Повідомляє Бердянська ОДПІ

6.04.2017, 10:04    просмотров: 742

 

 

Місцеві бюджети Бердянська та районів за три місяці 2017-го  збагатилися на 120,8 мільйонів гривень

До місцевих бюджетів міста Бердянська, Бердянського та Приморського районів протягом січня-березня 2017 року надійшло понад 120,8 млн. грн податкових платежів. Ця сума надходжень на 35,2 млн. грн більша, ніж у відповідному періоді минулого року.

Начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова відзначила, що основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб. Впродовж перших трьох місяців 2017 року надходження цього податку склали майже 66,6 млн.грн. Наступними за рівнем надходжень стали: єдиний податок – понад 22 млн. грн; плата за землю – понад 20,1 млн. грн.;  акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – майже 6,6 млн. грн.,  тощо.

У розрізі сплати податків та зборів до місцевих бюджетів найбільше надходжень забезпечено бердянськими платниками – понад 88,9  млн. грн; від платників Бердянського району – надійшло понад 15,7 млн. грн., приморчанє сплатили майже 16,3 млн. грн.

 

Бердянські платники спрямували на соціальні гарантії 87,8 мільйонів гривень ЄСВ

З початку року платники Бердянщини перерахували до бюджету 87,8 млн. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 24,5 млн. грн більше за очікуваний показник. Виконання бюджетного призначення становить 138,7%. Порівняно з січнем-березнем минулого року забезпечено приріст надходжень на 29,3 млн. грн, або на 45,8%.

Зокрема, за підсумками березня поточного року на соціальні гарантії направлено 32,4 млн. грн. ЄСВ, додатково надійшло 7,5 млн. гривень. Порівнюючи з минулорічним березнем надходження зросли на 13,6 млн. грн., або на 72,1%.

Як зазначила начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова, серед пріоритетів роботи фіскальної служби й надалі залишається вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. Адже офіційне працевлаштування дасть змогу громадянам легально працювати і мати соціальні гарантії, а бюджет відповідно отримає додаткові надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Варто нагадати, що Законом України від 6 грудня 2016 року №1774 внесено низку змін  щодо нарахування та сплати підприємцями єдиного соціального внеску, які набули чинності 1 січня 2017 року.

 

Нова форма декларації з рентної плати!

30.12.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з рентної плати» (далі – Наказ № 927). 

     З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для рентної плати є календарний квартал, форма Податкової декларації з рентної плати, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (в редакції Наказу № 927), буде використовуватись для складання звітності:

     за І квартал 2017 року та наступні звітні періоди, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди - платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (за винятком вуглеводної сировини), за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин - за місцезнаходженням ділянки надр, за спеціальне використання води, за спеціальне використання лісових ресурсів.

 

 

Новини законодавства

З 16 березня 2017року податкові накладні реєструються Єдиному реєстрі податкових накладних за новою формою

Мінфіном України затверджено  наказ №276 від 23.02.2017 р.  «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 269/30137.

Вказаним наказом, зокрема, внесено зміни до форми податкової накладної (викладено в новій редакції) та порядку її заповнення.

Відповідно до пункту 5 наказу № 276 він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Наказ № 276 опубліковано 28.02.2017 (Урядовий кур’єр), тому він набрав чинності 01.03.2017 р.

Пунктом 3 Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації.

Разом з тим, з метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН (у зв’язку із внесенням вказаних змін), податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою, починаючи з 16.03.2017 р.

До вказаної дати податкові накладні/розрахунки коригування повинні були реєструватись в ЄРПН за старою формою (до внесення змін наказом № 276).

 

 

Декларування доходів громадян -2016 

Одноразовий продаж нерухомості не оподатковується за умови права власності на неї протягом трьох років

Податковим кодексом України передбачені випадки, коли фізичні особи звільняються від обов’язку сплати податків з доходів від продажу нерухомості, якщо виконуються певні умови.

Зокрема, відповідно до ст.172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки , не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував  доходи, зокрема, від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був  сплачений податок відповідно до р. IV Податкового кодексу України.

У разі, якщо у звітному календарному році фізична особа отримала дохід від продажу не частіше одного разу нерухомого майна, визначеного п. 172.1 ст.172 Податкового кодексу України, яке перебувало у власності платника податку понад три роки, така особа зобов'язана подати річну податкову декларацію.

 

Які громадяни зобов'язані в 2017 році надавати декларацію про доходи, отримані протягом 2016 року?

