Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба ДФС повідомляє

30.07.2014, 00:42    просмотров: 2322

 

Працівники фіскальної служби підтримали поранених військовослужбовців із зони АТО

23 липня працівники Державної фіскальної служби України долучилися до акції вдячності для поранених військовослужбовців із зони АТО, які проходять лікування у Центральному клінічному госпіталі Міністерства оборони України.

Силами волонтерів та громадських організацій на території госпіталю було створено імпровізовану сцену під відкритим небом, на якій перед бійцями та їх рідними виступили зірки української естради та публічні діячі.

Від імені відомства директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Віктор Косарчук вручив подарунки для поранених військових та висловив подяку за проявлений ними героїзм і патріотизм.

«Кожен із бійців, які проходять лікування у цьому госпіталі, – герой і патріот своєї Батьківщини. Ми високо цінуємо ваш подвиг і висловлюємо вам вдячність за захист незалежності України, глибоку повагу та підтримку» - зауважив Віктор Косарчук.

Також волонтери підготували списки необхідного обладнання та ліків якими Державна фіскальна служба разом з благодійним фондом «Українська ліга благодійників» забезпечить госпіталь найближчим часом.

Учасники акції висловили сподівання, що атмосфера теплоти, добра та піклування сприятимуть якнайшвидшому одужанню наших бійців.

 

У І півріччі власниками електронних ключів стали 411 тис. клієнтів

У І півріччі поточного року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів Державної фіскальної служби (в минулому – Міндоходів) скористалися 411 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано майже 1,2 млн. цифрових підписів.

Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість клієнтів Центру зросла в 1,4 раза. У минулому році за цифровими підписами звернулися лише 290,1 тис. осіб.

Найактивнішими користувачами даної послуги є фізичні особи, кількість яких сягнула майже 297 тис. осіб. Вони отримали 658,3 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Кількість юридичних осіб дещо менша – понад 114 тис. осіб, яким видано 515,3 тис. ключів.

Нагадаємо, що отримати посилений сертифікат та скасувати його можна в будь-якому представництві акредитованого Центру сертифікації ключів ДФС.

Електронні ключі, видані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду.

 

Інформацію стосовно бізнес-партнерів можна знайти на веб-порталі Міндоходів

На офіційному веб-порталі Міндоходів (www.minrd.gov.ua) функціонує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу.

Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (головна сторінка веб-порталу Міндоходів, сервіс «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 139.04).

 

Про надання адміністративних послуг Маріупольською ОДПІ

Маріупольська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області доводить до відома платників розподіл обов’язків з обслуговування платників податків, які перебувають на обліку в територіальних органах Міндоходів, що дислокуються у м. Донецьку, а саме:

Маріупольська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області (Міська ділянка - м.Маріуполь, вул.Італійська, 59, тел. (0629)336535) :

1. Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області;

2. Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області;

3. Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області.

 

Центр обслуговування платників Іллічівського відділення Маріупольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області (м.Маріуполь, пр.Металургів, 193, тел. (0629)382479):

1. Державна податкова інспекція у Куйбишевському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області;

2. Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області;

3. Державна податкова інспекція у Пролетарському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області.

 

Центр обслуговування платників Орджонікідзевського відділення Маріупольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області (м.Маріуполь, вул. 130-ої Таганрозької дивізії, 114, тел. (0629)577618) :

1. Державна податкова інспекція у Будьоннівському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області;

2. Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області;

3. Державна податкова інспекція у Петровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області.

 

Маріупольська ОДПІ тимчасово надає адміністративні послуги платникам Торезької об’єднаної державної податкової інспекції

Маріупольська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє, що на виконання наказу Міністерства доходів і зборів України, організована робота щодо обслуговування платників Торезької ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області. Платники можуть звертатися за адресою: 87515 Донецька область, м.Маріуполь, вул.Італійська, 59, та по телефону (0629)336535.

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Мелітопольські митники викрили підміну імпортних шин більш ніж на третину мільйона гривень

У Мелітополі одне із підприємств з метою заниження митної вартості при митному оформленні намагалося видати шини відомих торговельних марок за дешеві китайські. Брендові шини на суму майже 372 тисячі гривень вилучено.

Підприємство "А" завезло на митну територію України партію автомобільних шин. Під час оформлення товару на митному посту "Мелітополь" Запорізької митниці Міндоходів вони подали документи, у яких зазначалося, що імпортне "автомобільне взуття" належить торговельній марці "HERCULES TIRE INTERNATIONAL" виробництва Китаю. При цьому імпортери ретельно попіклувалися про усі документи – рахунок-фактура, пакувальний лист, зовнішньоекономічний договір, сертифікат відповідності тощо – все свідчило про китайське походження товару.

Справжність товару встановили митники під час митного огляду. У контейнері замість китайської знаходилась партія новеньких шин відомих брендів.

За даним фактом Запорізькою митницею Міндоходів у відношенні посадової особи підприємства заведено справу про порушення митних правил за ознаками, передбаченими ст. 472 Митного кодексу України. Це порушення тягне за собою штраф у розмірі 100 відсотків від вартості цих товарів з конфіскацією зазначених товарів.

 

На Запоріжжі припинили незаконну діяльність Інтернет-магазину

Оперативники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області встановили, що житель обласного центру організував незаконний продаж електронної техніки через мережу "Інтернет. У рамках кримінального провадження у власника Інтернет-магазину вилучено банківські картки для проведення безготівкових розрахунків з покупцями, товарно-транспортні накладні, які підтверджують відправку товарів, а також різноманітну електронну техніку на суму 135 тис. гривень. На вилучену техніку накладено арешт. Матеріали досудового розслідування направлено до суду з обвинувальним актом.

В ході проведення заходів, спрямованих на руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань, які надають послуги із реалізації електронних ваучерів операторів мобільного зв’язку та Інтернет провайдерів, оперативники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області встановили кілька підприємств, які здійснюють діяльність за допомогою мережі Інтернет (Інтернет-магазини) та використовують у своїй діяльності небанківські платіжні системи (електронні гроші). З початку року розпочато 5 кримінальних проваджень, з яких 4 – за ч.3 ст.212 КК України та 1 – за ч.1 ст.212 КК України.

 

За І півріччя ПДВ "автоматом" отримали 13 запорізьких підприємств

Їм в автоматичному режимі повернуто податку на додану вартість на суму 36 мільйонів гривень. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Усього у першому півріччі 2014 року 65 підприємствам м. Запоріжжя та області відшкодовано 98 мільйонів гривень ПДВ (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі МГУ Міндоходів). До того ж, на сьогодні платники оформили облігації внутрішньої державної позики у рахунок відшкодування ПДВ на суму 16 мільйонів гривень.

