Газета «Город» - для всех и обо всем!
Бердянск
Что искать:
Где искать: в текущем номере в архиве


Прогноз погоды


Объявления на сайтеВалюты
Счетчик

    
Податкова міліція повідомляє

Виявлено незаконну торгівлю пальним

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ на АЗС, розташованій в нагорній частині м. Бердянська, виявлено факт реалізації приватним підприємцем паливно-мастильних матеріалів без наявності відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності. Під час огляду за вищевказаною адресою виявлено та вилучено дизельне пальне, бензин А-95, А-92, А-76. Всього вилучено ПММ на загальну суму понад 300 тисяч гривень.


Незаконний продаж піротехніки

Працівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації піротехнічних виробів без наявності будь-яких дозвільних документів. Діяльність здійснювала громадянка І. В результаті перевірки вилучено піротехнічні вироби на загальну суму понад 7 тисяч гривень.


Мінімальна заробітна плата і податки в 2013 році

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012 р. №5515-VI у 2013 році мінімальна заробітна плата дорівнюватиме:
з 1 січня – 1147 грн, з 1 грудня – 1218 грн.
Єдиний податок. Відповідно єдиний податок за ставкою 10% буде дорівнювати 114,70 грн, 15% – 172,05 грн, 20% – 229,40 грн.
Податок на доходи фізичних осіб. Податкова соціальна пільга – 573,5 грн, рівень заробітної плати, при якому працівник має право на 100% податкову соц. пільгу, – 1610 грн.


Шановні громадяни!

З 1 січня 2013 року розпочинається кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом звітного 2012 року.
З метою покращення податкової культури, запровадження прозорих правил ведення господарської діяльності Державною податковою службою України створено та буде розміщено на веб-сайті ДПС України сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи».
Сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи» надасть змогу з 1 січня 2013 року заповнити декларацію у режимі реального часу через електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків».


Пільги для суб'єктів індустрії програмної продукції

Для суб'єктів індустрії програмної продукції з 1 січня 2013 передбачені пільгові умови оподаткування ПДВ (звільнення) і податком на прибуток.
Діяльність платника податків в індустрії програмної продукції з 01.01.2012 року по 01.01.2023 рік звільняється від обкладення ПДВ, якщо вона пов'язана з виданням програмного забезпечення, комп'ютерним програмуванням, консультуванням по питаннях інформатизації, управлінням комп'ютерним устаткуванням, створенням і впровадженням інформаційно-технічних комплексів, систем і мереж, а також обробкою даних і розміщенням інформації на веб-вузлах.
Суб'єктом індустрії програмної продукції вважається підприємство, питома вага доходів від здійснення IT-діяльності якого складає не менше 70% доходів від всіх видів діяльності. В сукупності з вимогою про необхідний розмір доходів суб'єкт програмної індустрії для звільнення від ПДВ повинен відповідати наступним критеріям:
– первинна вартість основних засобів або нематеріальних активів підприємства перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати;
– у суб'єкта відсутній податковий борг;
– про суб'єкта судом не прийняті постанови про визнання боржника банкротом.
Крім того, ставка податку для таких суб’єктів на той же період складе 5 %.


Єдиний податок – зміни в 2013 році

Реформування спрощеної системи оподаткування продовжиться і в 2013 році. Так, 20 листопада ухвалений закон, в основі якого лежать положення законопроекту №10687. Закон переданий на підпис президентові 3 грудня, і набирання чинності його заплановане на 1 січня 2013 року.
Документ, серед іншого, для платників 5 і 6 груп встановлює: зняття обмеження по кількості найнятих робітників; зниження ставок з 7% і 10% до 5% і 7%. Також передбачено включення до складу доходу платника 5 групи, який є платником ПДВ, суми кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності (по даті списання).
Для платників 2 групи змінено звітний період з кварталу на рік.
Передбачена можливість подачі електронної заяви для переходу на спрощену систему оподаткування. Однією з новацій є введення нового виду перевірок – електронних. Відмінною їх особливістю є те, що проводитися вони будуть виключно на прохання платників податків і дистанційно.
При цьому, нагадаємо, з 1 січня 2013 року для спрощенців перестануть діяти введені на адаптаційний період послаблення. З цієї дати притягнення єдинників до відповідальності здійснюватиметься на загальних підставах. Пов'язано це із закінченням дії норм ПКУ про звільнення від штрафів (п.7, підрозд.10, розд.ХХ НКУ), а також про відсутність штрафів для платників 1 і 2 групи за доходи, отримані в рамках «несанкціонованого» (не вказаного в свідоцтві) виду діяльності (п.2, підрозд.8, розд.ХХ НКУ).


