Повідомляє Бердянська ОДПІ

20.04.2017, 10:17    просмотров: 982

 

Бердянці та приморчанє вже задекларували понад 58,3 млн. грн. доходів

Щороку чимало громадян виконують свій конституційний обов’язок перед державою і суспільством щодо подання декларацій про отримані доходи. Декларацію про майновий стан і доходи подають громадяни щодо доходів, з яких не утримувався податок, та громадяни, що отримали майно у спадок чи подарунок, здають в оренду житло, землю, нерухоме або рухоме майно. Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку.

За словами начальника Бердянської податкової інспекції Оксани Федорової, з початку року цьогорічної деклараційної кампанії, яка стартувала 1 січня, жителі Бердянського, Приморського районів та Бердянська  вже подали 2015 декларацій про майновий стан і доходи за 2016 рік. Із загальної кількості декларацій 1947 подано громадянами, які зобов’язані були це зробити, а 68 – з метою отримання податкової знижки.

Зокрема, серед декларацій громадян, які обов’язково мали прозвітувати перед державою про свої статки, у 298 відображено доходи за договорами спадщини чи дарування на суму 31,3 млн. грн., 123 – доходи від продажу нерухомого чи рухомого майна на суму понад 5,6 млн. грн., 443 – доходи від здавання в найм майна на суму 3,9 млн. грн., 16 – отримані доходи від здійснення незалежної професійної діяльності на суму 1,2 млн. гривень.

Загалом з початку року платники прозвітували про 58,3 млн. грн. отриманих доходів та самостійно нарахували 4,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 694,4 тис. грн. військового збору.

Нагадуємо, крайній термін подання декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік 03 травня 2017 року. 

 

Податкові надходження від платників Бердянська  та Приморська до бюджетів усіх рівнів  майже 210,4  мільйонів гривень 

Бердянськими та приморськими платниками у січні-березні поточного року забезпечено надходження в бюджети усіх рівнів  майже 210,4 млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року платежі до зведеного бюджету зросли на 73,6 млн.гривень.

Із загальної суми надходжень 88,8 млн.грн. спрямовано до загального фонду державного бюджету, в результаті чого минулорічні надходження перевищено більш ніж на 37,7 мільйонів гривень.

Як повідомила начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова, протягом цього часу державна скарбниця отримала від платників міста та районів 16,7 млн.грн. податку на прибуток підприємств; 41,9 млн.грн. податку на додану вартість; 22,2 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб; та  6,4 млн.грн. військового збору.

Загальний фонд місцевого  бюджету з початку року поповнено на 120,3 млн. гривень, це на 35,1 млн.грн. більше фактичних надходжень січня – березня 2016 року. Доведене завдання виконано на 128,7 відсотка.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 87,8 млн. грн., що на 29,3 млн.грн. більше аналогічних надходжень минулого року.

 

Новини законодавства

Змінено порядок оподаткування спадщини

25 березня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» від 23.02.2017 року № 1910-VIII  (опублікований в газеті «Голос України» № 54 від 24.03.2017 ).

Норми Закону застосовуються до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року у вигляді спадщини/дарунка.

Оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є  членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.

У разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. 

Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.

При цьому, доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18%.

 

 

Електронні сервіси ДФС 

Електронні сервіси, які розміщені на офіційному веб-порталі ДФС

Електронний кабінет платника (https://cabinet.sfs.gov.ua), де розміщена наступна інформація:

- Податковий календар

- Стан розрахунків з бюджетом

- Листування з органами ДФС

- Облікові дані

- Пошук інформації в реєстрах ДФС

- Подання заяв/запитів

- Подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді

- Сплата податків (фізичним особам)

- Перегляд даних СЕА ПДВ

- Інші електронні сервіси

 

Інформація з реєстрів (https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx), де розміщена наступна інформація:

- Дані про взяття на облік платників

- Реєстр страхувальників

- Дані реєстру платників ПДВ

- Реєстр платників єдиного податку

- Інформація про РРО

- Інформація про книги ОРО

- Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального

- Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами

 

Митна статистика (http://sfs.gov.ua/ms/)

- Зведені дані митної статистики зовнішньої торгівлі України

 

Дізнайся більше про свого бізнес-партнера (http://sfs.gov.ua/businesspartner)

- Перевірка потенційних бізнес-партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (http://zir.sfs.gov.ua/)

- Запитання – відповіді з Бази знань

- Нормативні та інформаційні документи

- Письмові консультації

- Коментарі та пропозиції, актуальні запитання

 

Антикорупційний сервіс "Пульс" (http://sfs.gov.ua/others/puls-)

