно є складовою постачання самої комп'ютерної програми, то така операція звільняється від оподаткування податком. При цьому режим звільнення від оподаткування податком застосовується на всіх етапах постачання примірника комп'ютерної програми: від особи, яка її створила, до споживача.

 

Платники податків запитували на семінарі

 Яким чином оподатковується поворотна фінансова допомога від фізичної особи, яка є засновником підприємства та директора, який не є засновником?

 Як визначено підпунктом 135.5.4 статті 135 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до інших доходів включаються, зокрема, суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді. 

 Відповідно до підпункту 14.1.257 статті 14 ПКУ безповоротна фінансова допомога – це сума процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду, у розмірі облікової ставки НБУ, розрахованої за кожний день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги. 

 Згідно з підпунктом 135.5.5 статті 135 ПКУ до складу інших доходів включаються, зокрема, суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, що залишаються неповерненими на кінець такого звітного періоду, від осіб, які не є платниками цього податку (в тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із цим Кодексом мають пільги з цього податку, в тому числі право застосовувати ставки податку нижчі, ніж установлені пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу

 У разі якщо в майбутніх звітних податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками звітного податкового періоду, в якому відбулося таке повернення. 

 При цьому доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів, а податкові зобов’язання особи, яка надала поворотну фінансову допомогу, не змінюються як при її видачі, так і при її зворотному отриманні.

 Водночас відповідно до абзацу четвертого підпункту 135.5.5 статті 135 ПКУ положення цього пункту не поширюються на суми поворотної фінансової допомоги, отриманої від засновника/учасника (в тому числі нерезидента) такого платника податку, у випадку повернення такої допомоги не пізніше 365 календарних днів з дня її отримання.

 Отже, платник податку, який отримав від засновника/учасника (в тому числі нерезидента) поворотну фінансову допомогу, строк повернення якої не пізніше 365 календарних днів з дня її отримання, протягом зазначеного строку не повинен збільшувати доходи на суму поворотної фінансової допомоги, а також на суму процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги.

 

ТОВ у зв’язку з руйнуванням будівлі складу вирішило його розібрати. При розбиранні будівлі оприбутковуються матеріальні цінності. Чи необхідно відображати доходи при оприбуткування ТМЦ?

Відповідно до підпункту 146.16 статті 146 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у разі ліквідації основних засобів за рішенням платника податку або в разі якщо з незалежних від платника податку обставин основні засоби (їх частина) зруйновані, викрадені чи підлягають ліквідації, або платник податку змушений відмовитися від використання таких основних засобів внаслідок загрози чи неминучості їх заміни, руйнування або ліквідації, платник податку у звітному періоді, в якому виникають такі обставини, збільшує витрати на суму вартості, яка амортизується, за вирахуванням сум накопиченої амортизації окремого об’єкта основних засобів.

 Оскільки у випадку ліквідації основних засобів підприємство отримує товарно-матеріальні цінності, які можуть бути використані у господарській діяльності, а також реалізовані, тому відповідно до підпункту 135.5.15 статті 135 ПКУ у звітному періоді визнання таких ТМЦ активами їх вартість включається до складу доходу. 

У разі реалізації ТМЦ, отриманих в результаті ліквідації основних засобів, їх вартість, за якою вони раніше визнавались активом, включається до складу витрат відповідно до пункту 138.8 статті 138 ПКУ як прямі матеріальні витрати. Одночасно за датою переходу покупцеві права власності на такі ТМЦ до складу доходу включається вартість таких ТМЦ, за якою вони продаються (підпункт 135.4.1 статті 135, пункт 137.1 статті 137 ПКУ).

 

Чи враховуються у складі витрат судові витрати та сума судового збору?

Згідно з підпунктом 138.10.2 е) статті 138 Податкового кодексу України до складу інших витрат включаються адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством, в тому числі витрати на врегулювання спорів у судах.

 Статтею 44 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов’язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов’язаних з розглядом справи. 

Статтею 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.11 №3674-VI (зі змінами та доповненням) встановлено, що за ухвалою суду сплачена сума судового збору може бути повернута.