Дитячі новорічні подарунки не оподатковуються!

Напередодні Нового року багато підприємств власним коштом вітають дітей своїх працівників святковими подарунками. Однак не всі роботодавці знають, яким чином такі «святкові заохочення» оподатковуються.
Оподаткування податком на доходи фізичних осіб дитячих новорічних подарунків, які придбані за рахунок власних коштів для дітей своїх працівників, здійснюються на загальних підставах.
А саме, якщо вартість подарунка становить до 536 грн 50 коп., то такі подарунки податком не обкладаються. Якщо ж вартість подарунку перевищує цю суму, то він обкладається за ставкою 15 або 17 відсотків.
Водночас подарунки надаються фізичним особам, а отже при їх видачі підприємству слід відобразити у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ за ознакою "160" вартість новорічних подарунків, яка надана у розмірі, що не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, та за ознакою "126" у разі перевищення такої суми.


Платники податків запитували на гарячій лінії

З якого періоду вступає в дію податок на нерухоме майно? Хто буде платником такого податку?
З 1 січня 2013 року вступає в дію стаття 265 Податкового кодексу України про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Відповідно до цієї норми, платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.


Які передбачені пільги з податку на нерухоме майно?

При нарахуванні суми податку враховується зменшення, яке надається один раз на базовий податковий період, тобто рік і до одного об’єкта нерухомості за вибором (якщо їх декілька у власності):
– для квартир до 120 кв. метрів,
– для жилих будинків до 250 кв. метрів,
тобто, податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує ці показники.


З чого потрібно почати, щоб підключити РРО з контрольною стрічкою в електронному вигляді?

Для суб’єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства:
– перший: придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми;
– другий: доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.
З цих питань необхідно звертатися до центрів сервісного обслуговування після проведення засідання. Для подання звітності в електронному вигляді необхідно придбавати лише ті модеми, використання яких передбачено виробником конкретної моделі реєстратора розрахункових операцій та для яких ним розроблено відповідну версію внутрішнього програмного забезпечення РРО, що занесена до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.


Яка передбачена відповідальність за несвоєчасну передачу z-звіту?

Згідно з п.9 ст.17 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання, передбачена штрафна санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн).
Цей пункт вступає в силу 01.07.2013 року, тобто відповідальність за неподачу звітності про використання РРО в електронному вигляді настає з 01 липня 2013 року.


Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України», на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, «Єдина база податкових знань»).

 Коментарии пользователей

Все комментарии, содержащие:
— нецензурную лексику;
— оскорбления и угрозы в адрес любого физического или юридического лица;
— прямую или косвенную рекламу (антирекламу) товаров и услуг;
— призывы к насилию и беспорядкам;
будут удаляться


  № 1
Станислав  15:35  16.01.13

"...встановлено факт реалізації піротехнічних виробів без наявності будь-яких дозвільних документів. Діяльність здійснювала громадянка І." Весь Центральный рынок со всех сторон был обложен продавцами пиротехники, которые простояли весь период и никто их не тронул. А взяли только одну. Как будто у всех остальных документы в порядке. Никто не мог иметь документы для продажи пиротехники вне специализированных магазинов, тем более на улице. Небось сами крышевали этих "пиротехников".


 Добавить комментарий

* Заполните все пункты

Ваше имя:

Комментарий к статье:
Остальные материалы рубрики ""

· До уваги платників єдиного соціального внеску!

Лицо номера
№294


Рубрика ""

· До уваги платників єдиного соціального внеску!

Редакция | Реклама | Контакты | Объявления Бердянск. | Свадьба Бердянск. |