-Можливість цілодобового повідомлення про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС

Акредитований центр сертифікації ключів (http://acskidd.gov.ua/)

 - Надання послуг електронного цифрового підпису

 

Електронна звітність (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/)

- Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"

- Підтримка користувачів

Електронна митниця http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-ed/elektronna-mitnitsya/

- Інформація щодо багатофункціональної комплексної системи "Електронна митниця"

 

Дані Реєстрів волонтерів АТО (http://sfs.gov.ua/volontery)

-  Інформація про фізичних осіб – благодійників

Декларування громадян

-  Податкова декларація про майновий стан і доходи

 

Декларування доходів громадян -2016 

Випадки в яких дохід фізичної особи від продажу інвестиційного активу не підлягає оподаткуванню ПДФО та включенню до річної декларації про майновий стан і доходи

Платник податку обов’язково декларує результати усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 розд. ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

     Згідно з п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу:

     а) дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (2015 році – 1710 грн., у 2016 році – 1930 грн., у 2017 році – 2240 гривень);

     б) дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у випадку, визначеному п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації).

     У випадках, зазначених у підпунктах «а» і «б» п.п.170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ, платник податку не включає до розрахунку загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами суму доходів та витрат на придбання таких інвестиційних активів.

 

Роз’яснення законодавства

З 1 квітня 2017 року змінено порядок надання індивідуальних податкових консультацій

З 1 квітня 2017 року змінено строки та порядок надання консультацій, встановлено вимоги як до форми запиту на отримання консультації, так і консультації, запроваджено Єдиний реєстр консультацій.

Письмовий запит на отримання консультації обов'язково повинен містити такі реквізити як:

- найменування для юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;

- код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

- зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;

- підпис платника податків;

- дату підписання звернення.

У разі якщо звернення платника податків, не відповідає зазначеним вимогам, консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України "Про звернення громадян".

Строк надання консультації становить 25 календарних днів з можливістю продовження такого строку, але не більш ніж на 10 календарних днів з обов'язковим повідомленням про це платника податків.

Консультація, надана в письмовій формі, обов'язково повинна містити:

 - назву - податкова консультація,

 - реєстраційний номер в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій,

 - опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, зазначених у зверненні платника податків,

 - обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання таких норм законодавства.

 Консультація, надана в письмовій формі, підлягає реєстрації в єдиній базі консультацій та розміщенню на офіційному веб-сайті ДФС, без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків, коду згідно з ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) та його податкової адреси.

Територіальний орган ДФС протягом 15 календарних днів, що настають за днем отримання звернення платника податків направляє таку консультацію до ДФС для розгляду питання про внесення відомостей про таку консультацію до єдиного реєстру консультацій, про що повідомляє платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу.

ДФС України, отримавши консультацію від контролюючого органу, який йому підпорядковується, протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання такої консультації, але не більше 35 календарних днів, що настають за днем отримання контролюючим органом відповідного звернення платників податків, приймає одне із таких рішень:

- про внесення відомостей про консультацію до єдиного реєстру консультацій, про що повідомляє протягом одного робочого дня з моменту прийняття рішення контролюючий орган, який йому підпорядковується;

 - про відмову у внесенні відомостей до єдиного реєстру консультацій з одночасним наданням платнику податків від свого імені консультації та внесенням відомостей про таку консультацію до зазначеного реєстру, про що повідомляє протягом одного робочого дня з моменту прийняття рішення контролюючий орган, який йому підпорядковується, та платника податків у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу.

Консультація, яка не внесена до Єдиної бази консультацій, не звільняє платника податків від відповідальності (фінансові, штрафні санкції та/або пеня).

Як і раніше, державні податкові інспекції мають право надавати тільки усні податкові консультації.

Консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняє платника податків (податкового агента та/або його посадову особу) від відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).

 З 1 січня 2018 року консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), не підлягає застосуванню.

При цьому, у разі скасування/зміни в майбутньому узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації, наданої до 01.04.2017 р., платник податків не несе відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню).

Зазначений порядок визначений ст. 52 і 53 та п. 39 підр. 10 розд. ХХ Податкового кодексу та роз’яснено листом ДФС України від 17.03.2017 р. N 6531/7/99-99-10-03-18.

 

Заповнення у податковій накладній обов'язкового реквізиту «код товару згідно з УКТ ЗЕД» у разі відсутності такого коду в УКТ ЗЕД для окремих видів товарів

У зв'язку із внесенням змін до ПКУ Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» викладено у новій редакції підпункт «і» пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ, відповідно до якого з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД затверджено Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VII «Про Митний тариф України».