Отже, суми судового збору включаються до складу витрат платника податку – позивача за умови наявності належним чином оформлених документів, що підтверджують зв’язок таких витрат з господарською діяльністю.

При поверненні платнику податку - позивачу сум судового збору, така сума враховується у складі доходу, за умови, що вона була включена до складу витрат такого платника податку. Сплачена сума судового збору, що не віднесена до складу витрат платника податку - позивача, при поверненні не включається до складу доходу платника податку - позивача.

 Витрати за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрати, пов’язані з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплата послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов’язаних з розглядом справи, включаються до складу витрат платника податку (позивача або відповідача) за умови наявності належним чином оформлених документів, що підтверджують зв’язок таких витрат з господарською діяльністю.

При цьому, у разі якщо господарський суд прийняв рішення про задоволення вимог позивача і сплату судових витрат поклав на відповідача, відповідач зобов’язаний виконати рішення суду і відшкодувати позивачу судові витрати. При цьому відшкодовані за рішенням суду судові витрати не включаються до складу витрат відповідача та враховуються у складі доходу платника податку - позивача. Якщо позов платника податку не задоволено, судові витрати залишаються у складі витрат позивача.

 

На підприємстві у 2012 році була проведена перевірка за насідками якої було донараховано екологічний податок за викиди забруднюючих речовин у повітря. Донараховану суму податку було сплачено згідно повідомлення-рішення. Чи може підприємство суму донарахованого податку включити до витрат при складанні декларації за 2013 рік?

Як визначено абзацом "в" підпункту 138.10.4 статті 138 Податкового кодексу України (далі ПКУ) до інших операційних витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, відносяться суми нарахованих податків та зборів, установлених цим Кодексом, а також інших обов’язкових платежів, встановлених законодавчими актами, (крім тих, що не визначені в переліку податків та зборів, встановлених ПКУ, за винятком податків та зборів, передбачених підпунктами 139.1.6 і 139.1.10 статті 139 цього Кодексу, та пені, штрафів, неустойки, передбачених підпунктом 139.1.11 статті 139 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 138.5 статті 138 ПКУ інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку.

Зокрема, датою здійснення витрат, нарахованих платником податку у вигляді сум податків та зборів, вважається останній день звітного податкового періоду, за який проводиться нарахування податкового зобов’язання з податку та збору (підпункт 138.5.1 статті 138 ПКУ).

Суми нарахованих податків та зборів відображаються у рядку 06.5.13 додатку ІВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства.

Тобто до складу витрат звітного періоду може бути включена лише сума податку, нарахована з першого по останній день такого звітного періоду (календарного кварталу, півріччя, трьох кварталів, рік або за рік для платників податку на прибуток, які сплачують щомісячні авансові внески ).

Враховуючи наведене, сума екологічного податку, донарахована податковим органом за наслідками перевірки не може бути включена до складу інших витрат, оскільки не належить до нарахованих витрат відповідного звітного періоду.

 

 Підприємство є платником авансових внесків. Якщо власник підприємства ухвалив рішення про його ліквідацію, як в цьому випадку сплачувати щомісячні авансові внески?

 Відповідно до статті 105 Цивільного кодексу України, власник одночасно з прийняттям рішенням про ліквідацію підприємства призначає ліквідаційну комісію, яка здійснює процес ліквідації.

 Як визначено частиною 7 статті 111 Цивільного кодексу України до обов’язків ліквідаційної комісії належить, зокрема, подання відповідних документів до податкових органів, Пенсійного фонду і фондів соціального страхування для здійснення документальної позапланової перевірки у зв’язку з ліквідацією підприємства.

 Після того як підприємство у відповідності з даними проміжного ліквідаційного балансу здійснить всі розрахунки з кредиторами у порядку черговості, встановленою статтею 112 Цивільного кодексу України, ліквідаційна комісія складає акт ліквідаційної комісії і ліквідаційний баланс, який надається державному реєстратору і органу державної податкової служби.

 Тобто в тому місяці коли підприємство відповідно до даними проміжного ліквідаційного балансу проведе всі розрахунки з кредиторами і погасить заборгованості по податках і зборах, а ліквідаційна комісія складе Акт ліквідаційної комісії і надасть ліквідаційний баланс, авансовий внесок не сплачується. 