В обов'язковому порядку громадяни декларують доходи, з яких не утримувався податок. Це:

- іноземні доходи;

- доходи у вигляді спадщини та подарунків;

- доходи від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна; 

- доходи від продажу цінних паперів та корпоративних прав;

- інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу.

Наприклад: доходи, отримані від надання послуг з ремонту житла;  по прибиранню житла; послуг, які надавалися під час розважальних заходів; доходи від заняття репетиторством; доходи гувернанток, садівників; доходи, отримані від надання послуг з охорони приватних приміщень.

Громадяни зобов'язані подати податкову декларацію, в якій необхідно вказати суми доходів за 2016 рік та сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір.

 

Терміни надання річної податкової декларації в 2017 році

Цього року останній день подання декларації за 2016 рік – 3 травня.

В такий же термін звітують особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність – це приватні нотаріуси, адвокати, арбітражні керуючі.

Крім того, громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, можуть подати декларацію упродовж усього року. Нагадаємо, що податкова знижка надається громадянам, які минулого року отримували заробітну плату і понесли певні витрати, перелік яких визначений Податковим Кодексом.

 

Оподаткування податком на доходи фізичних осіб дохіду у вигляді спадщини (подарунку), отриманого платником податку від ФО - резидента, в тому числі від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення

Відповідно до п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ст. 174 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розд. ІV ПКУ для оподаткування спадщини.

Згідно з п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не зазначені у п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ, зокрема членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ (5 відсотків).

Враховуючи викладене, фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

 

Подання податкової декларації про майновий стан і доходи у т.ч з метою реалізації права на податкову знижку переселенцями із тимчасово окупованої території 

Платник податку, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) подати декларацію, у тому числі з метою реалізації права на податкову знижку, повинен подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - Декларація) за податковою адерсою (за місцем реєстрації). Платник податку - переселенець, який вніс відомості про зміну місця проживання, відповідно до Зкону № 1382, подає Декларацію до контролюючого органу за місцем його реєстрації, як тимчасового переселенця за умови подання заяви за формою № 5ДР.

 

 

Роз’яснення законодавства

Ставки екологічного податку з 01.01.2017

     Статтями 243, 245-248 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлені ставки екологічного податку:

     за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (ст. 243 ПКУ);

     за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (ст. 245 ПКУ);

     за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (ст. 246 ПКУ);

     за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (ст. 247 ПКУ);

     за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (ст. 248 ПКУ).

 

Звітний період у якому вперше подається декларація  з податку на додану вартість  за новою формою

Наказ Мінфіну України від 23.02.2016р. №276, яким внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ, набрав чинності з 01.03.2017р.

Подання податкової звітності за формою, яка враховує зміни, внесені зазначеним наказом, вперше здійснюється за звітний період:

березень 2017 р.  — до 20.04.2017 р.;

І квартал 2017 р.  — до 10.05.2017 р.

При цьому уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, зі змінами, внесеними вищезазначеним наказом, подається, починаючи з 01.04.2017 р.

 

У разі  реєстрації, створення чи відкриття об'єктів оподаткування або зміни призначення об'єкта, до фіскального органу подається повідомлення за формою N 20-ОПП 

У разі  реєстрації, створення чи відкриття об'єктів оподаткування або об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, платник податків протягом 10 робочих днів після їх реєстрації (створення) подає до   контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою N 20-ОПП (додаток 11 до "Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 № 1588) 

У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою N 20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни. 

У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, зазначається у дужках його попереднє значення.

При цьому в разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому - оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.

Зазначена норма передбачена п. 8.4. та п. 8.5 "Порядку обліку платників податків і зборів",  затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 № 1588.

 

Податкові агенти при нарахуванні доходів фізичній особі зобов'язані подавати податковий розрахунок за формою N 1ДФ

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (податковий розрахунок за формою N 1ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування. 

Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Порядок заповнення та подання Податкового розрахунку за формою N 1ДФ затверджено наказом МФУ від 13.01.2015 N 4.

Дія Порядку поширюється на податкових агентів, які нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір.

При цьому, Порядком не передбачено відображення інформації щодо нарахованих (виплачених) доходів на користь  юридичних осіб.

Неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Зазначені штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), виникли у зв'язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ст. 169 ПКУ та були виправлені.

Крім того ст. 163 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ці дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зазначена норма передбачена п. 176.2 "б" ст. 176, п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України.

 

Нарахування єдиного внеску 

Платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є роботодавці, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Основне місце роботи - місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.