Водночас підпунктом 2 пункту 16 Порядку № 1307 визначено, що ДФС визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних відповідно до статті 201 розділу V ПКУ.

Довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТ ЗЕД, розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: http://sfs.gov.ua/dovidniki—reestri— perelik/dovidniki-/288992.html.

Разом з цим повідомляємо, що роз'яснення щодо особливостей складання і реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, у тому числі податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених за формою, яка була чинною до внесення змін до Порядку № 1307 наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 276, надано ДФС листами від 20.01.2017 № 1312/7/99-99-15-03-02-17 і від 10.03.2017 № 5953/7/99-99-15-03-02-17, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою:

http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/282632 .html;

http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderiavni-podatki/podatok-na-dodanu vartist/listi-dps/288747.html.

 

Затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту або гарантійній заміні, у цілях застосування РРО платниками єдиного податку

Реєстратори розрахункових операцій (РРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1,0 млн. гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1,0 млн. гривень застосування РРО є обов'язковим. 

Зазначена норма не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Отже з підприємці - платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту в обов’язковому порядку повинні застосовувати належним чином зареєстровані РРО.

Зазначена норма передбачена п. 296.10 ст. 296 Податкового  кодексу України, з урахуванням змін, внесених Законом України від 21.12.2016 №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні». 

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України (ст. 2 і 9 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" з урахування змін внесених Законом України від 20.12.2016 №1791).

Постановою КМ України від 16.03.2017р. № 231 затверджено "Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій".

Перелік містить 8 груп:

1) Група 73 «Вироби з чорних металів»; 

2) Група 84 «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини»; 

3) Група 85 «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»;

4) Група 87 «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»; 

5) Група 90 «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя»;

6) Група 91 «Годинники всіх видів та їх частини»;

7) Група 92 «Музичні інструменти; їх частини та приладдя»;

8) Група 95 «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».

Постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування (опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 07.04.2017 №66).

Отже, з набранням чинності Постанови №231 підприємці – платники єдиного податку 1-3 груп, які реалізують товари, визначені Переліком №231, зобов’язані проводити розрахунки за такі товари через зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій. 

 

Податкова звітність з ПДВ за березень подається за новою формою не пізніше 20 квітня 2017 року

З 01.04.2017 року розпочато подання податкової звітності з ПДВ за новою формою, до якої наказом МФУ від 23.02.2017 №276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України»  внесено зміни.

Вперше подавати податкову звітність з урахуванням змін, внесених наказом № 276, платники ПДВ мають за звітний період березень 2017 року.

 Граничний термін подання - 20 квітня 2017 року.

У разі обрання квартального податкового періоду декларація з урахуванням змін подається за І квартал 2017 року. 

Граничний термін подання – 10 травня 2017 року.

 

На офіційному сайті ДФС розміщено Проект наказу МФУ «Про затвердження форми акта (довідки) про результати перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» та Вимог до його (її) складення»

На офіційному web-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Діяльність» розміщено проект наказу МФУ «Про затвердження форми акта (довідки) про результати перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» та Вимог до його (її) складення»

Проект наказу розроблений відповідно до п.п. 39.5.2.17 ст. 39 Податкового кодексу України.

Проектом наказу передбачено затвердження нової форми акта (довідки) про результати перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» та Вимог до його (її) складення, що обумовлено внесеними змінами до 39 статті Кодексу, зокрема, змінами у  назві перевірки та  порядку проведення  перевірок  з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки».

 

Оновлено довідники податкових пільг

ДФС України станом на 01.04.2017 року затверджені :

- Довідник №82/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник №82/2 інших податкових пільг.

У Довідниках надано перелік пільг із зазначенням їх кодів та термінів дії. 

Дані зазначених Довідників використовуються платниками під час заповнення звіту про суми податкових пільг, форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233 «Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг».

Довідники пільг розміщені на офіційному веб-порталі ДФС:  http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html.

 

Авансовий внесок із податку на прибуток при виплаті дивідендів вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів

У разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток - емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами податкового обліку..

Крім випадків, передбачених п.п. 57.1 прим. 1.3 ст. 57 Податкового кодексу, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене.

У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.

Авансовий внесок обчислюється за ставкою 18 %. 

Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.

При цьому у разі якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкту оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. 

Авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.

У разі якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий податковий (звітний) період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступних податкових (звітних) періодів до повного його погашення, а під час отримання від’ємного значення об’єкта оподаткування такого наступного періоду - на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного його погашення.

Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов’язань з інших податків і зборів (обов’язкових платежів).