– Відшкодування ПДВ знаходиться в зоні постійного контролю. Органами Міндоходів проводиться ретельний відбір підприємств-відшкодуванців ПДВ. Руйнуються "тіньові" схеми, мільйони гривень повертаються державі. Так, у І півріччі поточного року за рахунок відпрацювання підприємств ризикових категорій додаткові надходження ПДВ забезпечені в сумі понад 18 мільйонів гривень. Разом із тим, робиться все можливе для спрощення і прискорення процедури повернення податку для добросовісних платників. Так, у цілому в регіоні в травні-червні поточного року порівняно з березнем-квітнем сума відшкодування ПДВ зросла на 33 мільйони гривень, – наголосив Олексій Кавилін.

Наразі курс податкової політики держави спрямовано на стабілізацію наповнення бюджетів. Тож, вагомим механізмом у цьому процесі є детінізація економіки і, як наслідок, залучення "тіньових" коштів до держбюджету, зокрема, за рахунок протидії незаконним операціям з податком на додану вартість.

 

Запорізькі міндоходівці ліквідували "конвертні" стосунки понад 3,7 тисячі працівників

За перше півріччя 2014 року у Запорізькому регіоні фахівці ГУ Міндоходів області виявили 3746 громадян, працю яких використовували без оформлення трудових стосунків. Як зазначив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін, більшість із них, це 88 відсотків, працевлаштовано на постійну та офіційну роботу.

– За цей період загальна сума заробітної плати, яку вдалося легалізувати, складає майже 5 мільйонів гривен. Додаткові надходження до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати працевлаштованих громадян становлять практично 1 мільйон гривень, що на 200 тисяч гривень більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Завдяки цим заходам щомісячно до бюджетів додатково надходитимуть щонайменше 300 тисяч гривень податку із зарплат колишніх неоформленців, – відзначив Олексій Кавилін.

Усього за півроку у ході детінізації ринку праці у регіоні міндоходівці провели 456 перевірок з питання дотримання трудового законодавства, у половині з яких встановлені порушення Закону України "Про оплату праці".

Лише за останні два місяці легалізовано і працевлаштовано 1726 громадян. У результаті вдалося не тільки зменшити тіньовий ринок праці, а істотно поповнити місцеві бюджети. Із загальної суми легалізованих доходів у 2,9 мільйона гривень до місцевих скарбниць спрямовано 400 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 100 тисяч гривень перевищує надходження за травень-червень 2013 року.

– Сьогодні органи Міндоходів володіють достатніми базами даних щодо доходів громадян, використовуємо інформацію, що надходить із зовнішніх джерел, аналізуємо оголошення у засобах масової інформації та багато іншого. Найпоширеніші випадки використання нелегальної праці та отримання неофіційних доходів спостерігаються у сфері надання послуг населенню, у курортній сфері, у виробництві сільгосппродукції тощо. Слід ще раз наголосити про соціальні наслідки неоформлених стосунків, "конвертної" зарплатні та тіньових прибутків, які не тільки негативно позначаються на доходах бюджетів територій, але й на кожному, хто бере від роботодавців "конверти" із заробітною платою, не думаючи про власне майбутнє і соціальну незахищеність, – підсумував Олексій Кавилін.

Нагадаємо, керівництво Державної фіскальної служби та територіальні органи Міндоходів оголосили тотальний наступ на тіньову економіку, у тому числі на ринку праці. У Головному управлінні Міндоходів у Запорізькій області діє "телефон довіри", за яким фахівці готові конфіденційно прийняти будь-яку інформацію, що стосується фактів виплат зарплат у "конвертах" та порушення умов оплати праці. Його номер: (061) 213-21-79.

 

На одному із запорізьких причалів виявлено контрабандний катер

Днями запорізькі митники Міндоходів отримали інформацію від міліціонерів лінійного відділення порту "Запоріжжя" ГУМВС України в Запорізькій області про те, що на одному з човнових причалів м. Запоріжжя знаходиться катер спортивної моделі "1800 FS Astro", на який відсутня інформація про власника судна та його митного оформлення. Відомо лише те, що відповідальним за його зберігання був громадянин "А".

Фахівці оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Запорізької митниці Міндоходів розіслали запити до інших митниць Міндоходів аби дізнатися, чи був факт офіційного пропуску на митну територію України та здійснення митного оформлення вказаного транспортного засобу. Як з'ясувалося, спортивний човен потрапив в нашу країну нелегально, поза митним контролем, без виконання митних формальностей та сплати митних платежів.

За даним фактом Запорізькою митницею Міндоходів у відношенні громадянина "А", заведено справу про порушення митних правил за ознаками, передбаченими ст. 484 Митного кодексу України. Це порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків від вартості незаконно ввезеного транспортного засобу або його конфіскацію. На теперішній час судно вилучено.

 

Як запорізький експортер "зробив" з брухту чорних металів леговану сталь

Факт недостовірного декларування експорту встановили фахівці митного поста "Запоріжжя-центральний" Запорізької митниці Міндоходів.

Як зазначив в. о. заступника начальника Запорізької митниці Міндоходів – начальник оперативного УБК та МП Владислав Виноградов, керівник одного з підприємств "Б" перед відправкою за кордон заявив до митного декларування товар – понад 21 тону гранул з легованої сталі технічні для струменевої обробки поверхні матеріалів. Звичайно, цей товар мав свою класифікацію у сфері зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), що прямо відображалася на розмірі майбутніх митних платежів, які повинно сплатити підприємство.

Натомість для однозначної класифікації товару згідно із УКТЗЕД у ході митного контролю фахівці Запорізької митниці Міндоходів направили зразки цієї сталі до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів. Напевно, висновки спеціалістів лабораторії дуже розчарували керівництво підприємства, адже товар за своїми фізичними показниками виявився відходами та брухтом чорних металів. Тобто, згідно з УКТЗЕД зазначений товар підлягає оподаткуванню вивізним митом у розмірі 10%, що становить майже 21,5 тисячі гривень. Саме на цю суму намагався ухилитися керівник ТОВ "Б".

Крім того, не задекларувавши достовірні відомості про "леговану сталь", він порушив статтю 472 Митного кодексу України, у результаті чого стосовно посадової особи підприємства заведено справу про порушення митних правил. Наразі товар вилучено, а порушнику доведеться сплатити штраф у розмірі 100 відсотків від його вартості.

 

Понад 1,5 млн. грн. до бюджетів усіх рівнів від діяльності запорізьких оперативників

Така сума надійшла до бюджетів усіх рівнів за результатами роботи за минулий тиждень оперативних підрозділів Головного управління Міндоходів у Запорізькій області.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 3 кримінальних правопорушеннях, з яких 1 – за ухилення від сплати податків. Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 1 млн. гривень.

 

Міндоходівці на запорізькому підприємстві викрили штучне завищення витрат до бюджету на 1 млн. грн.

Одне із підприємств області, яке спеціалізувалося на торгівлі продуктами харчування, саме таким чином хотіло вирішити питання щодо економічної стабільності власного суб'єкта господарської діяльності. Аби сповна не розраховуватися із бюджетом, посадові особи пішли шляхом застосування кримінальної схеми ухилення від оподаткування. Суть її полягала в тому, що керівники підприємства у податкову звітність заносили доходи, які були значно нижчими від реального прибутку. Зате на затратну частину не шкодували коштів: доставка товару, паливно-мастильні матеріали для заправки транспорту, завантаження і розвантаження продуктів харчування "обходилося" підприємству в кругленьку суму, яка часом дорівнювала вартості вантажу. Штучні "накрутки" практикували ще й задля того, аби занизити податкові зобов'язання з податку на додану вартість. 

