У світі епідемія діабету: щороку захворюваність діабетом збільшується на 5-7%

13.11.2017, 11:56    просмотров: 395

14 листопада в усьому світі проводиться день боротьби з захворюванням на цукровий діабет, яке за визначенням Всесвітньої Організації хорони Здоров’я відноситься до глобальних медико-соціальних проблем, а за рівнем смертності знаходиться на третій позиції після патології серцево-судинної системи та онкології. Гостроту проблеми визначає не тільки значне поширення захворювання, але і швидкий розвиток ускладнень, що призводять до інвалідності й смерті пацієнтів.

 

За даними ВООЗ кожні 8 секунд від цієї хвороби та її ускладнень на планеті помирає одна людина. Найвища смертність зафіксована в країнах, де у населення маленькі доходи і низький рівень життя. Близько 80% померлих проживали в країнах Африки і на Близькому Сході.

Щороку захворюваність діабетом збільшується на 5-7%, а кожні 12-15 років подвоюється, тому все частіше говорять про неінфекційну епідемію діабету. Зараз у світі налічується більше ніж 200 млн. хворих на цукровий діабет, однак реальна чисельність майже вдвічі більше і їх кількість невпинно зростає. Згідно з прогнозами ВООЗ в 2030 році в світі буде налічуватися практично півмільярда хворих на цукровий діабет (552 мільйонів).

На сьогодні цукровий діабет вразив близько 1,5 мільйона українців (в Запорізькій області – 53,9 тис. хворих серед яких 9167 інсулінозалежних). На початок нинішнього року в Україні зареєстровано 8809 дітей до 18 років (в Запорізькій області – 341 дитина), які страждають від патології підшлункової залози.

Нагадаємо, що факторами ризику та основними причинами виникнення цукрового діабету другого типу (85% від всієї кількості хворих на цукровий діабет) є вік людини, високий артеріальний тиск, вживання харчових продуктів з легко засвоюваних вуглеводів, жирів, продуктів, в яких присутні консерванти, барвники, смакові добавки. Забруднення навколишнього середовища, недостатня фізична активність, підвищене емоційне та інформаційне навантаження теж впливають на можливість розвитку захворювання.

Та оскільки більшість людей в тій чи іншій мірі схильні до впливу цих негативних факторів, виходить, що ніхто не застрахований від цукрового діабету. А значить, всім і кожному важливо знати ознаки даного захворювання. Основними симптомами цукрового діабету є швидка стомлюваність, слабкість, підвищена спрага, сухість у роті і шкірних покривів, свербіж шкіри і слизових, прискорене сечовипускання, втрата ваги, судоми литкових м'язів, оніміння кінцівок, повільне загоєння ран. Якщо хоча б один з цих ознак характеризує Ваш стан, слід негайно звернутися до свого сімейного лікаря.

Але, як відомо, найкращий спосіб запобігти хворобі - це профілактика, до основних заходів якої відносять:

своєчасний профілактичний огляд у свого сімейного лікаря (особливо для людей віком від 40 років);

нормалізація маси тіла;

контроль артеріального тиску, ліпідного обміну, рівня цукру в крові;

раціональне збалансоване харчування (бажано збільшити в добовому раціоні кількість овочів, фруктів, продуктів багатих на вітаміни і мікроелементами);

дозовані фізичні навантаження (боротьба з гіподинамією і відмова від надмірних навантажень);

забезпечення позитивного емоційного стану (варто уникати ситуацій, які змушують нервувати);

дотримання інших правил здорового способу життя (кинути палити, якщо палите, не зловживати алкоголем).

Головний лікар Бердянського міського Центру здоров’я, Заслужений лікар України О.Я. Пилипенко

 


Партнерские новости:
Читайте также:Партнерские новости:

Loading...

Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.