Доска объявлений Бесплатка БердянскНалоговая инспекция информирует

28.01.2013, 23:53    просмотров: 3663

Актуальная информация для тех, кто хочет быть в курсе всех нововведений в налоговом законодательстве.

Власникам землі та землекористувачам

Нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2013 року за 2012 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,0.

Лист Державного агентства земельних ресурсів України від 10.01.2013 р. №326/22/7-13 «Про індексацію нормативної грошової оцінки земель».

 

Платникам податку на прибуток! Сплата авансових внесків!

Наказом Міністерства фінансів України від 17.01.2013 р. № 19 були внесені зміни до Класифікації доходів бюджету/ 

А саме, Класифікацію доходів бюджету доповнено новими реквізитами бюджетних рахунків для сплати авансових внесків з податку на прибуток. 

Ознайомитися з новими реквізитами рахунків можна на сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net – розділ Бізнес/ Податкова служба/ Розрахункові рахунки.

Додаткова інформація каб. 213 Бердянської податкової інспекції.

 

Утвержден Справочник налоговых льгот по состоянию на 01.01.2013 г.

ГНС Украины письмом от 29.12.2012 утвердила Справочник № 64 налоговых льгот по состоянию на 01.01.2013, которым предусмотрен детальный перечень льгот по определенным налогам со ссылками на нормы конкретных законодательных актов.

 

Семінари для платників податків

31 січня відбудеться семінар на тему: "Правове забезпечення діяльності у сфері сільського господарства", який відбудеться  у місті Вінниця.

Додаткова інформація: тел.3-54-28.

 

Не зволікайте! Звітуйте своєчасно!

Бердянська ОДПІ нагадує, що 11 лютого 2013 року – останній термін надання податкової звітності за 2012 рік.

 

Податкове законодавство

 

Коли не сплачується податок на доходи від продажу власної с/г продукції

З 01.01.2013 року набрали чинності окремі статті  Закону України, яким внесено низку важливих змін до Податкового кодексу України. 

Зокрема, вони стосуються оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції (викладено у новій редакції пп.165.1.24 ПКУ). 

Наприклад, дохід фізичних осіб, отриманий при продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, - не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

Закон України від 02.10.2012р №5412- VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання окремих питань оподаткування».

 

Автоматичне відшкодування ПДВ

Унесено зміни до Порядку визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Міністерство фінансів України доповнив перелік критеріїв. Так, право на автоматичне відшкодування нададуть великому платнику, якщо він не декларував від’ємного  значення об’єкта обкладення податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року.

Наказ Мінфіну України від 29.11.2012р. №1243 «Про внесення змін до Порядку визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість».

 

Плата за користування надрами для видобування корисних копалин

Згідно зі змінами, внесеними Законом № 4834 до статті 263 Податкового кодексу, з 01.01.2013 року встановлено відсотковий тип ставок плати за користування надрами для видобування корисних копалин на всі види корисних копалин, крім підземної води. 

Внесено зміни до п. 263.1 ст. 263 Податкового кодексу щодо визначення вартості одиниці видобутої корисної копалини, а саме: порядок обчислення вартості видобутої корисної копалини у податковому (звітному) періоді за більшою з величин — за фактичними цінами реалізації або за розрахунковою вартістю — не поширюється на нафту та конденсат.

Тобто починаючи з 1 січня 2013 року для обчислення бази оподаткування застосовуватиметься фактична ціна реалізації для нафти, конденсату, яка визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за податковий (звітний) період як середня ціна 1 бареля нафти «Urals», перерахована у гривні за 1 тонну за курсом Нацбанку України станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, яка склалася на момент завершення проведення торгів нафтою на Лондонській біржі протягом такого податкового (звітного) періоду.

Щодо плати за користування надрами, то  з 01.01.2013 р. підвищено ставки плати за користування надрами при видобутку природного газу з глибини до 5 км з 17% до 25% від його вартості, а з глибини більше 5 км – з 9% до 14%.

При цьому, якщо газ добутий для його подальшого продажу населенню, то ставки знижуються з 28% до 20% (при глибині до 5 км) і з 25% до 14% (при глибині більше 5 км).

Для добувачів вуглеводневої сировини з 01.01.2013 р. установлено новий строк подання податкових розрахунків з плати за користування надрами для видобування корисних копалин до органу ДПС ( пп. 263.11.1 ПКУ). Раніше це був календарний квартал, а з 01.01.2013 р. — календарний місяць. Відповідно зміняться і строки подання податкового звіту — 20 календарних днів після закінчення місяця та плата за користування надрами відбуватиметься щомісяця за поданими розрахунками.

