Доска объявлений Бесплатка БердянскВажливі зміни податкового законодавства для бізнесу та громадян

24.12.2020, 18:26    просмотров: 932

Бердянський відділ податків і зборів юридичних осіб управління податкового адміністрування Головного управління Державної податкової служби в Запорізькій області інформує про важливі зміни податкового законодавства для бізнесу та громадян.

 

З метою соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів прийнято Закон України від 04.12.2020 №1072, який набрав чинності 10 грудня 2020, та яким передбачено:

• звільнення платників єдиного податку першої групи:

- від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року;

- від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за грудень 2020 року, січень – травень (включно) 2021 року за себе.

Важливо, що ці періоди включаються до страхового стажу платника та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску.

 

• звільнення від сплати єдиного внеску ФОП на загальній системі:

- тимчасово, на період з 1 по 31 грудня 2020 року від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за себе звільняються суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" №1071 від 04.12.2020, за умови що такі платники в цей період не отримували доходи.

 

• списання недоїмки з єдиного внеску:

Платникам, які мають борг з єдиного внеску за період з 01.01.2017 до 01.12.2020, знову надана можливість списання сум недоїмки, а також штрафів та пені. Заява на списання має бути подана до 1 березня 2021 року.

Мають право на таке списання:

• фізичні особи - підприємці (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування);

• особи, які провадять незалежну професійну діяльність;

• члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Таке списання здійснюється, якщо зазначеними платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

• зміни, що стосуються податкового боргу:

- Одне з найголовніших нововведень – це списання податкового боргу платникам податків (у тому числі штрафних санкцій та пені) у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн та його не погашено станом на 01.11.2020 року (п. 24 підр. 10 розд. XX ПКУ);

По Бердянській ОТГ обліковується 6 232 таких платників на загальну суму боргу 2,3 млн.грн.

- Крім того, Законом визначено, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн) податкова вимога не надсилається, а заходи, спрямовані на погашення податкового боргу, не застосовуються (п. 59.1 ст. 59 ПКУ);

- Законом передбачено відстрочення до 29.12.2021 року погашення податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій, пені та процентів за користування розстроченням/відстроченням), платників податків - фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, що у загальній сумі не перевищує 6800 грн.

Відстрочення здійснюється за місцем обліку платника податків – фізичної особи за його заявою, без нарахування процентів за користування таким відстроченням.

- Також передбачено списання пені та штрафних санкцій у разі погашення платниками податків податкового боргу, що виник станом на 01.11.2020, протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом №1072 та за умови сплати поточних податкових зобов’язань (крім визначених Законом №1072 випадків) (п. 23 підр. 10 розд. XX ПКУ).

 


Партнерские новости:


Загрузка...


Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.