Доска объявлений Бесплатка БердянскПозитивна динаміка економіки можлива тільки при активній позиції громадських організацій роботодавців і профспілкових організацій

2.07.2019, 07:58    просмотров: 373

Сучасний демократичний напрямок на інтеграцію з Європейським Союзом обумовлений прагненням до досягнення відповідного рівня життя, соціального захисту, права кожної людини на самовираження, верховенства права. 

 

Прагнення − це одне, а робити реальні кроки − це інше. Будь-яке прагнення може бути реалістичним, якщо воно підкріплено відповідним фінансуванням, котре може забезпечити тільки ефективна економіка. Гріх звалювати всі біди економіки на керівництво країни від найвищого рівня відповідальності до рівня місцевого самоврядування. 

Рівень ефективності економіки держави залежить від виробників товарів і послуг, тобто представників бізнесу, і від умов, створених владними органами.

Чи можемо ми говорити про те, що ініціативи бізнесу не реалізуються через відсутність умов для реалізації планів розвитку бізнесу? Великої кількості ініціатив підкріплених обгрунтованими бізнес-планами практично немає. Громадські обґрунтування щодо відсутності умов для реалізації планів розвитку, відсутні. Нарікання носять рівень кухонних розмов або спонтанних ініціатив, а не пропозицій, підготовлених з урахуванням верховенства права. Індивідуально підготувати ініціативу, довести до відповідного рівня державної влади, проконтролювати реагування влади на рішення проблеми індивідуально дуже складно, і найчастіше окремі структури бізнесу не мають такої можливості.

У країнах Європейського Союзу ця проблема вирішується за рахунок громадських організацій роботодавців і виробників. Взаємовідносини таких громадських організацій з державою визначені законодавством і забезпечують гарантію демократичного устрою держави, умов ринкової економіки, верховенства права. Затягування вирішення проблем бізнесу будь-якими гілками влади і на будь-якому рівні загрожує кадровими та політичними проблемами. Виникає часовий чинник оперативного вирішення, який забезпечує динаміку економіки держави. Створено баланс інтересів найманих працівників і роботодавців, тобто бізнесменів і підприємців та органів самоврядування. 

В Україні, як в Європі, також прийняті відповідні закони: Закон України «Про організації роботодавців, їх об'єднання та гарантії» №5026-VI та Закон України «Про місцеве самоврядування». Інтереси кожного, як і в Європі, захищені тристоронніми соціально-економічними угодами між територіальними владами, об'єднаними територіальними профспілковими організаціями і Спілками промисловців, підприємцями-роботодавцями. Без цієї угоди значний обсяг розпорядчих документів органів самоврядування не мав би юридичної сили.

Дані угоди в Україні на всіх територіальних рівнях обов'язкові. Ці угоди та посилання на них необхідні для юридичного обґрунтування рішень органів влади на постійній основі. Однак помітного позитивного впливу на результати бізнесу дані угоди не мають. Причина в формальному представництві підприємців і профспілок при формуванні Угоди і використання Угоди в повсякденній роботі. 

Причина зрозуміла. Влада працює в рамках практичних потреб суспільства, а територіальні профспілки і Спілки підприємців не підвищують рівень потреб і не вимагають їх швидкого задовільнення. Громадські організації підприємців не працюють. Без цього не буває демократичного устрою та ефективної економіки.

Є ще один орган, який є інструментом в досягненні зовнішньоекономічних цілей бізнесу. Мова йдеться про громадську організацію з світовою мережею – торгово-промислову палату (ТПП). Без підтвердження походження товару та його якості ТПП країни не працює жоден зовнішньоторговельний контракт. Завдяки ТПП виникають нові кооперативні зв'язки в бізнесі.

Якщо ми хочемо результатів у розвитку місцевої економіки, то члени БСПП (р) повинні бути генераторами ідей щодо розвитку підприємництва в місті, розробниками напрямків для залучення до участі багатьох з працездатних жителів міста.