У ході перевірки ці податкові афери викрили оперативні співробітники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області. За фактом ухилення від сплати податків (ст.212 КК України) відносно посадових осіб підприємства розпочато кримінальне провадження.  

 

Запорізькі оперативники перекрили канал контрабандного постачання цигарок

Оперативні співробітники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області встановили та перекрили канал надходження на територію Запорізької області тютюнових виробів виробництва Молдови, Росії та Білорусі, ввезених на територію України контрабандним шляхом. Під час обшуків у місцях зберігання та реалізації тютюнових виробів виявлено та вилучено понад 10 тис. пачок тютюнових виробів імпортного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразка відомих торгових марок на суму 203 тис. гривень.

Всього ж за останній тиждень із незаконного обігу запорізькі оперативники вилучили товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму 260 тис. грн., у тому числі: алкогольних напоїв на суму 25,6 тис. грн., спирту на суму 3,5 тис. грн., паливно-мастильних матеріалів на суму 26,6 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 204,3 тис. гривень.

 

Понад 1,5 млн. грн. до бюджетів усіх рівнів від діяльності запорізьких оперативників

Така сума надійшла до бюджетів усіх рівнів за результатами роботи за минулий тиждень оперативних підрозділів Головного управління Міндоходів у Запорізькій області.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 3 кримінальних правопорушеннях, з яких 1 – за ухилення від сплати податків. Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 1 млн. гривень.

 

Міндоходівці на запорізькому підприємстві викрили штучне завищення витрат до бюджету на 1 млн. грн.

Одне із підприємств області, яке спеціалізувалося на торгівлі продуктами харчування, саме таким чином хотіло вирішити питання щодо економічної стабільності власного суб'єкта господарської діяльності. Аби сповна не розраховуватися із бюджетом, посадові особи пішли шляхом застосування кримінальної схеми ухилення від оподаткування. Суть її полягала в тому, що керівники підприємства у податкову звітність заносили доходи, які були значно нижчими від реального прибутку. Зате на затратну частину не шкодували коштів: доставка товару, паливно-мастильні матеріали для заправки транспорту, завантаження і розвантаження продуктів харчування "обходилося" підприємству в кругленьку суму, яка часом дорівнювала вартості вантажу. Штучні "накрутки" практикували ще й задля того, аби занизити податкові зобов'язання з податку на додану вартість. 

У ході перевірки ці податкові афери викрили оперативні співробітники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області. За фактом ухилення від сплати податків (ст.212 КК України) відносно посадових осіб підприємства розпочато кримінальне провадження. 

 

Запорізькі оперативники перекрили канал контрабандного постачання цигарок

Оперативні співробітники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області встановили та перекрили канал надходження на територію Запорізької області тютюнових виробів виробництва Молдови, Росії та Білорусі, ввезених на територію України контрабандним шляхом. Під час обшуків у місцях зберігання та реалізації тютюнових виробів виявлено та вилучено понад 10 тис. пачок тютюнових виробів імпортного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразка відомих торгових марок на суму 203 тис. гривень.

Всього ж за останній тиждень із незаконного обігу запорізькі оперативники вилучили товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму 260 тис. грн., у тому числі: алкогольних напоїв на суму 25,6 тис. грн., спирту на суму 3,5 тис. грн., паливно-мастильних матеріалів на суму 26,6 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 204,3 тис. гривень.

 

Бердянська ОДПІ повідомляє 

Бердянські платники сплатили до бюджету міста та району понад 98 мільйонів гривень 

За січень-червень 2014 року платники податків і зборів Бердянська та Бердянського району сплатили до місцевих бюджетів 98,1 мільйон гривень. Найбільше надійшло податку на доходи фізичних осіб – 64,1 мільйон гривень. Від плати за землю надходження склали 18,1 мільйонів гривень. Платники єдиного податку спрямували до місцевих бюджетів єдиного податку на суму 10,2 мільйонів гривень,  також сплачено  150,5 мільйонів гривень єдиного соціального внеску, повідомила начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк.

 

До міського бюджету надійшло  понад 137 тис.  гривень туристичного збору 

З початку року до міського бюджету від податкових агентів надійшло  понад 137 тис.  гривень туристичного збору, який справляється в курортній місцевості з громадян, які приїжджають на відпочинок. 

 

З початку року легалізовано працю більше 450  найманих працівників

За словами заступника начальника Бердянської ОДПІ Анжеліки В’южаніної з початку 2014 року за результатами проведеної роботи щодо легалізації найманої праці та виявлення фактів виплати заробітної плати в «конвертах» фахівцями Бердянської ОДПІ виявлено 458 неоформлених найманих працівників. 

В результаті проведеної роботи легалізовано працю 443 найманих працівників, сума виплаченого їм доходу склала 708,4 тис. грн. До бюджету додатково сплачено 106,3 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 245,0 тис. грн. єдиного соціального внеску на загальнодержавне  обов'язкове  страхування.

Крім того, протягом 2014 року до державної реєстрації в якості фізичних осіб – підприємців залучено 193 особи. Додатково до бюджету сплачено 9,8 тис. грн. податку на доходи та 30,7 тис. грн. єдиного податку.

За результатами спільної проведеної  роботи із органами виконавчої влади погашено заборгованості  по заробітній платі в сумі 1943,3 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб в сумі 162,7 тис. грн. та єдиному соціальному внеску в сумі 600,3 тис. грн.

 

За діяльність без дозвільних документів  вилучені підакцизні товари на суму понад 175 тис. грн.

Під час курортного сезону проводиться робота по контролю за суб’єктами  господарювання, які здійснюють діяльність в місцях курортного відпочинку. 

Як повідомив заступник начальника оперативного управління Бердянської ОДПІ Артем Кавун з початку курортного сезону слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області за матеріалами оперативних співробітників податкової міліції Бердянська внесено 3 кримінальних правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.204 КК України, за фактом незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей. 

Крім того, протягом червня-липня співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ встановлено 24 факти реалізації алкогольних  та тютюнових виробів без наявності свідоцтва про реєстрацію фізичної особи-підприємця та будь-яких дозвільних документів.  За результатами перевірок вилучені підакцизні товари на суму понад 175 тис. грн., з яких спирту на 10 тис.грн., алкогольних напоїв на суму 115 тис.грн., тютюнових виробів на 50 тис.грн., за вищевказаними фактами складені протоколи про адміністративне правопорушення.

Порушення діючого законодавства  такими суб’єктами  призводить до зменшення сплати податків та зборів  до бюджетів,  а до самих суб’єктів застосовуються штрафні санкції.   

