Доска объявлений Бесплатка БердянскМикола Ільїн: Перезавантаження влади необхідно завершити!

19.07.2019, 20:20    просмотров: 658

Процес перезавантаження влади, який було запущено після виборів Президента України, необхідно завершити якомога швидше. Команда відвертих злодіїв та корупціонерів вже усвідомила незворотність процесу передачі влади. Однак, за кожен день їх перебування у владних кабінетах, платимо ми, звичайні громадяни. Перезавантаження повинно відбутись по всій владній вертикалі, в тому числі і на місцях. 

 

13-го липня Президент Володимир Зеленський з робочим візитом відвідав Одесу, де провів нараду з керівництвом АМПУ на чолі з Райвісом Вецкагансом та керівниками Одеського державного порту. Озвучені Президентом позиції дали чіткий сигнал всім функціонерам морегосподарського комплексу і профільному міністерству, що безлад, розведений в портах за останні роки, має бути викорінено. Здивувало Президента, як може у керівника державного підприємства систематично зростати заробітна платня, на фоні падіння доходів порту? Нагадав Президент і про контрабанду, яку не помічають уповноважені органи. 

Особисте ознайомлення з проблемами ключових галузей економіки, в тому числі і портової сфери, дозволяє розраховувати на позитивні зрушення вже в найближчому майбутньому. В контексті проблем Бердянського порту ці ініціативи мають надважливе значення для нашого міста. 

З портовиками Бердянська ми підтримуємо тісний зв'язок, тож мені добро відомо про ухвалене рішення щодо передачі частини території державного порту приватній структурі. Це саме той випадок, про який ми постійно говорили — в жодному разі не можна допустити “дерибану” порту по шматках. За таким сценарієм поділили порт в Одесі, де державне підприємство розпоряджається лише буксирами. Саме тому необхідно якомога швидше завершити запущений процес перезавантаження влади. 

Наряду зі зміною керівництва міністерства інфраструктури мають послідувати розслідування по діяльності цих “дільців”. Лише у нас вистачить матеріалів для декількох кримінальних проваджень проти нинішнього міністра Володимира Омеляна та його заступника Юрія Лавренюка, не говорячи про інші матеріали, які зберігаються у правоохоронців і очікують свого часу. 

В боротьбі з міністерством, нещодавно ми здобули чергову перемогу — Верховний суд України залишив в силі рішення апеляції з приводу незаконності винесення мені догани, як в.о. директора Бердянського морського торговельного порту, що стало однією з причин незаконного звільнення з посади. Ми розуміємо, що це рішення, як і десятки інших будуть проігноровані, однак всі ці свідчення належним чином фіксуються і передаються до компетентних органів. Переконаний, що одразу після зміни керівництва правоохоронних органів ці факти ляжуть в основу нових проваджень проти керівництва мінінфраструктури. Вважаю, що без відповідальності за порушення закону неможливо побудувати правову, соціально орієнтовану державу.

Всі ми прекрасно знаємо політичні реалії в Україні. Для швидкого впровадження обіцяних Президентом ініціатив, в Парламенті необхідно утворити коаліцію з 226 депутатів. Черговий приклад блюзнірства від депутатів — відмова ухвалювати Закон про вибори народних депутатів на пропорційній основі в цьому році і їх одне з останніх рішень — зміни до виборчого законодавства з 2023-го року. Навіть тут депутати залишили для себе можливість через гречку, медичні аптечки чи окуляри ще на 5 років забронювати за собою статус народного! Тому в наступному скликанні Парламенту половину його складу представлятимуть політики з прохідного списку політичної партії, яка набрала понад 5% на виборах, інша половина — мажоритарники. 

Лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко вже офіційно заявила, що в новому Парламенті готова об'єднатись з політичною силою Президента. Тобто, за умови, якщо складу обох фракцій у Верховній Раді буде достатньо для утворення коаліції — переговорна процедура не затягнеться на місяці і життєво необхідні для країни рішення нарешті почнуть ухвалюватись. 

Дані різних соціологічних служб засвідчують беззаперечне лідерство партії “Слуга народу”. Показники “Батьківщини” коливаються, при чому в деяких випадках результати соціологів відрізняються один від одного до 3-4 відсотків. В умовах, коли в новому Парламенті постане питання про формування коаліції — найбільш вдалим для країни розвитком подій стало б утворення більшості з представників двох політичних партій. Саме тому нам необхідно віддати свій голос на виборах 21-го липня за “Батьківщину”.

За такого розвитку подій стане можливою і реалізація “Нового курсу”, в тому числі і зниження тарифів, про які заявляє лідер “Батьківщини”. Підтвердженням цьому є рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, який залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду за позовом Юлії Тимошенко до Кабінету міністрів і «Нафтогазу», яким визначається порядок формування ціни на природний газ для потреб населення і теплокомуненерго. Суд підтвердив незаконність постанови Кабінету міністрів №315 від 27 квітня 2016 року.  Таким чином, ціна на газ, яка діяла 2,5 роки відповідно до постанови КМУ №315, визнана незаконною. Як зазначає юридична спільнота, правові наслідки будуть дуже потужними: теплокомуненерго можуть вимагати перерахунку, а споживачі отримали підстави для перерахунку за газ і тепло.

Перезавантаження державної влади сприятиме перезапуску ключових процесів в країні, однак завершити запущені зміни мають дочасні місцеві вибори. Ще один рік, до осені 2020-го року, може суттєво ускладнити ситуацію на місцях. Яскравий тому приклад — Бердянськ. Кожен місяць в нашому місті з'являються масштабні проблеми, які залишаються без вирішення. 

Проблема з колектором продемонструвала не тільки повну недієздатність управлінців моніторити стан комунального господарства, а й неспроможність оперативно врегульовувати ситуацію. Розуміємо прекрасно, що сьогодні проблема з колектором не вирішена, її просто заморозили. Причина — відсутність коштів для проведення капітального ремонту на аварійній ділянці. Особливо комічно виглядають потуги керівників міста перекласти провину за ситуацію на Кабмін і при цьому ж додавати слова подяки на адресу нині діючого народного депутата Олександра Пономарьова! 

У зв'язку з цим у мене запитання — а чи не прямий обов'язок народного депутата домогтись вирішення екологічної проблеми відомого на всю Україну курортного міста? Як можна висловлювати подяку за невирішену проблему? Коли слухаєш представників місцевої влади, складається враження, що ти опинився у королівстві кривих дзеркал! Нестерпний сморід при в'їзді в місто від сміттєзвалища, аромати нечистот в районі спорткомплексу — так зустрічає Бердянськ в розпал курортного сезону відпочивальників! Витрачаємо мільйони бюджетних гривень на рекламу міста, а в результаті неспроможні навести лад в комунальному господарстві. З такими підходами, “Бердянськ — серце Азову” залишиться лише гарним слоганом на буклетах.

Зміни в країні мають отримати відображення і на місцях. Саме тому процес перезавантаження влади має відбуватись прискореними темпами — після дострокових виборів Верховної Ради в стислі терміни необхідно утворити “коаліцію дій”, після чого оголосити дочасні місцеві вибори. 

 

Микола Ільїн — депутат Запорізької обласної ради

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.

Партнерские новости

Loading...