Доска объявлений Бесплатка БердянскВік розвитку і перспектив. Бердянському коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету – 95 років!

4.10.2019, 11:07    просмотров: 995

Легкокрилим птахом пролітають роки. І ось нашому рідному коледжу вже 95 років! Поважний вік для закладу освіти – є що згадати, над чим задуматися та, найголовніше, є чим пишатися. Адже сьогодні Відокремлений структурний підрозділ «Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» – потужний заклад освіти Приазов’я, який готує кваліфікованих фахівців для сфери виноробства, агрономії, переробної галузі, фінансів та сфери туризму, національно свідомих громадян держави, інтелектуальних і духовно гармонійних особистостей. З міцними теоретичними знаннями, практичними навичками, морально-естетичними цінностями, переданими від мудрих наставників, сотні студентів сміливо й упевнено відкривають для себе нові горизонти професійної діяльності.

 

Відзначення ювілею для колективу – подія хвилююча, зобов’язуюча та небуденна. А тим паче, коли це ювілей закладу освіти, який маючи за плечима 95 років, сьогодні впевнено крокує серед інших закладів освіти, бо молодий душею та завжди прагне бути попереду в запровадженні новітніх технологій та досягнень у виробництво. Так, як засіяна нива має заколоситися, а посаджене дерево дати плід, так і розпочата 95 років тому справа підготовки аграрних фахівців, переробників та спеціалістів у сфері послуг продовжується, бо має благородну мету – забезпечувати людство якісними продуктами харчування та гарантувати здоров’я нації.

Нам є чим пишатися, бо впродовж 95-ти років історію коледжу творять його випускники. За час існування коледжу з його стін вийшло багато особистостей, що стали справжніми професіоналами. Наші випускники у своїй більшості працюють за фахом. Це ціла плеяда висококваліфікованих професіоналів, талановитих людей, які мають свідому громадянську позицію, працюють по всій території країни та за кордоном: на виробництвах, у навчальних закладах, на підприємствах та в організаціях.

Коледж згадує всіх своїх випускників, які сьогодні гідно представляють його у всіх найважливіших сферах сільськогосподарського виробництва та переробної галузі. Це Мозговий І.В. (секретар ЦККП Україна), Суворова Є.І. (агроном вин радгоспу «Шабо», Герой Соціалістичної праці), Кургунцев Є М. (двічі Герой Радянського Союзу), Михайлянц Е.А. (радник корпорації «Закарпатсадвинпром», голова Центральної дегустаційної комісії корпорації «Укрвинпром», заслужений працівник промисловості України), Лівік П.Є. ( президент ВАТ «Зелений Гай», генеральний директор), Барановський Г.В. (директор департаменту Міністерства аграрної політики України з 1998 по 2004рр.), Кулага А.М. (голова виконавчого комітету Нововасилівської сільської ради, м.Бердянськ), Білогуров Г.В. (перший заступник голови райдержадміністрації ), Гуляєв Г.У. (директор базового радгосп-заводу «Жовтнева хвиля» з 1961р., Генеральний директор Запорізького промислово-аграрного об’єднання виноградарних та садівничих радгоспів з 1976 по 1988рр.), Загорко Н.П. (завкафедрою технології переробки та зберігання продукції сільського господарства ТДАТУ, кандидат технічних наук, доцент), Сичова О.В. (генеральний директор ТОВ «Миколаївський коньячний завод»), Бялик М.І. (директор ВАТ «Радсад», Миколаївської обл.), Бабанін О.О. (заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації). 

Багато колишніх випускників коледжу повертаються в рідні стіни у статусі викладача. Ось, наприклад, такі колишні студенти, як Григор’єва Л.В., Коваленко В.Г., Кузь О.Г., Волков О.С., Дем’яненко О.І., Нестерова Ю.В., Чередниченко І.С., Торовець Є.О., Левченко Г.Ю., Луцишин О.М. встигли опанувати професію і стати авторитетними педагогами.

Гортаючи сторінки літопису коледжу, ми з гордістю можемо сказати, що кожен рядочок його біографії писався золотими літерами, створюючи живий історичний зв’язок між поколіннями. На кожній сходинці шляху, довжиною понад 95 років, запорукою успіху була самовіддана праця всього колективу, який є високо професійним, компетентним, творчим, здатним до сприйняття та впровадження інновацій у справі підготовки високопрофесійних фахівців аграрної та переробної галузі. 