Визначенням найефективніших напрямків та скорочення термінів отримання прибутку повинні займатися підприємці, а не ті, хто за службовим обов'язком зобов'язаний розробляти заходи. Найсвіжіший приклад.

Бердянський міськвиконком в березні поточного року на своєму засіданні розглядав питання розвитку підприємництва в місті. При підготовці даного питання підприємці не залучалися, на розгляд не запрошувалися. Грішить цим і місцевий депутатський корпус, який обрали городяни, тому що довіряли і сподівалися, як на свого представника, на вирішенні нагальних питань до наступних виборів. Чи можуть визначаться і вирішуватися нагальні проблеми при відсутності поточного діалогу? 

Наше місто є унікальним за своїми можливостями. Були підйоми економіки і рівня життя до 2017 року і до періоду застою перед дев'яностими роками минулого століття. Важко знайти територію щоб так щільно розташовувалися можливості транспортної логістики, готові інфраструктурні потужності для розвитку машинобудування, металообробки, легкої промисловості, нових наукоємних виробництв, унікальних курортних і лікувальних ресурсів, туризму, освітніх установ всіх рівнів.

Інфраструктурні об'єкти відповідають екологічним вимогам.

Втім, перераховані можливості або багато коштують або нічого. Виходжу з рівності при порівнянні суми капіталізації наявності всіх природних сировинних ресурсів Росії і всього трьох фірм США IT-технологій плюс торгово-маркетингової фірми AMAZON.

Тільки інтелектуальний потенціал гарантує прогресивний розвиток економіки Бердянська.

На всі ідеї потрібні гроші. Питання: хто їх повинен залучати? Це не першочергова роль місцевих рад. Їх оперативне вирішення легалізації початку бізнесу і права інвестування, створення стимулів в межах своїх повноважень − запорука успішних результатів спільної роботи з громадськими організаціями.

У другій половині 2018 року міськвиконком проводив громадські слухання «План стратегічного розвитку міста Бердянська до 2027 року», розробленим за участі канадської консалтингової фірми.

Презентація викликала високу оцінку роботи керівництва мерії з підготовки молодих фахівців керівників відділів і управлінь для професійного супроводу інвестиційних проектів. Але в складі представленого плану були відсутні конкретні напрямки і інвестиційні проекти. Канадські консультанти не вважають це першочерговим завданням місцевих органів самоврядування, а як само собою зрозумілим завданням підприємницьких структур.

Студенти, незалежно від обраної професії, бачать себе в майбутньому успішними людьми, і вже під час навчання виявляють неабиякі думки в підходах вирішення різних проблем. Важливо щоб ці думки не замикалися в колі викладачів та студентів. Саме в процесі навчання збирається позитивна база даних з досвіду інших, хто поруч або в далекому зарубіжжі. Прикладною буває не тільки наука, але й процес навчання. Наше місто і в цьому унікальне за кількістю навчальних закладів. Студенти і викладачі повинні бути в числі основних зачинателів процесу соціально-економічного розвитку.

Пропонується перебудувати роботу нашого союзу шляхом створення галузевих секцій під керівництвом лідерів. Робота, принаймні на початку, повинна вестись на громадських засадах, далі – за власним рішенням. Упевнений, що в такому підході внесені пропозиції та висвітлені проблеми будуть актуальні і допоможуть сформувати напрями для надання допомоги у реальній реалізації. 

Постійна позитивна динаміка економіки в ринкових умовах можлива тільки при активній позиції громадських організацій роботодавців і профспілкових організацій. До тих пір поки участь підприємницьких структур в Союзі промисловців і підприємців (роботодавців) не стане масовим, очікувати швидких змін не варто.

Для розробки конкретних стимулів розвитку бізнесу, з одночасною відповідальністю за соціальний розвиток городян, і залучення інвестицій, необхідно розробити конкретні заходи з урахуванням існуючого права роботодавців і ст.46, глави 1, розділу II Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та домогтися відповідного затвердження Кабінетом Міністрів України.

 

В.Т.Пікінер, голова БСПП(р) 

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.