Закон України від 24.05.2012р №4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм»

 

Податок за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти

ДПС України затвердила Узагальнюючу податкову консультацію стосовно особливостей справляння екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти. Зазначено, що платники такого податку повинні отримати дозвіл на спеціальне водокористування.

У разі скидів відходів до системи зборів стічних вод підприємств, унаслідок чого утворюються забруднюючі речовини (водні суміші, водні розчини тощо), які в подальшому скидаються безпосередньо в створені такими підприємствами штучні водні об’єкти, при обчисленні екологічного податку слід застосовувати ставки, визначені у статті 245 Податкового кодексу України.

Наказ ДПС України від 21.12.2012р. №1179 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації стосовно особливостей справляння екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти»

 

Використання води для власних потреб

ДПС України затвердила Узагальнюючу податкову консультацію про застосування положень Податкового кодексу України в частині використання води юридичними особами, фізичними особами – підприємцями та платниками єдиного податку для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб.

В разі використання водокористувачами обсягів води як для задоволення власних потреб, так і для задоволення будь-яких інших, вони сплачують збір за спеціальне використання води на загальних підставах за весь обсяг фактично використаної води. Також зазначено, що з 01.07.2012 року суб’єкти господарювання, які використовують воду для задоволення виключно власних потреб, не є платниками указаного збору, а отже, можуть не подавати податкову звітність щодо збору починаючи з ІІІ кварталу 2012 року.

Наказ ДПС України від 21.12.2012р. №1180 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації про застосування положень Податкового кодексу України в частині використання води юридичними особами, фізичними особами - підприємцями та платниками єдиного податку для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб»

 

Податок на нерухоме майно

Податок на нерухоме майно сплачується з місяця, коли виникло право власності на нього 

За новостворені (нововведені) об’єкти житлової нерухомості фізична особа буде сплачувати податок, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. 

Якщо право власності протягом календарного року переходить від одного власника до іншого, то попередній власник сплачує податок на нерухоме майно за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування. Новий же власник сплачує податок починаючи з місяця, в якому виникло право власності. 

Тобто, якщо особа продасть квартиру, наприклад, 23 червня 2012 року, то попередній власник повинен буде сплатити податок на нерухомість за січень-травень 2013 року, а новий вже за червень-грудень 2013 року. 

При цьому орган ДПС буде надсилати фізичним особам податкові  повідомлення-рішення про розмір нарахованого податку. Такі повідомлення будуть формуватися після отримання інформації про виникнення чи про перехід права власності на такий об’єкт у фізособи від органу держреєстрації прав на нерухоме майно.  Також платники можуть самостійно звернутися до органів ДПС для звірки даних щодо площі житлової нерухомості, податкових пільг, ставок та нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

Відповідно до ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, сплатити податок фізособа має протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем розташування об’єкта оподаткування.

Прес-служба ДПС України

 

Юридичним особам, які є власниками житлової нерухомості!

Бердянська ОДПІ нагадує, що 31 січня 2013 року - останній день подання юридичними особами Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2013 рік

Платниками такого податку є  власники житлової нерухомості, як фізичні, так і юридичні особи, у тому числі і нерезиденти.           Юридичні особи розраховують податок самостійно за станом на 1 січня звітного року і подають декларацію про суми нарахованого податку в органи ДПС по місцезнаходженню об'єкту житлової нерухомості до 1 лютого цього ж року. 

Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно затверджена наказом Мінфіну від 25.12. 2012 р. № 1408. 

У такій декларації нарахована за рік сума податку розподіляється по кварталах рівними частинами. Юридичній особі нарахований податок необхідно сплачувати щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

 

  

Фізичним особам - підприємцям

 

Фізичні особи – підприємці звітують до 11 лютого 2013 року включно

Фізичні особи – підприємці за результатами календарного року подають декларацію про майновий стан і доходи до органу державної податкової служби за місцем своєї податкової адреси. Декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду, тобто не пізніше 11 лютого 2013 року. 

У декларації про майновий стан і доходи зазначається сума отриманих доходів від провадження господарської діяльності та сума податків, що підлягає сплаті до бюджету або поверненню. 

Разом з такою декларацією подається додаток № 5 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності». 

Відповідний додаток заповнюється на підставі даних книги обліку доходів та витрат. Тут зазначаються назва та код виду діяльності згідно КВЕД, за здійснення якого одержано дохід, сума одержаного доходу, вартість документально підтверджених витрат, пов’язаних з господарською діяльністю, суму чистого оподатковуваного доходу. 

