Доска объявлений Бесплатка БердянскПономарьова знову зловили на кнопкодавстві у Верховній Раді

15.11.2019, 17:37    просмотров: 904

Рух ЧЕСНО продовжує фіксувати факти неособистого голосування у Верховній Раді 9-го скликання. Так, на кнопки “за” замість своїх колег натиснули двоє народних депутатів з фракції “Опозиційна платформа – За життя” – Микола Скорик та Олександр Пономарьов. 

 

Факти кнопкодавства мали місце на вечірньому пленарному засіданні парламенту 14 листопада. Порушення відбулися під час голосування щодо пропозиції голови Верховної Ради Дмитра Разумкова запросити 15 листопада до сесійної зали дітей та надати їм слово для п’ятихвилинного виступу в рамках ініціативи ЮНІСЕФ, присвяченої 30-й річниці Конвенції ООН про права дитини.

 Можна припустити, що мажоритарник із Запорізької області Олександр Пономарьов натиснув на кнопку “за” замість іншого запорізького нардепа в лавах фракції Бойка-Рабіновича-Медведчука – Володимира Кальцева, котрий сидить поруч із ним. У Верховній Раді 8-го скликання Рух ЧЕСНО двічі ловив Пономарьова на порушенні процедури особистого голосування.

Чи помітив кнопкодавство народних депутатів хтось із їхніх колег, котрі перебували в ту мить поруч? Цілком імовірно, що так. Проте ніхто з них не повідомив про факти неособистого голосування головуючому, як це передбачає ч. 3 ст. 47 Регламенту ВРУ (а якщо порушник і свідок порушення є членами однієї фракції, то пильності в цьому питанні годі й чекати). Рух ЧЕСНО вважає, що надання права присутнім на засіданні журналістам повідомляти про факти кнопкодавства керівництву чи Апарату Верховної Ради із зобов'язанням останніх реагувати на такі повідомлення відповідним чиномстало б реальним запобіжником проти порушення депутатами процедури особистого голосування.

Згідно з ч. 3 ст. 84 Конституції України, п. 1 ч. 2 ст. 37 Регламенту Верховної Ради,п. 4 ч. 1 ст. 24 закону “Про статус народного депутата”, нардеп на пленарних засіданнях ВРУ голосує особисто.

Нагадаємо, 29 жовтня парламент ухвалив у першому читанні проект закону щодо запровадження для депутатів кримінальної відповідальності за кнопкодавство №2148. Автор законопроекту, перший заступник голови ВРУ, представник Президента України в парламенті Руслан Стефанчук пропонує карати порушників процедури особистого голосування штрафами в розмірі 51-85 тис. грн.

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.