Отже, якщо працівник підприємства, перебуваючи у трудових відносинах з роботодавцем, одержує дохід у вигляді заробітної плати та виконує роботу (надає послуги) відповідно до цивільно-правового договору отримуючи винагороду, то до бази нарахування єдиного внеску за звітний місяць включаються як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди. 

При цьому, якщо база нарахування єдиного внеску буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то єдиний внесок розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки єдиного внеску у розмірі 22%.

У разі якщо працівник отримує дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, єдиний внесок нараховується виходячи з розміру єдиного внеску 22% на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування.

Зазначена норма передбачена п. 12 частини першої ст. 1 та частиною п’ятою ст. 8  Закону України від 08.07.10 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

 

Можливість тимчасово припинити підприємницьку діяльність законодавством не передбачена  

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця визначено Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями.

Законом № 755 та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності (декретна відпустка, хвороба, виїзд за кордон та ін.).

 

Внесення сільськогосподарського  товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації здійснюється згідно заяви платника

На виконання статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» органами ДФС здійснюється внесення сільськогосподарських товаровиробників до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

Для внесення до Реєстру сільськогосподарський товаровиробник подає заяву про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру (форма № 1-РОБД).

Заява може бути подана у паперовому вигляді до податкової інспекції за основним місцем обліку або засобами електронного зв’язку в електронній формі (через Електронний кабінет платника або «Єдине вікно подання електронної звітності»).

Заява, яка прийнята до розгляду, розглядається контролюючим органом протягом трьох робочих днів з дня її отримання. За результатами розгляду Заяви контролюючий орган або вносить сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру, або вмотивовано відмовляє у внесенні до Реєстру або звертається до заявника з пропозицією подати нову заяву (із зазначенням підстав неприйняття попередньої).

Інформація про результати розгляду заяв розміщується у приватній частині Електронного кабінету платника. Дані Реєстру оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС (у відкритій частині Електронного кабінету платника).

Заяви у березні 2017 року (за результатами лютого) можуть бути подані до 01 квітня 2017 року.

Перелік нормативно-правових актів з питань подання заяв для внесення до Реєстру: 

Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України» (пункти 2.15, 2.25 статті 2, стаття 161);

Податковий кодекс України (підпункт 191.1.91 пункту 191.1 статті 19 розділу І, пункт 51 підрозділу 2 розділу ХХ);

Порядок ведення Реєстру отримувачів бюджетної дотації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2017 № 179;

Наказ Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №275 «Про затвердження форм заяв про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та про зняття сільськогосподарського товаровиробника з реєстрації як отримувача бюджетної дотації».

 

Платники запитували 

Яким чином сплачує військовий збір ФОП, яка в І кварталі поточного року перебувала на загальній системі оподаткування, а з ІІ кварталу – на спрощеній системі оподаткування?

 Фізична особа - підприємець, яка в І кварталі поточного року перебувала на загальній системі оподаткування, а з ІІ кварталу – на спрощеній системі оподаткування, за результатами звітного податкового року самостійно розраховує суму військового збору в розмірі 1,5 відс. чистого оподатковуваного доходу, яку відображає в річній податковій декларації про майновий стан і доходи, та в терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб, сплачує військовий збір за відповідний період.

 

Який штраф передбачений чинним законодавством у разі якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала своєчасно заяву за формою №1-ПДВ та, відповідно, не зареєструвалася як платник ПДВ?

Якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку на додану вартість, не подала своєчасно заяву та, відповідно, не зареєструвалася як платник податку на додану вартість, контролюючий орган зобов’язаний самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначити суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість без врахування сум податку, нарахованих під час придбання товарів/послуг, та застосувати штраф у розмірі 25 відсотків (50 відсотків – при повторному порушенні) суми такого зобов’язання.

 

Чи підлягає відображенню в декларації з ПДВ та Додатку 1 коригування обсягів придбання без ПДВ (в т.ч. за нульовою ставкою)?

Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

При цьому всі обсяги придбаних товарів/послуг відображаються в розд. ІІ податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація), форма та порядок заповнення якої затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 21).

Відповідно до п. 4 розд. V Порядку № 21 до розд. II «Податковий кредит» включаються обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) за «0» ставкою та/або без податку на додану вартість (далі – ПДВ) (рядок 10.3 податкової декларації з ПДВ) товарів/послуг, необоротних активів на митній території України.

