Доска объявлений Бесплатка БердянскРоз’яснення деяких питань щодо сплати або сплачених сум єдиного соціального внеску при зверненні осіб за призначенням субсидії

7.11.2018, 11:41    просмотров: 493

Пенсійний фонд інформує:

1. Отримання інформації щодо сплачених сум єдиного соціального внеску

У разі необхідності отримання даної інформації необхідно звернутись в Бердянське об’єднане управління Пенсійного фонду України за адресою вул. Консульська 23 л, 1 поверх для отримання довідки за формою ОК-5 (ОК-7).

При собі мати: паспорт, документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків.

2. Для осіб які не є застрахованими особами в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (не була застрахованою у попередніх періодах)

Особи даної категорії відповідно до абзацу п’ятого частини першої ст. 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» мають право на добровільну сплатуєдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Такими є особи, які досягли 16-річного віку та які не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями,  та не належать до платників ЄСВ, таких  як ФОП незалежно від системи оподаткування та самозайнятих осіб, а також членів фермерських господарств (пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464), у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, – на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Громадянам, які виявили бажання брати участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні необхідно звернутись до Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області за адресою пр. Праці 20 для укладання договору про добровільну участь.

Перелік документів, необхідних для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, передбачено п. 1 розд. V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449. Також дана інструкція містить додатки з бланками типових договорів.

Всі платники, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску з деяких видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, подають до фіскальних органів за місцем проживання:

заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за формою згідно з додатком 3 до Інструкції № 449, в якій зазначають, у якому виді загальнообов’язкового державного соціального страхування вони бажають брати участь;

копію трудової книжки (за наявності);

копію документа, що посвідчує особу.Особи, зазначені у абзаці третьому п.п. 3 п. 1 розд. V Інструкції № 449 (члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню), надають також документ, що підтверджує їх членство у такому господарстві .

Базою нарахування ЄСВ для осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464 у 2018 році та не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на дату звернення. Розмір мінімального страхового внеску на сьогоднішній день розраховується як мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2 (3723,0 грн.х 22%х2=1638,12 грн.).

3. Причини не зарахування страхового внеску (зарахування не в повному обсязі) застрахованим особам за окремі періоди

Страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж  формується виключно пропорційно сплаченим страховим внескам.

Обчислюється страховий стаж в місяцях. Повний місяць роботи, зараховується в повному обсязі тільки за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою за мінімально встановлений розмір.

Тобто причиною не зарахування страхового стажу або зарахування не в повному обсязі застрахованій особі є не сплата страхового внеску (роботодавець має борг зі сплати єдиного соціального внеску) або сплата внеску в розмірі менше мінімального.

Якщо у фізичної особи – підприємця відсутні позначки про сплату страхових внесків, це може свідчити про наявність боргу зі сплати єдиного соціального внеску. У такому разі необхідно звернутись до органів фіскальної служби для звірки та у разі наявності боргу його погашення.

Додатково повідомляємо, що отримати інформацію про сплату єдиного внеску, про періоди зарахування страхового стажу можливо дистанційно, а саме через веб-портал Пенсійного фонду України.

Інформацію з вищезазначених питань також можна отримати за телефонами:

3 86 84

3 34 62

3 56 69 (щодо роботи веб-порталу Пенсійного фонду)

 


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.