Отже ще раз звертаємось до підприємців, які здійснюють подібну діяльність про необхідність  придбання всіх дозвільних документів  - ліцензій, патентів, РРО та офіційного працевлаштування найманих працівників, використання РРО при розрахунках з споживачами та передачі відповідної звітності. 

     

Новини законодавства

Державна  фіскальна служба України 

З 08.07.2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджено Положення про Державну фіскальну службу України ( далі – ДФС). Визначено, що ДФС є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України. 

 

Отчетность по ЕСВ теперь можно направлять по почте

Согласно Закону Украины от 13. 05. 2014 г. № 1258   внесены изменения в Закон Украины «О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование», согласно которому с 07 июля 2014 года плательщики ЕСВ могут направлять отчетность по ЕСВ по почте.  

 

Єдиний соціальний внесок

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету мобілізованим працівникам

За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Враховуючи зазначене, особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.

Отже, у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454) (далі - Звіт), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, визначаються з урахуванням такого.

У таблиці 5 до Звіту дата мобілізації не зазначається.

У таблиці 6 до Звіту інформація про особу відображається із обов’язковим зазначенням реквізитів:

11 „Місяць та рік, за який проведено нарахування”;

15 „Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця”;

17 „Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця) ”.

Реквізити 18 та 19 у таблиці 6 до Звіту не заповнюються.

Військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), особам рядового і начальницького складу заповнюють таблицю 4 до Звіту.

Більш детально про це – у спільному листі ДФС України та Пенсійного фонду України від 22.07.2014 № 127/7/99-99-17-03-01-17, від 22.07.2014 № 19426/05-10  «Про надання роз’яснень щодо нарахування та відображення у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

 

Роз’яснення податкового законодавства

До уваги фізичних осіб, які подали Декларацію про майновий стан та дохди за 2013 рік!

Нагадуємо  - останній день сплати податкових зобов’язань із податку на доходи фізичних осіб за 2013 рік за даними поданої декларації – 31 липня 2014 року.  

 

Оподаткування ПДВ операцій з постачання медичних виробів

Операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів до 1 липня 2014 року оподатковувалися податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків згідно з переліком, затвердженим Постановою N 118, а з 2 липня 2014 року - згідно з переліком, затвердженим Постановою N 216.

Операції платників податку з постачання на митній території України медичних виробів, а також операції з їх ввезення на митну територію України, що здійснювалися 1 липня 2014 року, оподатковуються податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків.

 (Лист  Міністерства доходів і зборів України від 14.07.2014 р.  № 16711/7/99-99-19-03-02-17 "Щодо оподаткування операцій із постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів")

 

До уваги комісіонерів у сфері ЗЕД

У постанові Верховного суду України від 20.05.2014 року у справі № 21-95а14 висловлена правова позиція відносно притягнення комісіонерів, які за операціями у сфері ЗЕД отримують виручку в іноземній валюті на свій валютний рахунок в уповноваженому банку до відповідальності, передбаченої статтею 4 Закону України  «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».  

 

До уваги платників плати за користування надрами

За 2 кв. 2014 року розрахунок податкових зобов’язань здійснюється згідно ст.263 Податкового кодексу. 

Так, для розрахунку податкових зобов’язань необхідно: 

1.Визначити «розрахункову вартість» за формулою: 

Витрати на обслуговування скважини + (витрати X 15%)/ об’єм видобутої підземної води.

2.Об’єм води   X на «розрахункову вартість» X 5%  = сума податкових зобов’язань до сплати. 

Заповнюється Податковий розрахунок податкового зобов’язання за користування надрами та Додаток 2 до  Податкового розрахунку. 

 

СПЛАТА ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТА ЄДИНОГО ВНЕСКУ ДЛЯ СПРОЩЕНЦІВ В УМОВАХ МОБІЛІЗАЦІЇ

У зв’язку із соціальною напругою, яка склалася у державі, що призвело до оголошення часткової мобілізації, Міністерство доходів і зборів України з метою врегулювання питань оподаткування фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку видало Узагальнюючу податкову консультацію, яка затверджена наказом від 06.05.2014 р. № 276 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку». З метою однакового підходу до практичного застосування норм податкового законодавства та інших законодавчих актів було надано роз’яснення щодо механізму оподаткування платників 1 та 2 груп, яким нараховуються авансові платежі за єдиним податком, а також для платників єдиного податку, які є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок). Тобто викладено позицію, що для фізичних осіб — підприємців, які є платниками єдиного податку 1 та 2 груп, що не здійснюють господарську діяльність і не використовують найману працю, на період перебування на військових зборах, у разі виникнення податкового боргу за єдиним податком, такий борг вважатиметься безнадійним на підставі ст. 101 Податкового кодексу України, що підлягатиме списанню відповідно до Порядку списання безнадійного податкового боргу.

Водночас від сплати єдиного внеску (за себе) звільняються лише фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку на період перебування на військових зборах. При цьому умовою звільнення від сплати є нездійснення господарської діяльності у цей період, неотримання доходів та надання підтверджувальних документів з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.

 

Перелік медичних виробів, операції з постачання та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню ПДВ за ставкою 7 відсотків

З 2 липня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01 липня 2014 року № 216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».

До зазначеного переліку медичних виробів включено:

- медичні вироби – у значенні, наведеному у Технічному регламенті щодо медичних виробів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 753;

- активний медичний виріб, який імплантують – у значенні, наведеному у підпункті 2 пункту 2 Технічного регламенту щодо активних медичних виробів, які імплантують, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 755;

- медичний виріб для діагностики in vitro (клінічної лабораторної діагностики) – у значенні, наведеному у підпункті 9 пункту 2 Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 754.

Згідно з Положенням про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженим Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467/2011, Міністерство охорони здоров'я України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, інформує та надає роз'яснення щодо здійснення державної політики у сферах охорони здоров'я, санітарно-епідемічного благополуччя населення, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, створення, виробництва, контролю якості та реалізації лікарських засобів, медичних імунобіологічних препаратів і медичних виробів.

З урахуванням інформації Міністерства охорони здоров'я України, наданої на запит Міністерства доходів і зборів України щодо медичних виробів, Технічні регламенти до 1 липня 2015 року застосовуються добровільно. Таким чином, обов’язковим документом, який підтверджує належність продукції до медичних виробів, є свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу. Необов’язковими документами є декларація про відповідність та заява про медичні вироби особливого призначення.

Про це йде мова у листі Міністерства охорони здоров’я України від 10.07.2014 №18.02-04/4041/1563-ф-14, який 21.07.2014 було надіслано до територіальних підрозділів відомства.

 

Спеціальні санкції, що застосовуються до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності

За порушення  законодавства  України у сфері зовнішньоекономічної діяльності до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України або іноземних суб’єктів господарської діяльності можуть бути застосовані такі спеціальні санкції:

-  накладення штрафів у випадках несвоєчасного виконання або невиконання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб’єктами господарської діяльності своїх обов’язків пов’язаних з Законом України  „Про зовнішньоекономічну діяльність”. Розмір таких штрафів визначається відповідними положеннями законів України та/або рішеннями судових органів України;

-  застосування до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб’єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій;

-  тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, у випадках проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.     Зазначені спеціальні санкції передбачено статтею 37 Закону України

від 16.04.91 №959-ХІІ „Про зовнішньоекономічну діяльність” із змінами та доповненнями.

