Доска объявлений Бесплатка БердянскДва дні з Сергієм Соболєвим

12.12.2018, 15:58    просмотров: 948

7-8 грудня прошла чергова дводенна робоча поїздка регіоном Приазов'я народного депутата України від ВО "Батьківщина“ Сергія Соболева. Небагато нардепів можуть позмагатися з ним за показниками відвідування регіонів. На цьому фоні Бердянський округ взагалі виглядає чемпіоном – це був п’ятий за рік приїзд народного депутата. Програма поїздки, підготовлена керівником виборчого штабу «Батьківщини» в окрузі Григорієм Патеєм була дуже насиченою.

 

Опівдні п’ятниці, 7 грудня, Соболєв взяв участь у роботі Наглядової ради Бердянського державного педагогічного університету в якості заступника голови ради вишу.

"Бачу можливість передачі майнових прав і добудови навчального корпусу 1-Б через звернення до Кабміну та прийняття ним відповідного рішення. Готовий допомогти в вирішенні проблеми таким шляхом. Вважаю за першочергові - питання ремонту другого гуртожитку та розвитку матеріально-технічної бази факультету фізичного виховання. Є можливості прискорити ці процеси», - повідомив народний депутат. – «Також вважаю за потрібне, при розгляді стратегії розвитку вишу враховувати те, що життя не стоїть на місті. Вже зараз існують різні переліки професій, які перестануть існувати через 10-15 років. І треба розуміти, що буде актуальне у наступному десятиріччі ".

Переїзд до офісу РКП «Маяк». Зустріч Сергія Соболева з керівниками підприємств - членами Асоціації риболовецьких господарств України. Наразі у них існує  велика проблема - невизначенність із статусом риболовлі на Азові. Станом на сьогодні влада уникає відповідей, на питання: що буде після 1 січня 2019 р.

Ситуація дійсно неординарна. Як відомо, угоду про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі між Україною і Росією на наступний рік не підписано. Як наслідок, з нового року жодне українське риболовецьке судно легально не може вийти в Азовське море, де хазяйнують кораблі берегової охорони та ФСБ держави-агресора. Здається, домовлятися з агресором нема про що.

Але… Без роботи залишаються мінімум 20 тисяч громадян України. Зриваються контракти з переробними підприємствами. Галузь опинилась в кризі. Натомість, радіють імпортери з Естонії, які вже завезли в Україну 45 тис. тонн своєї риби. Держава не отримає мільйони податків. Населення України залишається без дешевої рибної продукції власного виробництва. За словами керівників підприємств, соціальна напруга в регіоні від Маріуполя до Генічеська, який росіяни намагаються "розхитати", швидко зростає. Намагання піти на діалог з владою щодо врегулювання цього питання закінчилися ничім. Тому керівники підприємств намагалися довести до народного депутата свою точку зору, бо більше ніхто слухати їх не хоче.

"З понеділка буду зустрічатись з урядовцями й вимагати негайно, до кінця року вирішити питання по суті. Адже, таким чином ми, фактично ще раз віддаємо Азовське море на безконтрольний грабунок росіянам, замість того, щоб вимагати від них виконання міжнародних угод і хоч якось захистити своїх рибалок у наших територіальних водах“, - заявив Сергій Соболєв після годинної зустрічі.

Через 20 хвилин Соболєв разом з депутатом обласної ради екс-керівником порту Миколою Ільїним вже зустрічається з докерами ДП "Бердянський морський торговельний порт". Портовики схвильовані майбутнім скороченням чисельності робітників на 23 відсотки без зменшення річного плану.

Вони кажуть, що не довіряють керівництву порту та всієї морської галузі, яке, на їх думку, агресією Росії прикриває власні корупційні дії із зменшення частки державних портів, відсутність днопоглиблення, проблеми  «Укрзалізниці».  Кажуть, що ніхто з керівництва галузі, що були в порту на тому тижні, не захотів зустрітися з ними, що обидва азовських порти вимагають не приїзду міністра раз на два роки, а постійної уваги.

