Газета «Город» - для всех и обо всем!
Бердянск
Что искать:
Где искать: в текущем номере в архиве


Прогноз погоды


Объявления на сайтеВалюты
Счетчик

    
Кафедра музичного виховання БДПУ дала творчий звіт своєї діяльності

Початок червня – це час активної і насиченої діяльності не тільки в навчальному процесі, але й пора звіту однієї з найбільш творчих кафедр Бердянського державного педагогічного університету – кафедри музичного виховання Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв, яку очолює кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Дубінець.

На сьогодні кафедра музичного виховання готує фахівців зі спеціальності «Музичне мистецтво», які користуються великим попитом на ринку праці. У спеціальних аудиторіях для індивідуальних занять студенти вдосконалюють виконавчу майстерність на різних музичних інструментах: фортепіано, гітара, скрипка, домра, баян, акордеон, бандура, саксофон та інші. Актова зала, де проходять концерти та зустрічі з науковцями й виконавцями, має чудову акустику. Це дає можливість студентам сприймати весь спектр тембрального забарвлення співу та гри на різних музичних інструментах.

Щорічно під керівництвом викладачів студенти спеціальності «Музичне мистецтво» беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних, регіональних та міських фестивалях, конкурсах з різних жанрів: естрадний вокал, фортепіанне виконання, класичний вокал, джазове виконання. Багато студентів стали володарями гран-прі, лауреатами та дипломантами.
Завдяки висококваліфікованому колективу фахівців здійснюється підготовка вчителів музики та художньої культури, викладачів ВНЗ різних рівнів акредитації зі спеціальності «Музичне мистецтво». На кафедрі працює шість доцентів, п’ять старших викладачів, два асистенти та чотири концертмейстери.

Вже стало традицією щорічний звіт кафедри музичного виховання про свою плідну роботу. Цей рік не став виключенням.

Перед початком концерту глядачі побачили відеолітопис кафедри музичного виховання за минулий рік. З привітальним словом до студентів, викладачів та гостей звернулись ректор БДПУ, доктор філологічних наук, професор Вікторія Зарва та директор Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв, професор Людмила Коваль.

Концерт розпочав Народний оркестр народних інструментів під керівництвом старшого викладача кафедри Ю. Смаковського.

Чудовим виконанням твору композитора Ф. Шопена відзначився магістрант Максим Лук’янчиков. Максим Лук’янчиков є дипломантом, лауреатом та призером Міжнародних фортепіанних конкурсів та фестивалів, які проходили у місті Мелітополь, Київ, Ялта, Бердянськ.

Високий виконавчий рівень показав камерний ансамбль у складі студентів п’ятого курсу С. Жихарєвої, Л. Маненкової, Г. Бєди, І. Луньової, О. Лук’янчикової та солістки студентки першого курсу Уляни Єгорової, який виконав незабутній твір Дж. Каччіні «Ave Maria» (керівник – старший викладач кафедри Ю.В. Смаковський).

Гармонічний виступ наступного колективу не залишив байдужим жодного слухача. У виконанні скрипкового дуету прозвучав концерт a-moll А. Вівальді (керівник – доцент П.Б. Косенко).

Також у концерті виступили: інструментальний квартет (керівник – магістрант Іван Катрич), вокальний ансамбль «Хорошие девчата» (керівник – асистент кафедри В.Я. Голінська), дует балалаєчників у складі студентів п’ятого курсу Ю. Коваля та В. Старкова, ансамбль духових інструментів (керівник – старший викладач кафедри Ю.В. Смаковський).

У програму увійшли й вокальні номери. Так, Олена Асєєва виконала пісню композитора С. Гостальдоні «Пісня кохання», Олександр Костенко виступив з піснею з репертуару М. Магомаєва «Загадай желание» (клас доцента О.В. Матвєєвої), студентка третього курсу Юлія Лесик, яка є дипломантом Всеукраїнських конкурсів та фестивалів вокального мистецтва здійснила виконання пісні «Минає день, минає ніч» з репертуару С. Ротару та «All вy мyself» з репертуару Селін Діон.

Оригінальністю відрізнявся номер у виконанні учасника Всеукраїнського фестивалю «Червона рута – 2010» в жанрі автентичного фольклору та Міжнародного фестивалю «З Болгарією у серці – 2011» ансамбля інструментальної народної музики «Барвисті музики» (художній керівник – доцент кафедри П.Б. Косенко).

Високим рівнем майстерності відзначився Народний фольклорний ансамбль «Хуртовина» (керівник – асистент кафедри Інна Пащенко). За двадцятирічну історію творчої діяльності Народний фольклорний ансамбль «Хуртовина» став осередком відродження і популяризації традиційної української музичної культури та доброю школою національного виховання молоді й формування творчої особистості у професійній підготовці майбутніх вчителів.

Про майстерність цього колективу знають за межами нашого університету та міста. Народний фольклорний ансамбль «Хуртовина» – учасник та лауреат фестивалю пісенної культури козацтва «Хортиця», Міжнародного студентського фестивалю української пісні «Червона калина», Міжнародного фольклорно-етнографічного фестивалю «Лесина пісня», Всеукраїнського конкурсу «Джерело талантів», фестивалю «Оксамитова пора».

У фіналі концерту пролунала нова авторська пісня студентки п’ятого курсу Тетяни Кені «Світ мистецтва» у виконанні студентів-музикантів.

З привітальним словом виступила завідувач кафедри музичного виховання, кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Дубінець, яка привітала своїх студентів з вдалим виступом та побажала їм великого творчого зростання та розвитку. Вона пообіцяла, що студенти кафедри музичного виховання і надалі будуть активно виступати на університетських заходах, демонструючи високий виконавчий рівень класичних та естрадних творів.

Час, відведений на музичне дійство, промайнув швидко, на одному подиху. Важко сказати, хто був кращим, тому що і студенти, і викладачі продемонстрували високий рівень майстерності, про що свідчили бурхливі оплески шанувальників музики.
автор: Завідувач кафедри музичного виховання Ірина Дубінець

 Добавить комментарий

* Заполните все пункты

Ваше имя:

Комментарий к статье:
Остальные материалы рубрики ""

· Гордость колледжа – выпускники

· В Бердянске ждут Тарзана и Джигурду

· 100 лет назад бердянскую больницу обслуживал всего один врач

· В Бердянске появились грабли, помогающие избежать ошибок в жизни

Лицо номера
№214


Рубрика ""

· Гордость колледжа – выпускники

· В Бердянске ждут Тарзана и Джигурду

· 100 лет назад бердянскую больницу обслуживал всего один врач

· В Бердянске появились грабли, помогающие избежать ошибок в жизни