Позиція ДП “БМТП” з приводу звинувачень ТОВ “Аскет Шиппінг” у хабарництві

27.03.2017, 08:21    просмотров: 1047

Позицію регіонального Фонду державного майна в Запорізькій області, щодо наміру дачі неправомірної вигоди керівнику відділення представниками ТОВ “Аскет Шиппінг” за отримання в оренду земельної ділянки в Бердянському порту та відповідні публікації в запорізьких ЗМІ, юрист приватного портового оператору О. Чернієнко, розцінив як “клеветническую кампанию” та “результат спланированной акции конкурентов компании”. Вбачаючи в таких заявах прозорий натяк на Державне підприємство “Бердянський морський торговельний порт”, який є одним з прямих конкурентів “Аскет Шиппінгу”, адміністрація ДП “БМТП” вважає за необхідне окреслити власну позицію з данного питання.

 

Державне підприємство “Бердянський морський торговельний порт” впродовж останніх років займає чітку і послідовну, принципову позицію по відношенню до будь-яких проявів корупційних діянь. З 2014-го року на державному підприємстві були розірвані всі корупційні схеми, які були запроваджені в минулі роки, ліквідовано інститут “смотрящих”, співпраця з клієнтами “БМТП” проводиться в прозорих умовах у відповідності з вітчизняним законодавством та на засадах захисту інтересів колективу державного портового оператора. Керівництво підприємства закликає до запровадження аналогічних принципів роботи і приватних операторів, які ведуть бізнес на території Бердянського порту. Слід відзначити, що з більшістю з них не виникає проблем, однак одна з приватних структур намагається застосовувати не чесні методи конкуренції.

З 20.07.2016 р. ТОВ “Аскет Шиппінг” набуло сумнівного статусу портового оператору. У відповідності з п.11 ст.1 Закону України "Про морські порти України" портовий оператор (стивідорна компанія) - це «суб'єкт господарювання, який здійснює експлуатацію морського терміналу, проводить вантажно-розвантажувальні роботи, обслуговування та зберігання вантажів, обслуговування суден і пасажирів, а також інші пов'язані з цим види господарської діяльності». Пункт 7 ст.1 цього Закону визначає, що морський термінал - це «розташований в межах морського порту єдиний майновий комплекс, що включає технологічно пов'язані об'єкти портової інфраструктури, в тому числі причали, підйомно-транспортне та інше обладнання, які забезпечують навантаження-розвантаження і зберігання вантажів, безпечну стоянку і обслуговування суден і пасажирів. 

ТОВ "Аскет Шиппінг" на території Бердянського морського порту не мало в 2016 році і не має зараз морського терміналу і будь-якого розташованого в межах порту єдиного вантажно-розвантажувального майнового комплексу, як і не має жодного метру площі на території порту. Якщо не вважати таким змонтований на базі КрАЗа, який виставляється під борт судна стрічковий конвеєр, призначений для навантаження картоплі або буряка, і бункер до нього, в який з вантажівки звалюється зерно, яке потім зазначеним конвеєром подається в трюм.

Враховуючи вищезазначене ДП “БМТП” розцінив внесення до Реєстру портових операторів ТОВ “Аскет Шиппінг”, як безпрецедентний прояв корупції. Керівництво ДП “Бердянський морський торговельний порт” звернулося до Генерального прокурора України  із заявою про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про здійснення посадовими особами державного підприємства "Адміністрація морських портів України", його Бердянської філії, а також посадовими особами Мінінфраструктури України та ТОВ "Аскет Шиппінг" кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України (зловживання владою і службовим становищем, що спричинило для юридичної особи - державного підприємства і держави тяжкі наслідки) і почати по ньому досудове розслідування. Генпрокуратура чомусь “перекинула” цю заяву до НАБУ. Однак, станом на 24 березня, Солом’янський районний суд м. Києва та суд Печерського району Києва забов’язали НАБУ та Генеральну прокуратуру внести повідомлення до ЄРДР і розпочати розслідування по означених фактах. Законність внесення до Реєстру портових операторів ТОВ “Аскет Шиппінг” вирішить подальше досудове слідство за цими кримінальними справами.

Крім того, ТОВ “Аскет Шиппінг” є фігурантом багатьох кримінальних справ, порушених з ініціативи Бердянської та Маріупольскої податкових інспекцій, Управління СБУ в Донецькій області, що є черговим свідченням “прозорості” роботи та “чесної конкуренції” приватного портового оператора.

17-го березня, згідно офіційної заяви Регіонального відділу Фонду державного майна в Запорізькій області, (http://www.spfu.gov.ua/ru/regions/zaporizhia/news/RV-FDMU-po-Zaporizkij-oblasti-zvernulosya-do-policii-z-povidomlennyam-pro-namir-nadannya-nepravomirnoi-vigodi-kerivniku-viddilennya-2651.html), представник ТОВ “Аскет Шиппінг” залишив для начальника Регіонального відділу ФДМ папку з чистими аркушами паперу та конвертом з 3000 доларів, як ймовірний хабар за передачу в оренду частини замощення загальною площею 120,0 кв.м, розташованого за адресою: м Бердянськ, вул. Горького, 2, щоб хоча б якось закріпитись за місце в порту. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено запис на підставі ст. 369 Кримінального кодексу України - давання хабара. Регіональне відділення розцінило такі дії ТОВ «Аскет Шиппінг» “спробою дискредитувати керівника державного органу і поставити під сумнів відкритість і прозорість роботи регіонального відділення в сфері управління об'єктами державної власності”.

Активність ТОВ “Аскет Шиппінг” в прагненні отримати в оренду земельну ділянку на території Бердянського порту, пояснюється вимогами чинного законодавства, яким має відповідати портовий оператор. Це питання набуває особливої актуальності в світлі останніх заяв керівника “АМПУ” Райвіса Вецкаганса про уточнення критеріїв для набуття статусу портового оператора.

Юрист ТОВ “Аскет Шиппінг” обгрунтовує необхідніть оренди земельної ділянки “исключительно для хранения и ремонта перегрузочной техники”, у звязку з чим постає логічне запитання, а де ж зберігалась ця техніка в порту з липня 2016-го року, якщо портовий оператор лише зараз намагається отримати землю в оренду?

Підкреслюємо, що ДП Бердянський морський торговельний порт не має відношення до подій, які відбулись 17-го березня в Запоріжжі. Намагання сторони, яку звинувачують у хабарництві, виправдатись якимось політичними мотивами. виглядає дуже сумнівно і залишається на совісті особи, що виправдовується. Розцінюємо заяву юриста ТОВ “Аскет Шиппінг” О. Чернієнко, як офіційну позицію приватного портового оператора і сподіваємось, що керівництво ТОВ “Аскет Шиппінг” не на словах, а на ділі буде в подальшому неухильно дотримуватись озвучених в ній принципів “добросовісної конкуренції”, “справедливості” та “законності”.

В.о. Начальника юридичного відділу ДП "БМТП" В.А.ПасічникЧитайте также:Партнерские новости:

Loading...

Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.