Приємно зазначити, що сьогодні коледж є центром культури, оберегом сучасної духовності, живою криницею натхнення для багатьох поколінь. У нашому закладі освіти панує атмосфера творчості, професіоналізму. В коледжі органічно поєднуються традиції минулого з планами на майбутнє.

Сьогодні ВСП «Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» - це заклад фахової передвищої освіти, який здійснює підготовку кадрів для провідних переробних підприємств, організацій та установ за спеціальностями: 

133 «Галузеве машинобудування»

201 «Агрономія»

181 «Харчові технології»

073 «Туризм»

072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

Викладацький склад коледжу – справжні професіонали своєї справи, серед яких один Заслужений працівник освіти України,  3 Відмінника аграрної освіти та науки III ступеня,  2 викладачів мають трудову відзнаку «Знак Пошани», два – орден «За заслуги перед Запорізьким краєм III ступеня», один викладач має відзнаку «За вагомий внесок в розвиток освіти», 6 викладачів-методистів, 20 викладачів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

У коледжі функціонують 6 циклових комісій, які відіграють важливу роль в організації виконання навчальних планів і програм підготовки фахівців. Основну увагу викладачі комісій акцентують на досягненні високих рівнів якості підготовки фахівців, забезпеченні можливостей безпосереднього самовдосконалення особистості, формуванні інтелектуального та культурного потенціалу шляхом реалізації в освітньому процесі ефективних технологій навчання.

Завдяки демократизації та гуманізації освітнього процесу, цілеспрямованій щоденній праці заступників директора з навчальної роботи Ніколаєвої І.В., з виховної роботи Ірзі Л.В., методиста Бовбаса О.Ю. та голів циклових комісій Ткачука В.В., Шатохіної В.І., Коваленко В.Г., Лазутіної Ю.М., Попівщої Н.О., Нестерової Ю.В., які постійно працюють над пошуком ефективних інноваційних технологій, коледж став для багатьох другою сім’єю. Бо добре коли працюєш у колективі однодумців, творчих і талановитих людей, які примножують здобутки закладу. Це радує і надихає, додає сил і енергії.

Коледж є активним учасником роботи методичних об’єднань ЗВО, де координується науково-методична, навчально-виховна робота, проводяться науково практичні конференції, семінари, тренінги. Викладачі нашого закладу освіти  неодноразово виборювали призові місця у фахових конкурсах регіонального рівня «Викладач року» та «Куратор року».

Становлення і розвиток коледжу пов’язані з іменами справжніх майстрів своєї справи, талановитих педагогів: Рибалко Є.В., Єлізарової З.І., Котляр С.В., Левченко Н.В., Попової О.І., Лифарь О.А., Бєловак А.О., які формують у здобувачів освіти активну громадянську позицію, залучають студентів до пошуково-дослідницької роботи, удосконалюють контроль якості фахової підготовки на основі впровадження наукових досягнень і нових педагогічних технологій. А також відповідальних співробітників: Гуржи В.М., Вержиковської А.П., Суслової Л.М., Семагіної Л.В., які, як маленькі коліщатка великого механізму на ім’я коледж, завжди сумлінно та старанно виконують свою роботу і надихають інших своїм прикладом.

З вдячністю та щирим захопленням згадуємо ветеранів коледжу, бо ветерани педагогічної праці – це наше минуле та майбутнє, золота скарбниця нашої історії, пам'ять, яку потрібно шанувати. Це люди, які знають ціну життя та є взірцем для наслідування. Гордістю нашого закладу освіти є викладачі-ветерани: Швачко Т.Ш., Головко Л.І., Ликова Т.М., Олешко А.Л., Рибас М.М., Балон М.М., Бичкова С.Г., Шуркіна Л.А., Дегтярьова В.Г., Подорожко В.В., Шкурдода Г.І., Григоренко В.Ф., Кріпак С.І., Галацька А.М., Валуйська Л.О., Медвенский М.Є., Дмитрієв В.М., Олексенко Л.Г., які вибрали саме цю нелегку, але відповідальну стежину в своєму житті – виховання молодого покоління, яке творить та розвиває сучасну Україну. І сьогодні продовжують працювати в коледжі ветерани: Володіна Т.М., Дмитрієв В.М., Шумілова Н.Б., Іваненко Н.В., Павленко Л.П., Павленко В.П., Охріменко Т.В., які віддають свої знання, досвід і серце молоді.  