 

Термін завершення імпортної операції без увезення на територію України за зовнішньоекономічними договорами (контрактами)

Строк завершення імпортної операції без увезення товару на територію України за зовнішньоекономічними договорами (контрактами) не може перевищувати 180 календарних днів з моменту здійснення резидентом авансового платежу або виставлення векселя на користь нерезидента. У разі проведення розрахунків у формі документарного акредитиву - з моменту здійснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента.

Імпортна операція резидента без увезення товару на територію України вважається завершеною за наявності однієї з таких умов:

- нарахування виручки, одержаної від нерезидента, на рахунок резидента в уповноваженому банку в разі продажу нерезиденту товару за межами України;

- подання документів, що підтверджують використання резидентом товару за межами України, перелік яких визначається Національним банком.

Порядок визначення строку та умов завершення імпортної операції без увезення товару на територію України, затверджено Постановою Кабінету Міністрів від 05 грудня 2007 року №1392. Дія цього Порядку поширюється на всіх суб’єктів господарювання - резидентів незалежно від форми власності.

 

Годовая премия, выплаченная работнику после увольнения, облагается ЕСВ

Миндоходов разъяснило вопрос, является ли базой начисления ЕСВ сумма годовой премии, начисленная работодателем работнику после его увольнения.

К фонду заработной платы в составе прочих поощрительных и компенсационных выплат относится, в частности, вознаграждение по итогам работы за год (далее - годовая премия).

То есть работодатели предусматривают разнообразные поощрительные выплаты своим работникам, одной из которых является годовая премия.

Таким образом, сумма годовой премии, начисленная работодателем работнику после его увольнения, является базой начисления ЕСВ, поскольку является оплатой за отработанное время и относится к фонду оплаты труда в составе других поощрительных и компенсационных выплат.

 

Кто подписывает и подает налоговую отчетность во время ликвидации предприятия

Миндоходов разъяснило вопрос, кто подписывает налоговую отчетность с даты открытия процедуры прекращения юридического лица  и физического лица-предпринимателя.

С момента открытия ликвидационной процедуры все права руководителя юридического лица переходят к председателю ликвидационной комиссии (ликвидатору). Такой плательщик налогов (в лице ликвидатора) должен подавать и подписывать налоговую отчетность в контролирующий орган по месту регистрации и/или по неосновному месту учета до дня внесения в Единый государственный реестр записи о прекращении юридического лица.

С момента открытия процедуры прекращения физического лица - предпринимателя по собственному желанию налоговая отчетность подается за подписью самого лица. В случае признания физического лица - предпринимателя банкротом, отчетность представляется за подписью управляющего недвижимым или ценным движимым имуществом, назначенного для этой цели хозяйственным судом (ликвидатором), до дня внесения в Единый государственный реестр записи о прекращении физического лица - предпринимателя.

 

Как вносятся изменения в учетные данные налогоплательщика

Миндоходов разъяснило  вопрос о порядке внесения изменений в учетные данные налогоплательщиков, в том числе в случае смены руководителя или главного бухгалтера.

В случае возникновения изменений в документах, которые подаются для взятия на учет, налогоплательщик обязан в течение 10 календарных дней предоставить в контролирующий орган уточненные документы в таком же порядке, как и при постановке на учет. Дополнительное регистрационное заявление по формам № 1-ОПП, № 5-ОПП подается с пометкой «Зміни» или по форме № 1-РПП с пометкой «Перереєстрація, зміни».

Вышеуказанное не касается изменений, которые вносятся в Единый госреестр, и изменений, о которых налогоплательщик уведомил по основному месту учета.

Юрлица и их обособленные подразделения обязаны подать регистрационное заявление по форме № 1-ОПП с пометкой «Зміни» со сведениями о лицах, ответственных за ведение бухгалтерского и/или налогового учета в контролирующий орган в 10-дневный срок со дня взятия на учет или возникновения изменений в учетных данных налогоплательщиков.

Следовательно, в отношении налогоплательщиков, сведения о которых включаются в ЕГР:

• информация о смене руководителя обновляется в органах доходов и сборов на основании сведений, полученных от госрегистратора;

• информация о главном бухгалтере обновляется на основании заявления по ф. № 1-ОПП с пометкой «Зміни» и уточненных документов.

Относительно налогоплательщиков, сведения о которых не включаются в Единый госреестр, информация о смене руководителя и/или главного бухгалтера обновляется на основании уточненных документов и заявления по ф. № 1-ОПП.

 

При бесплатной поставке товаров налоговые обязательства по НДС не начисляются

Миндоходов разъяснило вопрос, необходимо ли налогоплательщику начислять НДС при бесплатной поставке товаров/услуг лицам, не зарегистрированным плательщиками НДС, если суммы НДС, уплаченные (начисленные) в связи с приобретением таких товаров/услуг, в налоговый кредит не включались.

Объектом обложения НДС являются операции по поставке товаров и услуг, место поставки которых находится на таможенной территории Украины.

В свою очередь, хозяйственная деятельность - это деятельность лица, связанная с производством и/или реализацией товаров, выполнением работ, предоставлением услуг, направленная на получение дохода. Хоздеятельность проводится таким лицом самостоятельно либо через свои обособленные подразделения, а также через любое другое лицо, действующее в интересах первого лица, в частности, по договорам комиссии, поручения и агентским договорам. Из этого следует, что операции по бесплатной поставке товаров/услуг не являются деятельностью, направленной на получение дохода, и в целях налогообложения относятся к операциям, которые не являются хозяйственной деятельностью налогоплательщика.

Таким образом, при осуществлении операции по бесплатной поставке товаров/услуг, при приобретении которых суммы НДС не включались в состав налогового кредита, плательщик НДС не определяет налоговые обязательства - независимо от того, какому лицу (зарегистрированному или не зарегистрированному плательщиком НДС) осуществляется поставка таких товаров/услуг.

 

Упрощен порядок выдачи лицензий на экспорт и импорт алкоголя и табака

18 июля вступил в силу приказ Минэкономразвития от 6 июня 2014 года № 668 о внесении изменений в Порядок оформления и выдачи лицензий на право импорта, экспорта спирта этилового, коньячного и плодового, спирта этилового ректифицированного виноградного, спирта этилового ректифицированного плодового, алкогольных напитков и табачных изделий.

Теперь для получения лицензии достаточно предоставить:

- заявление о получении лицензии на право импорта, экспорта спирта этилового, коньячного и плодового, спирта этилового ректифицированного виноградного, спирта этилового ректифицированного плодового, алкогольных напитков и табачных изделий;

- копию платежного поручения (с оригинальной отметкой банка об уплате) о перечислении в местный бюджет годовой платы за лицензию.

