Доска объявлений Бесплатка БердянскДепутаты от ВО «Батьківщина» призвали руководство Бердянска обратиться к Президенту с требованием отменить постановление Кабмина о повышение стоимости газа

31.10.2018, 18:59    просмотров: 1447

Депутаты фракции ВО «Батьківщина» в Бердянском городском совете вместе с со своими партийными коллегами из числа депутатов Запорожского  областного совета обратились к городскому голове Бердянска Владимиру Чепурному и секретарю совета Алексею Холоду с просьбой вынести на ближайшую внеочередную или очередную сессию городского совета, назначенную на 8 ноября, вопрос о принятии обращения к Президенту Украины с требованием отменить постановление правительства о повышении стоимости газа для населения. 

 

 

Это же предложение депутат горсовета, руководитель фракции и городской организации ВО «Батьківщина» Григорий Патей озвучил сегодня, 31 октября, на заседании депутатской комиссии по вопросам жилищно-коммунального хозяйства. Реакция членов комиссии была отчасти нейтральная. Некоторые высказались за то, чтобы рассмотреть данное предложение на депутатском дне, а член комиссии Николай Рудницкий как-то явно занервничал. 

На комиссии никакого решения не приняли, скорее всего, предложение будет обсуждаться на депутатском дне. 

Вот сам текст проекта обращения, который предлагается принять на сессии городского совета.

 

"ЗВЕРНЕННЯ

 

Депутатів Бердянської міської ради Запорізької області VII скликання

щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення

 

Пане Президенте!

Ви є гарантом конституційних прав громадян України, які грубо порушуються Вашим Урядом.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 19 жовтня 2018 року заявив, що Уряд на своєму засіданні прийняв рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5%.

За рішенням Уряду з 1 листопада поточного року ціна газу для населення складатиме 8550 грн. за тисячу кубометрів.

Традиційно, Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Крім того, було наголошено, що раніше Урядом під це зобов’язання були взяті багатомільярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу на майже 50 млрд. дол. І наразі настає період виплати значної частини цього боргу. Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ – один з таких інструментів. Але активізувати її можна лише за умови виконання зобов’язання щодо ціни на газ для населення.

Тобто Уряд знову, замість вчинення дій щодо розвитку економіки та підтримки бізнесу в країні та подолання корупції, в чергове намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів, отриманих ним же та «освоєних» Вашими друзями.

Насправді ж, МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.

Ми, депутати Бердянської міської ради Запорізької області VII скликання, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Більше того, переконані, що боргова політика Уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.

«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд. кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд. кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний та газ на великих глибинах, який залишається недоторканим. Цим газом Україна могла б покривати усі свої потреби та продавати його на експорт.

Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 грн. за тисячу кубометрів. Навіть існуюча до 19 жовтня 2018 року ціна для українців (6957 грн. за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази більше за оголошену експертами. Відтак, яке економічне обґрунтування дозволило Уряду в чергове підвищити ціни на газ для населення?

Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. За останні 3 роки тарифи зросли щонайменше у 5 разів при тому, що за даними Держслужби статистики України у 2015 році номінальна заробітна плата українця зросла лише на 20,5% проти 2014 року, а реальна – зменшилась на 20,2%. Протягом 2017 року реальна зарплата збільшилась на 19% у порівнянні з 2016 роком (для довідки: з 2016 року до 2015 року – 9%). 

Паралельно з цим, ще скасовуються субсидії, які багато людей отримували в попередні роки. Скасовуються субсидії, навіть якщо одна людина з родини виїхала працювати за кордон, навіть якщо вони десь там комусь перерахували пенсії. І це масове скасування субсидій – ще один удар по українцях. 

І саме тому, ми, депутати всіх рівнів, в такій тяжкій ситуації зобов’язані стати на захист людей, що нас обирали та звернутися до Вас, пане Президенте України, з вимогою скасувати цей злочин перед людьми, ще одне необґрунтоване підвищення тарифів на газ та на тепло.

У відповідності до п.15 ст.106 Конституції України Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності цій Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.

Враховуючи вищевикладене, вимагаємо від Вас, пане Президенте України, виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної постанови Кабінету Міністрів України".

          

 


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.