Життя та діяльність ветеранів коледжу висвітлені в документальних джерелах та світлинах, які знаходяться у музеї історії коледжу. Згадаємо цілу плеяду його директорів, які творили історію цього закладу освіти. Це Шеховцова Жанна Миколаївна, Заслужений вчитель УРСР, прекрасний організатор, талановитий педагог, яка 19 років очолювала тоді ще Бердянський технікум виноградарства і виноробства. Федоров Юрій Костянтинович, почесний житель міста Бердянська, досвідчений керівник, який 15 років був директором Бердянського технікуму харчової промисловості. Й вшануємо пам’ять тих, кого з нами вже немає поряд:  Старуна І.Г., Носкова В.Х., Попівщого Ю.Л., Подорожко Л.Г., Швед Н.С.,  Іонову Н.М.,  Саморука С.А., але пам'ять про цих світлих людей завжди буде жити в наших серцях, спогадах та їхніх плодах праці – випускниках.

 

Водночас життя коледжу – це не лише якісний освітній процес, а ще й цікаве та корисне дозвілля: креативні виховні заходи, зустрічі, екскурсії, різноманітні за тематикою майстер-класи. Щороку студенти коледжу беруть участь та посідають призові місця у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Всеукраїнській олімпіаді з української мови, студентських науково – практичних конференціях.

Розвивати свої здібності студенти коледжу можуть у гуртках, літературних студіях, спортивних секціях, художній самодіяльності. 

Центром пошукової роботи з історії закладу освіти є музей коледжу, який був оновлений та відкритий до 90-річчя коледжу. Експозиційні стенди музею містять фотодокументи, фотоальбоми «Наші випускники – наша гордість» тощо. Упродовж навчального року студенти всіх груп ознайомлюються з його експозицією, більше дізнаються про витоки закладу, директорів, перших викладачів та студентів, їхні досягнення. Робота музею коледжу – невід’ємна складова освітнього процесу в закладі освіти, спрямованого на формування активної життєвої позиції молодої людини, розвитку особистості, її самореалізації.

За десятиліття існування коледжу склалося чимало добрих традицій. Це зустрічі з випускниками, з ветеранами праці, День відкритих дверей, День здоров’я, Дебют першокурсника, День Святого Миколая, День Матері,  День вишиванки, волонтерська діяльність (Великодній кошик для бійців АТО, Серцем до серця). Традиційним стало святкування всім колективом Дня вчителя, Нового року, проведення екскурсій, поїздок тощо.

Значна увага в коледжі приділяється студентському самоврядуванню як активному учаснику в управлінні закладом освіти. Представники органів студентського самоврядування беруть участь у роботі педагогічних, адміністративних рад, приймальної та стипендіальної комісії.

 

Саме з такого розмаїття подій і складається нетлінна історія коледжу.

Свято 95-річчя – це свято, коли кожен студент, кожен викладач, співробітник, кожна людина, яка серцем і душею, долею і своїми справами долучилась до цього чудового закладу освіти, почуває себе членом однієї великої родини, ім’я якої - Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Коледж  пройшов довгий шлях самовідданої праці всього колективу. В його стінами зрощувалися цілі покоління виноробів та механіків, агрономів і технологів-консервщиків, фахівців туристичної галузі та фінансистів, які принесуть нашій державі славу та міць, стабільність та процвітання.

Усі наші досягнення й успіхи – результат плідної і творчої співпраці педагогічного та студентського колективів. Ми пишаємося своєю історією і з оптимізмом дивимось у майбутнє. Сподіваємось і впевнені, що нам вистачить життєвої мудрості, натхнення, професіоналізму, витримки та здоров’я.

Колектив коледжу має ще чимало задумів, далекосяжних планів, спрямованих на вдосконалення підготовки висококваліфікованих кадрів, є бажання працювати, є енергія дерзання і творення. І сьогодні, вітаючи усіх зі святом, бажаю всім нам добра, достатку, творчого натхнення, миру та злагоди!

Я вірю в людину, у красу її душі, думок і вчинків!

Вірю в наш заклад освіти, захоплююся талановитими особистостями: студентами, викладачами, випускниками, які примножують славу коледжу! Адже історію творять люди – люди, закохані у свою працю, свій край, свою державу!

Живи вічно, закладе освіти, даруй багаторічні надбання усім майбутнім студентам. До наступного ювілею з новими досягненнями!

Шишкіна Г.В., Заслужений працівник освіти України,

директор ВСП «Бердянський коледж Таврійського державного 

агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного»;

Попова О.І.голова профспілки, викладач-методист;

Котляр С.В. викладач

жовтень, 2019 р.

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.