Из перечня необходимых документов исключены копия свидетельства о госрегистрации субъекта предпринимательской деятельности и копия подтверждения специальных полномочий, предоставленных Кабмином госпредприятию или организации для импорта и экспорта алкоголя и табака.

 

Вступает в силу новая форма Заявления на отмену усиленного сертификата открытого ключа

Для упорядочения процесса получения услуг электронной цифровой подписи от АЦСК ИСД Миндоходов обновлена форма «Заява на скасування посиленого сертифіката відкритого ключа», которую можно скачать из вкладки «Скасування» раздела «Блокування, поновлення, скасування сертифікатів».

С 18 июля «Заява на скасування посиленого сертифіката відкритого ключа» предыдущего образца приниматься к рассмотрению не будет.

 

Форма № 20-ОПП подается в течение 10 дней после оформления договора купли-продажи

Миндоходов рассмотрело вопрос, с какой даты определяется 10-дневный срок для подачи уведомления об объектах налогообложения (ф. № 20-ОПП) при оформлении договора купли-продажи, заключении договора аренды.

Уведомление об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением (ф. № 20-ОПП), подается в органы доходов и сборов в течение 10 рабочих дней с даты оформления договора купли-продажи, аренды или другого документа на право владения, пользования или распоряжения объектом налогообложения.

 

Налогоплательщик может обжаловать налоговое уведомление-решение в суде

Миндоходов рассмотрело вопрос, может ли налогоплательщик обжаловать налоговое уведомление-решение, если продолжается процедура административного обжалования.

Налогоплательщик имеет право обжаловать в суде налоговое уведомление-решение или другое решение контролирующего органа независимо от того, проводится ли процедура его административного обжалования.

Вместе с этим, налогоплательщик должен уведомить контролирующий орган о подаче искового заявления в суд. Если на дату подачи искового заявления в суд проводится процедура административного обжалования налогового уведомления-решения или другого решения контролирующего органа по жалобе налогоплательщика, то такая жалоба рассматривается и возвращается плательщику с указанием причин возврата.

 

Для осуществления расчетов в иностранной валюте нужна индивидуальная лицензия НБУ

Миндоходов в своем разъяснении от 17.07.2014г разъяснило использование иностранной валюты на территории Украины как средства платежа между резидентами возможно только при наличии индивидуальной лицензии Национального банка Украины.

Валюта Украины является единственным законным средством платежа на территории Украины, которое принимается без ограничений для оплаты любых требований и обязательств, если иное не предусмотрено валютным законодательством Украины.

Порядок выдачи лицензии определен Положением о порядке выдачи Нацбанком индивидуальных лицензий на использование иностранной валюты на территории Украины как средства платежа, утвержденным постановлением Правления НБУ от 14.10.2004 г. № 483.

 

Уплатить денежное обязательство налогоплательщика может его представитель

Уплата налога или сбора осуществляется непосредственно налогоплательщиком, а в случаях, предусмотренных налоговым законодательством, - налоговым агентом или представителем плательщика налога.

Следовательно, денежное обязательство или налоговый долг налогоплательщика может погасить другой субъект хозяйствования или физическое лицо (в том числе учредитель, директор и т. п.) при условии, что такой субъект хозяйствования или физическое лицо является налоговым агентом или представителем плательщика налога.

Вместе с тем, если сумма денежного обязательства или налогового долга плательщика налогов была погашена другим субъектом хозяйствования (юридическим лицом, физическим лицом - предпринимателем или физическим лицом), то уплаченная сумма включается в состав общего налогооблагаемого дохода налогоплательщика, за которого было уплачено денежное обязательство или долг.

При этом нормами действующего законодательства не предусмотрена ответственность в случае погашения суммы денежного обязательства или налогового долга налогоплательщика другим субъектом хозяйствования.

 

Как в уведомлении по ф. № 20-ОПП отразить изменение назначения объекта налогообложения

Миндоходов разъяснило как внести изменения в ф. № 20-ОПП в случае изменения сведений об объекте налогообложения, в том числе изменения его назначения.

Если меняется назначение объекта или происходит его перепрофилирование, такая информация предоставляется в уведомлении по ф. № 20-ОПП двумя строками, а именно:

- в одной строке указывается информация о закрытии объекта налогообложения. При этом во второй графе этой строки указывается код признака предоставления информации «4»;

- во второй строке приводится обновленная информация об объекте налогообложения, который создан или открыт на основе закрытого. При этом во второй графе этой строки отражается код признака предоставления информации «2».

 

Что изменилось в прекращении регистрации предпринимательской деятельности физического лица-предпринимателя(ФЛП)?

Миндоходов в своем разъяснение от 10.07.2014 рассказало об изменениях в порядке проведения государственной регистрации прекращения предпринимательской деятельности ФЛП.

Основные изменения, внесенные Законом  № 1258 (вступил в силу 8 июля) заключаются в следующем: 

- регистрация прекращения предпринимательской деятельности ФЛП проводится госрегистратором не позднее следующего рабочего дня с даты получения регистрационной карточки или судебного решения без справок об отсутствии задолженности по уплате налогов, сборов и об отсутствии задолженности по уплате ЕСВ;

- исключена ст. 491 «Порядок проведения государственным регистратором упрощенной процедуры государственной регистрации прекращения предпринимательской деятельности физлица - предпринимателя»; 

- госрегистратор обязан не позднее месяца со дня вступления в силу Закона заполнить карточку на проведение регистрации прекращения предпринимательской деятельности ФЛП по его решению и внести в Единый государственный реестр запись о проведении регистрации ФЛП, которое до 8 июля подало заявление о прекращении деятельности, но не предоставило регистрационной карточки.

Снятие с учета ФЛП в органах доходов и сборов осуществляется на основании поступления от госрегистратора уведомления о проведении регистрации прекращения предпринимательской деятельности с указанием номера и даты внесения соответствующей записи в Единый государственный реестр.

Если после прекращения предпринимательской деятельности ФЛП остались незакрытыми его счета в финучреждениях (кроме счетов, открытых для зачисления средств по требованию физлиц), орган доходов и сборов доводит до сведения этих учреждений такую информацию, сообщая им о дате и номер соответствующей записи в Едином государственном реестре. 

Последним отчетным периодом для плательщиков будет считаться базовый отчетный (налоговый) период, равный календарному году. 

ФЛП могут быть сняты с учета в органах доходов и сборов в случае установления факта отсутствия задолженности перед бюджетом по уплате платежей, взимание которых контролируют органы доходов и сборов.

Кроме того, внесены изменения в Закон «О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование». Предусмотрено:

- снятие с учета плательщиков единого взноса - ФЛП, на основании сведений из регистрационной карточки, предоставленных госрегистратором, после проведения проверок плательщиков и окончательного расчета;

- в случае регистрации прекращения предпринимательской деятельности ФЛП оно пользуется правами, исполняет обязанности и несет ответственность, предусмотренные для плательщика единого взноса, в части деятельности, которая осуществлялась им как ФЛП;

- последним отчетным периодом является период со дня окончания предыдущего отчетного периода до дня регистрации прекращения предпринимательской деятельности.

