Газета «Город» - для всех и обо всем!
Бердянск
Что искать:
Где искать: в текущем номере в архиве


Прогноз погоды


Объявления на сайте



Валюты




Счетчик

    
Податкова інформує

Податок на прибуток підприємств в 2013 році. Новий порядок сплати.
Які зміни передбачаються в порядку сплати податку на прибуток з 2013 року?


Як визначено пунктом 57.1 статті 51 ПКУ, щомісячний авансовий внесок з податку на прибуток з 2013 року повинні сплачувати підприємства у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період перевищують 10 мільйонів гривень.

Такі авансові внески сплачують у строки, встановлені для місячного податкового періоду, та розраховують самостійно у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік.

При цьому податкові декларації за І квартал, півріччя, 9 місяців подавати не потрібно. Податкова декларація буде подаватись тільки за наслідками звітного року.

Тобто підприємства, у яких за підсумками 2012 року значення рядка 01 Декларації з податку на прибуток перевищує 10 млн. гривень будуть сплачувати в 2013 році авансові внески з податку на прибуток у розмірі 1/12 нарахованої до сплати суми податку (1/12 значення рядків14, 17 та 20 Податкової декларації).




Яким чином розраховувати дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків?

Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подачі річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.

Тобто, оскільки граничний термін річної податкової декларації за 2012 рік припадає на лютий наступного року, то перший 12-місячний період для сплати авансових внесків із податку на прибуток буде з березня 2013 року по лютий 2014 року. При цьому, навіть за умови, що у підприємства за підсумками 2013 року не буде базового показника для сплати авансового внеску, то у січні-лютому 2014 року необхідно буде сплачувати авансові внески, розраховані за підсумками 2012 року.



Оскільки 12-місячний період для сплати авансових внесків визначається з березня поточного року по лютий наступного року, які суми необхідно буде сплатити у січні та лютому 2013 року?

Всі підприємства (оскільки обов’язок подання річної декларації розповсюджується на всіх платників податку на прибуток), незалежно від розміру доходу, отриманого за 2012 рік (до чи більше 10 млн. грн.) повинні сплатити у січні та лютому 2013 року 1/9 податку на прибуток, нарахованого за три квартали 2012 року (рядки 14, 17 та 20 податкової декларації за три квартали 2012 року).

Такі авансові платежі сплачуються у термін не пізніше 20 січня та 20 лютого 2013 року.
Звертаємо увагу, що авансові внески в січні та лютому необхідно сплачувати тільки у 2013 році, в наступних роках ці суми не сплачують.

Форма розрахунку для авансових внесків у січні та лютому 2013 року не передбачена.



Яким чином необхідно буде подавати розрахунок авансових платежів?

Розрахунок щомісячних авансових платежів, які мають сплачуватись у наступні 12 місяців 2013 року платники податку на прибуток повинні будуть подати у складі податкової декларації за 2012 рік. Тобто підприємства самостійно визначатимуть авансовий внесок, що підлягатиме сплаті щомісяця.

Форма такого розрахунку затверджується Міністерством фінансів України. ДПС України підготовлено зміни до відповідних форм податкової декларації з податку на прибуток, які на сьогодні проходять процес погодження з відповідними міністерствами та відомствами.



За яких умов підприємства не сплачують авансові внески?

Підприємства, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний період не перевищують 10 млн. гривень, авансові внески не сплачують на підставі податкової декларації за звітний рік.

Тобто підприємства , у яких за підсумками 2012 року значення рядка 01 Декларації з податку на прибуток не перевищують 10 млн. гривень щомісячні авансові внески не сплачують, та декларації за І квартал, півріччя та три квартали 2012 року не подають. Такі підприємства будуть сплачувати податок на прибуток за підсумком податкової декларації, яку будуть подавати до податкових органів за звітний податковий рік.

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України», на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань).

 Добавить комментарий

* Заполните все пункты

Ваше имя:

Комментарий к статье:




Остальные материалы рубрики ""

· Браконьерство щедро наказывается гривной

· Любишь рыбку – люби и правила лова

· В новый год – с новой квартплатой

Лицо номера
№292


Рубрика ""

· Браконьерство щедро наказывается гривной

· Любишь рыбку – люби и правила лова

· В новый год – с новой квартплатой