Переїзд до офісу місцевого осередку «Батьківщини», зустріч з активом. І знову годинна розмова з активістами. Головні теми: остання соціологія, підготовка до виборів, протидія «брудній» агітації проти Юлії Тимошенко, можливі сценарії розвитку подій у найближчий на віддаленій перспективі з огляду на парламентські та місцеві вибори.

Знову у машину. Соболєв іде додому до перебуваючого під домашнім арештом Віктора Камінського (позивний Жак), щоб підтримати людину, яка, ризикуючи власним життям, вивела з “іловайського котла" десятки людей.

Соболєв каже: «Віктор - приклад незламного характеру, який рік і вісім місяців відсидів у слідчому ізоляторі за надуманими обвинуваченнями, які розвалюються в суді, за дії, що були скоєні під час бойових дій 2014-2015 років за відсутності воєнного стану саме тоді, коли він був вкрай потрібен.

Наразі кожен, хто брав участь у тих подіях, може бути звинувачений за законами нібито "мирного часу“. Ось чому ми були здивовані тим, що воєнний стан оголошено лише зараз, а не чотири роки тому. Дії тисяч наших громадян, які захищали незалежність України,  до цього часу були поза законом. Я вважаю, що судити Камінського, який ризикував своїм життям, і залишати на свободі тих, хто фактично, допомагав агресору – це цинізм нинішньої влади».

Суботній ранок народного депутата Сергія Соболєв розпочався з зустрічі з виборцями с. Трояни Бердянського району. Воєнний стан лишив їх можливості створити повноцінну об'єднанну територіальну громаду, обравши її місцеву раду.

Людей цікавить, що буде з децентралізацією, медицинською реформою, чи буде діяти мораторій на продаж землі, як виживати на селі? Народний депутат відповідає на всі запитання.

Півгодини бездоріжжя і наступна зустріч Сергія Соболєва з виборцями – у смт Розівка. Друга зустріч в клубі, другий клуб - без опалення. Людей турбує фактична відсутність доріг, закриття шкіл, стан медичного обслуговування, відсутність газу, невідповідність цін на вугілля та розміру субсидії за нього в два рази. Черги на оформлення субсидій займають вночі.

Люди кажуть, що місцевий соцзабез їх лишає соціальної допомоги на дітей. Нібито, вони «скривають свої доходи»: лишили субсидії жінку, яка продає молоко власної корови, або сім'ю, дитина з якої ходила "на колоски", тобто на прироботок на місцеву дослідну станцію, аби допомогти родині якось вижити.

Все це - питання місцевого самоврядування, процес децентралізації та створення об'єднаних громад призупинено.

Є й питання стосовно подовження воєнного стану, шляхів закінчення війни, чесних президентських виборів, свідомості при голосуваннях в депутатів парламенті та власної обачливості на майбутніх виборах.

Новий марш-кидок по бездоріжжю. Зустріч народного депутата Соболєва з виборцями у Більмаку. Звертаємо увагу: повна зала у другій половині дня, в суботу.

Знову люди кажуть про проблеми: енергоносії, медицина, субсидії, хабарі, дорог, коли закінчиться війна і на чиїх умовах? І головне - що робити, щоб змінити життя на краще?

«Йти на вибори і голосувати не за олігархів та їх маріонеток, контролювати владу, розвивати демократію» - відповідає народний депутат. - «Це складно. Але якщо це не зробите ви, за вас будуть робити інші. Без урахування ваших інтересів».

І слідом, немов на підтвердження цих слів, депутат отримує букет квітів на знак вдячності від новоствореної об’єднаної територіальної громади за допомогу у її створенні та фінансуванні ремонту місцевого фельдшерсько-акушерського пункту. Це приклад того, як громада вирішила болючу проблему, яка не вирішувалась роками. 

Вечір суботи. Попереду у Соболєва  ще зустріч з обласним активом «Батьківщини» у Запоріжжі. А ми прощаємося з Сергієм Владиславовичем – дійсно народним депутатом. Зрозуміло, що ненадовго.  

 

 

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.

Партнерские новости

Loading...