Отметим, указанное касается только ФЛП, порядок снятия с учета юрлиц, их обособленных подразделений и физлиц, осуществляющих независимую профессиональную деятельность, остался неизменным.

 

Как в налоговой накладной отразить надбавки или скидки

Миндоходов разъяснило вопрос о порядке отражения в налоговой накладной надбавок и/или скидок, предоставленных продавцом при поставке товаров/услуг покупателю.

В графе 7 налоговой накладной указывается цена поставки единицы товара/услуги без учета налога на добавленную стоимость; в графах 8, 9, 10 и 11 указывается база налогообложения НДС.

Учитывая то, что база налогообложения операций по поставке товаров/услуг определяется исходя из их договорной стоимости, а в случае осуществления контролируемых операций - не ниже обычных цен, то если продавцом предоставляется скидка, цена поставки и база налогообложения уменьшаются на сумму такой скидки.

Если при осуществлении контролируемых операций обычная цена превышает фактическую, продавец составляет две налоговые накладные: одну на сумму, рассчитанную исходя из фактической цены поставки, и вторую на сумму, рассчитанную исходя из превышения обычной цены над фактической.

Если продавцом при поставке товаров/услуг покупателю установлена надбавка, то такая надбавка соответственно увеличивает цену поставки и базу налогообложения.

Таким образом, надбавки и/или скидки, предоставляемые продавцом в связи с поставкой товаров/услуг покупателю, в отдельных строках налоговой накладной не указываются, а увеличивают или уменьшают цену поставки и базу налогообложения, которые указываются в соответствующих графах такой накладной.

 

GPS-датчики включаются в состав расходов плательщика налога на прибыль

Расходы на установку на автотранспорт систем GPS-датчиков для контроля за передвижением могут учитываться в составе расходов при исчислении налога на прибыль в пределах 10 процентов совокупной балансовой стоимости всех групп основных средств по состоянию на начало отчетного года.

Размер превышения десятипроцентного лимита увеличивает балансовую стоимость основного средства, на котором установлены системы GPS-датчиков, при наличии документов, подтверждающих связь таких расходов с хозяйственной деятельностью предприятия. К таким документам относится приказ руководства предприятия, в котором обоснована производственная необходимость установки такого оборудования, и другие первичные документы, обязательность ведения и хранения которых предусмотрена правилами ведения бухгалтерского учета.

 

Що робити, коли при підписанні документу виникає помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено»?

Необхідно перевірити:

- який ключ ЕЦП використовується першим? (вірна послідовність підписів Бухгалтер-директор-електронна печатка);

- якщо ключ обрано вірно, слід звернути увагу на правильність введення паролю, а саме регістр вводу паролю, мову клавіатури тощо (створений пароль може містити особливі символи, які відрізняються за розташуванням на клавіатурі);

- чи змінювалось ім’я файлу особистого ключа? (у разі зміни ім’я файлу особистий ключ буде пошкоджено, тому необхідно звернутися до представництва АЦСК ІДД Міндоходів, в якому отримували послуги ЕЦП, подати заяву на скасування посиленого сертифіката, згенерувати новий особистий ключ та отримати відповідний йому посилений сертифікат відкритого ключа).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал Міндоходів, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.01).

 

Які послуги надає Акредитований центр сертифікації ключів ?

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно – довідкового департаменту надає наступні послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП):

реєстрація заявників;

надання у користування надійних засобів ЕЦП;

допомога при генерації відкритих та особистих ключів;

обслуговування посилених сертифікатів ключів заявника (сертифікація відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів);

надання послуг фіксування часу;

консультативні послуги за зверненнями підписувачів.

 

Чи можливо здійснити процедуру реєстрації в АЦСК ІДД через мережу Інтернет без особистої присутності в центрі сертифікації?

Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису через мережу Інтернет не можлива. Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби, затвердженого Головою Державної податкової служби України 07.05.2012, передбачена особиста присутність заявника (чи його довіреної особи) під час процедури реєстрації. Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту http://www.acskidd.gov.ua/ у рубриці Реєстрація користувачів.

 

Яким чином укласти договір «Про визнання електронних документів» з податковою інспекцією в електронному вигляді?

Для укладення договору «Про визнання електронних документів» з податковою інспекцією в електронному вигляді використовуютья безкоштовні онлайн сервіси надані компаніями-учасниками Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, які доступні за посиланням http://acskidd.gov.ua/program_obespech інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходів.

 

Який термін розгляду договору «Про визнання електронних документів»?

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів Міндоходів – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів Міндоходів.

 

Чи можна змінити назву особистого ключа або сертифіката?

Особистий ключ електронного цифрового підпису має жорстко визначену назву – «Key-6.dat», яка зміні не підлягає. Зміна назви особистого ключа призведе до неможливості його використання.

Назва сертифіката може бути змінена за бажанням клієнта, за виключенням розширення файлу – «*.cer».

 

Платники запитують 

Чи нараховуються податкові зобов’язання на дебіторську заборгованість за оплаченими але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами на момент анулювання реєстрації особи як платника ПДВ? 

Відповідно до п. 184.7 ст. 184 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Отже, платник податку, у якого на дату анулювання реєстрації як платника ПДВ обліковується дебіторська заборгованість за оплаченими але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами, за якими суми ПДВ було включено до податкового кредиту, повинен не пізніше такої дати нарахувати податкові зобов’язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.

 

Яким нормативно-правовим актом затверджено перелік медичних виробів, які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7%? 

Перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, (далі - Перелік), затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 року № 216.

До цього Переліку належать наступні медичні вироби:

- «активний медичний виріб, який імплантують» - у значенні, наведеному у підпункті 2 пункту 2 Технічного регламенту щодо активних медичних виробів, які імплантують, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 року № 755;

- «медичний виріб» - у значенні, наведеному у підпункті 9 пункту 2 Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 року № 753;

- «медичний виріб для діагностики in vitro (клінічної лабораторної діагностики)» - у значенні, наведеному у підпункті 9 пункту 2 Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 року № 754. 

Відповідно до пункту 2 Переліку визначення терміна «медичний виріб», наведені в інших нормативно-правових актах і нормативних документах, не можуть застосовуватися для віднесення виробу до цього переліку.

При цьому слід зазначити, що пунктом 3 Переліку визначено документи, які підтверджують належність продукції до медичних виробів.

 

Який порядок відображення у розділі І реєстру виданих та отриманих податкових накладних податкової накладної, виписаної за щоденними підсумками операцій? 

Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 № 708, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.12.2013 за № 2118/24650 (далі - Порядок № 708).

Особливості заповнення деяких граф розділу I «Видані податкові накладні» реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі – Реєстр) визначені в р.ІІІ Порядку № 708.