 У податковій ліквідаційній декларації, складеній з початку року до дати остаточного розрахунку з бюджетом по податку на прибуток нараховані підприємством авансові внески враховуються в зменшення задекларованих зобов'язань. На підставі такої декларації проводяться нарахування по податку на прибуток в картці особового рахунку підприємства і закриваються розрахунки підприємства з бюджетом.

 Отже якщо підприємство ліквідовується, то воно припиняє сплачувати авансові внески в місяці, в якому подається ліквідаційний баланс. 

 

 Підприємство сплатило страхові виплати при страхуванні власного майна за строками, термін оплати яких не настав, яким чином враховувати такі фактично оплачені суми у складі витрат?

 Згідно з підпунктом 140.1.6 статті 140 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при визначенні об’єкта оподаткування враховуються витрати подвійного призначення, зокрема, будь-які витрати із страхування майна платника податку в межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування, що діє на момент укладення такого страхового договору.

 Відповідно до пункту 138.5 статті 138 ПКУ інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку. 

 Як визначено пунктом 8 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 ,,Витрати’’, затвердженого наказом МФУ від 31.12.99 № 318, у разі якщо здійснення операції забезпечується одержанням економічних вигод протягом кількох звітних періодів, то витрати визнаються шляхом системного розподілу вартості цієї операції між відповідними звітними періодами.

 Отже у бухгалтерському обліку до складу витрат звітного (податкового) періоду включається лише відповідна сума витрат, пов’язана із страхуванням незалежно від фактичної попередньої оплати.

 Таким чином, у разі якщо підприємство – страхувальник здійснює оплату страхових внесків за строками сплати, що не настали, розмір таких страхових внесків, які включаються до складу витрат визначаються шляхом розподілу сплачених сум між відповідними звітними (податковими) періодами.

  

Чи оподатковуються податком на додану вартість операції з постачання платних послуг з проведення клінічних випробувань лікарських засобів?

Пунктом 197.1.5 статті 197 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755 – VI (далі – ПК України) визначено, що звільняються від оподаткування операції з постачання послуг з охорони здоров'я закладами охорони здоров'я, що мають ліцензію на постачання таких послуг. 

Відповідно до статті 9 Закону України від 01.06.2000р. №1775-III «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» операції з поставки послуг з клінічних випробувань лікарських засобів не входять до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Таким чином, оскільки операції з поставки послуг з клінічних випробувань лікарських засобів не входять до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, такі операції не відповідають критеріям застосування пільги з оподаткування, встановленим підпунктом 197.1.5 пункту 197.1 статті 197 ПК України, а тому не звільняються від податку на додану вартість та оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

 

Чи зобов’язано підприємство, яке визнано банкрутом нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ у випадках реалізації шляхом проведення публічних торгів (аукціону) власного майна з метою подальшого погашення кредиторської заборгованості?

Пунктом 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України (далі – ПК України) визначено, Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно п. 6.1 ст.6 ПК України, податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Згідно пп. 16.1.1 – пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, та сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 36.1 ст. 36 ПК України встановлено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Підстави припинення виконання податкового обов'язку визначені п. 37.3 ст. 37 ПК України. Так, відповідно до пп. 37.3.1 ліквідація юридичної особи є однією із підстав припинення податкового обов'язку.

Підпунктом "д" пункту 184.1 статті 184 ПК України передбачено, що однією із підстав анулювання свідоцтва платника ПДВ є винесення господарським судом ухвали про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

Згідно з пп. "а" п. 185.1 ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість відповідно є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Постачання товарів - будь-яка передача права на розпорядження товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (згідно пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Відповідно до п. 2 ст. 41 Закону України від 14.05.92р. № 2343-XII "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (із змінами та доповненнями, далі - Закон) з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ліквідатор приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження, виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута, реалізує майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.

Отже, операція з продажу майна банкрута відповідає визначенню операції з постачання товарів, а тому при реалізації майна банкрута для задоволення вимог кредиторів виникає об'єкт оподаткування ПДВ, що тягне за собою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ.


Партнерские новости:

Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.