Водночас, фізичні особи – підприємці самостійно здійснюють розрахунок податкових зобов’язань та зазначають авансові платежі на 2013 рік з податку на доходи фізичних осіб. 

У разі отримання інших доходів, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних видів діяльності, необхідно зазначити у декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, які оподатковуються за загальними правилами встановленими для платників податку – фізичних осіб.

 

Виручка, яка включається до складу доходу ФОП на загальній системі

  Доходи фізичних осіб - підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, підлягають

 оподаткуванню.            

 До складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме: 

 - виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);

 - виручка в натуральній (негрошовій формі); 

 - суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності. 

 Власні кошти, які фізична особа – підприємець, що перебуває на загальній системі оподаткування, зараховує на розрахунковий розрахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі) та не відображаються у Книзі обліку доходів та витрат. 

 Крім того, якщо на розрахунковий рахунок фізичної особи – підприємця надійшла помилково перерахована сума коштів, яка потім була повернута ним, то така сума також не включається до складу доходу суб’єкта господарювання. 

 Визначення доходів фізичних осіб передбачено ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України.

 

Які кошти не включаються до складу доходу платника єдиного податку

 Готівку, отриману за реалізацію товарів (робіт, послуг), суб’єкт господарювання-фізична особа відображає у Книзі обліку доходів або у Книзі обліку доходів і витрат (для платників ПДВ). У разі внесення цих коштів на власний розрахунковий рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, платник повторно не включає їх до складу доходу платника єдиного податку. При цьому, у платіжному дорученні зазначається призначення платежу «виручка за певний період». 

 Важливо пам’ятати, що сума коштів, внесена на власний розрахунковий рахунок за певний період, не повинна перевищувати суму доходу, відображену в Книзі за відповідний період.

Узагальнююча податкова консультація щодо порядку визначення складу доходів суб’єктів господарювання-фізичних осіб-платників єдиного податку, затвердженою Наказом ДПС України від 24.12.12 №1183.

 

Декларування – 2013.

 

Спадок, отриманий від батьків, не оподатковується

Якщо Ви отримали спадщину від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за 0-ю ставкою податку на доходи фізичних осіб. 

Фізична особа, яка отримує спадщину від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого. 

Якщо ж майно успадковує фізична особа, яка має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена родини ІІ-го ступеня споріднення, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Нагадуємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. 

 Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. 

 Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.

Прес-служба ДПС України

 

Для отримання податкової знижки на навчання подбайте про зберігання документів

 Якщо у 2012 році Ви сплачували за своє навчання (середньо-професійне або вищу освіту) або навчання члена своєї сім'ї І-го ступеня споріднення, то Ви маєте право на податкову знижку. Тобто Ви можете повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більше 15 % (ставка податку). 

Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2013 року включно, тобто протягом всього 2013 року, подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. 

Але найважливіше - наявність документів, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї І-го ступеня споріднення) тощо. 

Для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, рекомендуємо одразу надавати до податкового органу разом із декларацією копії зазначених документів. 

 Оригінали таких документів не надсилаються органу ДПС, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення податкової перевірки. 

 Важливо знати, якщо до кінця 2013 року Ви не скористатися правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

 Нагадуємо, що податкова знижка - це сума витрат платника податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, одержаного за наслідками такого року (стаття 166 Податкового кодексу).

 

Бердянська податкова запрошує громадян задекларувати доходи, отримані в 2012 році

Платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року та самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року він отримав доходи, зокрема:

- від особи, яка не є податковим агентом; 

- які згідно з нормами розділу ІV Податкового кодексу не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування;

- які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128 760 грн. (1073х120)).

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкція щодо її заповнення затверджені наказом Мінфіну України від 07.11.2011 року №1395 із змінами, внесеними згідно з наказами Мінфіну України від 03.02.2012 року №84, від 06.07.2012 року №806.

 

Нові сервіси ДПСУ.

 

Новий сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями

З метою стимулювання інвестиційного клімату в Україні розроблено новий сервіс щодо моделей господарських операцій підприємств з іноземними інвестиціям. На звернення підприємств з іноземними інвестиціями Міністерство доходів та зборів повідомлятиме про податкові ризики, якщо такі будуть виявлені під час аналізу моделі господарської операції. 