При занесенні до розділу І Реєстру податкової накладної, що виписана за щоденними підсумками операцій:

у графі 1 записується порядковий номер податкової накладної (порядковий номер податкової накладної відповідає порядковому номеру запису в Реєстрі);

у графі 2 записується дата виписки податкової накладної;

у графі 3 вказується порядковий номер податкової накладної, що відповідає номеру з графи 1;

у графі 4 зазначається вид документа «ПНП11»;

у графі 5 при заповненні найменування (прізвище, ім’я, по батькові - для фізичної особи – підприємця) вказується «Щоденний підсумок операцій»;

у графі 6 зазначається умовний ІПН «400000000000»;

у графах 7 - 12 відображаються вартісні показники щодо постачання товарів/послуг;

графа 13 не заповнюються.

 

Який порядок заповнення граф р. І реєстру виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді у разі здійснення операцій з експорту товарів? 

Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 № 708, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.12.2013 за № 2118/24650 (далі - Порядок № 708).

Особливості заповнення деяких граф розділу I «Видані податкові накладні» реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі – Реєстр) визначені у р. ІІІ Порядку № 708.

При занесенні до р. І Реєстру податкової накладної, складеної за операціями з експорту товарів:

у графі 1 записується порядковий номер податкової накладної (порядковий номер податкової накладної відповідає порядковому номеру запису в Реєстрі);

у графі 2 вказується дата складання податкової накладної, що відповідає даті вивезення, фактично підтвердженої оригіналом МД;

у графі 3 проставляється номер МД;

у графі 4 зазначається «МДП» – митна декларація, складена на паперових носіях 

або «МДЕ» - електронна митна декларація;

у графі 5 вказується найменування (прізвище, ім’я, по батькові - для фізичної особи - підприємця) покупця;

у графі 6 – умовний ІПН «400000000000»;

у графах 7, 12 відображається митна вартість експортованих товарів;

графи 8 – 11 та графа 13 не заповнюються.

 

Як заповнюються графи розділів I та ІІ Реєстру виданих та отриманих податкових накладних при здійсненні операцій з придбання/поставки товарів/послуг, які не є об’єктом оподаткування?

Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 № 708, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.12.2013 за № 2118/24650 (далі – Порядок № 708).

Абзацом 5 п. 1 р. ІІІ Порядку № 708 визначено, що облік операцій з постачання товарів/послуг, які не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість відповідно до вимог ст. 196 ПКУ, ведеться на підставі документів бухгалтерського обліку.

У р. II реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі – Реєстр) відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних 

і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), МД на ввезенні товари, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг (п. 1 р. ІV Порядку № 708).

При занесенні до р. І Реєстру документів бухгалтерського обліку, що засвідчують факт поставки товарів (послуг), які не є об’єктом оподаткування:

у графі 1 записується порядковий номер, який відповідає порядковому номеру запису в Реєстрі;

у графах 2, 3 - відповідні реквізити документа;

у графі 4 - «БО»;

у графі 5 - найменування (прізвище, ім’я, по батькові - для фізичної особи) покупця;

у графі 6 - ІПН покупця, якщо такий покупець зареєстрований платником ПДВ, або умовний ІПН «400000000000», якщо покупець таких товарів не зареєстрований платником ПДВ;

у графах 7, 11 - загальна сума поставки товарів (послуг), які не є об’єктом оподаткування;

 у графах 8, 9, 10, 12, 13 - нуль.

 При занесенні до р.ІІ «Отримані податкові накладні» Реєстру документів бухгалтерського обліку, що засвідчують факт придбання товарів (послуг), які не є об’єктом оподаткування:

у графі 1 записується порядковий номер, який відповідає порядковому номеру запису в Реєстрі та проставляється у графі 4;

у графах 2, 3 - відповідні дати отримання та виписки документа;

у графі 5 - «БО»;

у графі 6 - найменування (прізвище, ім’я, по батькові - для фізичної особи) постачальника;

у графі 7 - ІПН постачальника, якщо такий постачальник зареєстрований платником ПДВ, або умовний ІПН «400000000000», якщо постачальник таких товарів не зареєстрований платником ПДВ;

у графах 8 та 9, 11, 13 15 - вартість придбаних товарів (послуг) залежно від подальшого їх використання;

у графах 10, 12, 14, 16 - нуль.

 

Як в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних відкоригувати податкову накладну, яка виписана на дату складання акту виконаних робіт, якщо такий акт не підписаний замовником? 

Передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами. Згідно зі ст. 853 Цивільного кодексу України замовник зобов’язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові. 

Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.

Якщо ухилення замовника від прийняття виконаної роботи спричинило зміну строку здачі роботи, вважається, що право власності на виготовлену (перероблену) річ перейшло до замовника у момент, коли мало відбутися її передання.

Відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: 

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; 

 б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно з п. 1 р. III Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 № 708, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.12.2013 за № 2118/24650, облік виданих податкових накладних проводиться у день виникнення податкових зобов’язань.

Враховуючи викладене, платник податку на дату оформлення акту, за умови відсутності письмових зауважень замовника щодо виявлення ним допущених підрядником у роботі відступів від умов договору або інших недоліків, незалежно від того, підписаний цей акт замовником чи ні, повинен виписати податкову накладну та відобразити її в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.

У разі визнання судом недійсним акту, підписаного однією стороною, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню, оскільки після постачання товарів/послуг здійснюється зміна суми компенсації їх вартості на підставі п. 192.1 ст. 192 ПКУ, та відображенню суми коригування в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.

 

Чи можливо складати податкову накладну на декількох сторінках, якщо не можна розмістити всю номенклатуру товарів/послуг на одній сторінці, та чи потрібно скріплювати печаткою кожну сторінку такої податкової накладної? 

Відповідно до пп. 201.1, п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках, зокрема, опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг.

Згідно п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962 (далі – Порядок № 10) податкова накладна та додатки до неї складаються та надаються за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:

1)у паперовому вигляді.

У випадку складання податкової накладної в паперовому вигляді вона заповнюється за встановленою формою шляхом:

або видруковування такої форми з подальшим заповненням її платником податку на додану вартість розбірливим почерком ручкою з чорнилом (пастою) синього або чорного кольору без підчисток і виправлень тексту та цифрових даних;

або заповнення її в електронному вигляді з подальшим видруковуванням. Друкована податкова накладна може бути як з клітинками, так і без них.

Оскільки до розділу І податкової накладної вносяться дані в розрізі номенклатури поставки товарів/послуг, і кількість рядків у розділі І податкової накладної не регламентована, то платник податку залежно від виробничої необхідності може виготовляти і використовувати бланки податкових накладних з необхідною кількістю рядків.

Пунктом 18 Порядку № 10 визначено, що усі примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та скріплюються печаткою такого платника податку - продавця. Податкова накладна не підписується покупцем товарів/послуг і не скріплюється його печаткою.

Якщо через значну кількість рядків розділу І податкова накладна оформлена на декількох сторінках, то уповноважена особа підписує та скріплює печаткою останню сторінку такої податкової накладної.


Партнерские новости:


Загрузка...


Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.