Коригування податкового кредиту відображається у рядку 14 декларації

При заповненні рядка 14 обов’язковим є подання додатку 1 «Розрахунок коригування сум ПДВ (Д1)» (далі – додаток 1), що заповнюється в розрізі контрагентів.     За формою додатку 1 коригування податкового кредиту згідно зі ст. 192 ПКУ відображається у таблиці 2 додатка 1. При цьому виходячи зі змісту таблиці 2 відображенню підлягають лише операції з придбання з ПДВ, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та ставкою 7 %.     Отже коригування обсягів придбання без ПДВ (в т.ч. і за «0» ставкою) відображенню у декларації не підлягають.

 

Які є підстави для відмови контролюючим органом суб’єкту господарювання в укладанні договору про визнання електронних документів?

Договір про визнання електронних документів (далі – Договір) укладається відповідно до норм Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» (далі – Закон № 852) та положень Інструкції з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 320/15011 (далі – Інструкція).

Додаток 1 до Інструкції визначає текст примірного Договору.     Відповідно до п.п. 6.4 п. 6 розд. ІІІ Інструкції контролюючий орган, де зареєстрований платник, звіряє реквізити, вказані у Договорі, з реєстраційними даними платника податків в контролюючому органі.

Після надходження Договору в електронному вигляді автоматизованою системою проводиться його розшифрування, здійснюються перевірки посилених сертифікатів відкритих ключів посадових осіб, відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту), наявності в системі чинного Договору при надходженні проекту нового Договору та даних директора, в особі якого укладається Договір, даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР). За результатами таких перевірок формується перша квитанція.

Після розгляду Договору контролюючим органом ДФС за основним місцем обліку платнику направляється друга квитанція.

Платником укладається один Договір з контролюючим органом за основним місцем обліку, який надає право подавати електронні документи до будь-якого контролюючого органу, в якому такий платник перебуває на обліку.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

ля роботи з он-лайн сервісами фіскальної служби запоріжці отримали майже 33 тисячі електронних ключів

За три місяці поточного року регіональні пункти Акредитованого центру сертифікації ключів фіскальної служби видали майже 11 тисячам відвідувачів 32,9 тисячі посилених сертифікатів електронного цифрового підпису.

Як зазначила в.о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, ці показники майже вдвічі перевищили результати аналогічного періоду минулого року. Лише у березні клієнтами центрів стали понад 4 тисячі платників, які отримали більш ніж 11 тисяч ключів.

За допомогою електронних ключів платники мають можливість скористатися усіма он-лайн сервісами фіскальної служби – від подання звітності в електронному вигляді до отримання довідок, зокрема, за допомогою "Електронного кабінету платника", який працює на сайті ДФС України. Крім цього, застосовуючи ключі ЕЦП, держслужбовці та особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, можуть подавати електронні декларації згідно із Законом України "Про запобігання корупції".

Нагадаємо, посилені сертифікати електронного цифрового підпису служба видає юридичним та фізичним особам безкоштовно. Пункти реєстрації користувачів Запорізької області працюють за адресами: м. Запоріжжя, вул. Паркова, буд. 4а, 1-й поверх; м. Бердянськ, просп. Праці, буд. 20, каб. 219; м. Мелітополь, вул. Героїв України, буд. 31, каб. 103.

Додаткова інформація на веб-сайті АЦСК ІДД ДФС України:http://acskidd.gov.ua/.Запоріжці вже задекларували понад 460 мільйонів гривень

Від початку кампанії декларування доходів громадян – із січня та за дві декади березня поточного року на Запоріжжі вже подано 14,6 тисячі декларацій на загальну суму 462 мільйони гривень. Це майже на 63 мільйони більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як зазначила в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, більшість звітів надійшло із податковими зобов'язаннями – усього задекларовано до сплати 23,3 мільйона гривень, що перевищує дані 2016 року на 6,5 мільйона. З цієї суми до бюджету вже сплачено 10,5 мільйона, що на 913 тисяч більше, ніж торік.

Для нарахування податкової знижки подано 2,6 тисячі декларацій, за результатами перерахунків 2,1 тисячі звітів громадянам буде повернено 3,3 мільйона гривень.

Нагадаємо, обов’язково мають бути задекларовані доходи, з яких не утримувався податок, у тому числі іноземні доходи, спадщина та подарунки, продаж або надання в оренду рухомого та нерухомого майна, цінних паперів та корпоративних прав, а також інші доходи.

Останній термін подання декларації у 2017 році – 3 травня. Декларація подається до Центру обслуговування платників за податковою адресою, тобто, за місцем реєстрації або в електронному вигляді за допомогою сервісу ДФС Електронний кабінет платника: https://cabinet.sfs.gov.ua/.

 Читайте также:Партнерские новости:

Loading...

Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.