Відповідне звернення можна подати у паперовому вигляді або засобами електронного зв'язку з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу. Звернення повинно містити: 

-  найменування підприємства, його місцезнаходження, а також адресу, на яку необхідно надіслати висновок; 

-  копії документів, які підтверджуються статус підприємства з іноземними інвестиціями; 

-  викладення обставин про господарську операцію яку підприємство проводить (планує проводити) з відповідним документальним підтвердженням; 

-  реквізити контрагентів (найменування платника податків, код ЄДРПОУ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи) щодо яких підприємство бажає отримати інформацію; 

-   підпис керівника або особи, яка виконує обов'язки керівника юридичної особи - платника податку; 

-   перелік документів і розрахунків, що додаються до звернення. 

Міндоходів протягом тридцяти календарних днів розглядатиме, належним чином оформлене звернення підприємства з іноземними інвестиціями, а також надасть вмотивований висновок. 

Користуючись таким сервісом іноземні інвестори отримають інформаційну підтримку щодо: 

відповідності інвестиційного проекту (господарської операції) законодавству України та механізму її оподаткування, податкових ризиків; 

наявності невідповідностей в правовому статусі контрагентів (визнання недійсними установчих документів, реєстрація підприємства на загублені (викрадені) документи тощо); 

перебування контрагента в процедурах банкрутства, припинення (ліквідації); 

залучення в схемах мінімізації податкових зобов’язань тощо.

Прес-служба ДПС України

 

 

Переваги податкової звітності через Інтернет:

 Економія робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів (немає необхідності відвідувати податкову інспекцію, купувати бланки звітності); звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання.

Уникнення витрачання часу у чергах до податкового інспектора або „вікна” прийому звітності при поданні звітності, оскільки достатньо її лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет до податкового органу.

Гарантія автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок.

Суттєве скорочення термінів проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ та забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податку.

Оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв’язку (у разі зміни форм податкових декларацій, інших документів, які є підставою для нарахування і сплати податків, або при введенні нових форм декларацій платник податків автоматично отримує можливість оновлення версій форматів).

Інформація щодо стану розрахунків стосовно сплати податків та заборгованості перед бюджетом (податковий орган щомісячно висилає повідомлення про наявну заборгованість перед бюджетом); підтвердження доставки звітності (податковий орган висилає квитанцію про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв’язку).

Конфіденційність інформації.

Оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі.

З метою спрощення процедури подання електронної звітності в Бердянській ОДПІ відкрито Пункт реєстрації користувачів Центру сертифікації ключів ІДД ДПС України. Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно фізичним і юридичним особам. 

Режим роботи пункту: щоденно крім вихідних, в будні дні – з  9-00 до 18-00,  п’ятниця з 9-00 до 16-45, обідня перерва з 13-00 до 13-45.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. 

Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті  www.rada.berdyansk.net,  розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

«Пульс податкової» - усуває труднощі у спілкуванні!

«Пульс податкової» - це гаряча телефонна лінія, що працює за принципом call-back (податківці не тільки приймають звернення, але й потім повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи). Працює лінія цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про неправомірні дії приймають оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07.

 

Платники податків запитували на семінарі 23.01.2013

 

Як фізичні особи звітують з плати за землю?

Орендна  плата за землю.  

- при наявності договору оренди земельної ділянки державної та комунальної власності оформлені на фізичну особу – підприємця, такі  ФОП не пізніше 20 лютого 2013 року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. 

 

Податок на землю. 

- якщо державний акт на право власності за земельну ділянку, оформлений на фізичну особу – підприємця, і такий ФОП перебуває на загальній системі оподаткування – то такий підприємець подає органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки Податкову декларацію з плати за землю не пізніше 20 лютого 2013 року і сплачує земельний податок щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

- якщо державний акт на право власності за земельну ділянку, оформлений на фізичну особу – підприємця, і такий ФОП є платником єдиного податку - такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку.

   - якщо державний акт на право власності за земельну ділянку оформлений на фізичну особу (незалежно від системи оподаткування )то нарахування сум податку проводиться органами державної податкової служби, видають податкові повідомлення-рішення платникові до 1 липня поточного року, а сплачується земельний податок протягом 60 днів з дня вручення зазначеного повідомлення-рішення.

 - якщо фізична особа - власник нежитлових приміщень в багатоквартирному жилому будинку, то  сума земельного податку, що має сплачувати фізична особа - власник нежитлових приміщень в багатоквартирному жилому будинку, визначається на підставі даних земельного кадастру щодо земельної ділянки, на якій розташована така будівля та нараховується пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в користуванні такої фізичної особи, з урахуванням прибудинкової території.

Нарахування таким фізичним особам (громадянам) сум земельного податку проводиться органами ДПС, які видають податкові повідомлення-рішення платникові до 1 липня поточного року (сплата протягом 60 днів з дня вручення зазначеного повідомлення-рішення).


Партнерские новости:


Загрузка...


Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.