Авансовий внесок з податку на прибуток, сплачений у зв’язку з нарахуванням/сплатою дивідендів, є невід’ємною частиною податку на прибуток. 

Якщо платіж особою називається дивідендом, такий платіж оподатковується податком на прибуток під час виплати, незалежно від того, чи є особа платником податку.

Зазначена норма передбачена  п.п. 57.1 прим. 1 ст. 57 Податкового кодексу України.

 

Реєстрація новостворених неприбуткових організацій та установ фіскальними органами

Новостворені неприбуткові організації мають можливість отримати статус неприбуткових організацій для цілей оподаткування з дня їх державної реєстрації – разі подання в установленому порядку документів для внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації.

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440. 

Для включення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до фіскального органу:

- реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 до зазначеного Порядку; 

- засвідчені підписом керівника та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів); 

- а житлово-будівельні кооперативи повинні подати також засвідчені підписом керівника та скріплені печаткою (за наявності) копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

За результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом 14 календарних днів з дня їх отримання фіскальним органом приймається рішення про:

-включення,  

-відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру;

Відповідне рішення за формою згідно з додатком 2 до Порядку готується у двох примірниках, один з яких надається неприбутковій організації, а другий залишається у фіскальному органі.

Для діючих неприбуткових організацій, які не включені до нового Реєстру неприбуткових організацій №440, до 1 липня 2017 року подовжено строк приведення  установчих документів до вимог Податкового кодексу і подання їх копій до фіскального органу з метою включення до нового Реєстру. Релігійним неприбутковим організаціям цей термін продовжено до 1 січня 2018 року. 

 

Умови, за яких неприбуткові організації можуть бути внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Неприбуткові установи та організацій, які відповідають вимогам Податкового кодексу,  не є платниками  податку на прибуток.

При цьому, згідно з пунктом 133.4 Податкового кодексу неприбутковою установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

-  утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

-     установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. 

Разом з тим, не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, на утримання такої неприбуткової організації, а також реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів, визначених статутними документами.

    -  установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).

 Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;

   -  внесена фіскальним органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

  -    доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної  діяльності, милосердя.

 

На офіційному веб-порталі ДФС можна ознайомитися з Реєстром неприбуткових установ та організацій

З метою забезпечення відомостями, що містяться в Реєстрі неприбуткових установ та організацій, на офіційному веб-сайті ДФС забезпечено відкритий доступ до таких відомостей.

Інформація з реєстрів ДФС оприлюднюється у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» у вкладці «Реєстр неприбуткових організацій та установ».

Користувачі мають можливість завантажити та роздрукувати оприлюднену інформацію.

Реєстр включає лише ідентифікаційні та реєстраційні відомості про неприбуткові організації, зокрема, код згідно ЄДРПОУ, найменування, дату включення до Реєстру, ознаку неприбутковості, дату присвоєння ознаки неприбутковості, дату та номер рішення про виключення неприбуткової організації з Реєстру,  дату скасування ознаки неприбутковості.

При цьому, в реєстрі не передбачається відображення довідкових відомостей про місцезнаходження організації, даних про керівника, головного бухгалтера, засновників та фінансово-економічних показників господарської діяльності неприбуткової організації.

 

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

Роботодавці Запорізької області перерахували 1,2 мільярда гривень ЄСВ

За три місяці поточного року до соціальних фондів надійшло майже 1,2 мільярда гривень єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, вказана сума майже на 247 мільйонів гривень перевищує прогнозний показник на січень-березень, а рівень надходжень минулого року перевищено на 324,7 мільйона гривень.

- Лише у березні роботодавці Запорізької області перерахували майже 438 мільйонів, що на 71 мільйон більше від запланованого та на 135 мільйонів перевищує показники минулого року, – наголосила Юліана Козаченко.

Запорізькі роботодавці використовують працю більш ніж 348 тисяч робітників, а середньомісячний фонд заробітної плати складає понад 1,7 мільярда гривень. Близько 13 відсотків загальних находжень з ЄСВ забезпечують підприємства енергетичного комплексу, обробної промисловості, правоохоронні органи та військові частини.

Нагадаємо, ставка єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на сьогодні становить 22%.

 

Запоріжці сплатили 1 мільярд 160 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

За перший квартал платники Запоріжжя та області сплатили 1 мільярд 160 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що перевищує очікуваний рівень надходжень на 20,5%.

Як повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, чверть надходжень – понад 290 мільйонів гривень – перераховано до державного бюджету, що перевищує показники 2016 року на 92 мільйони. Відповідно, 75% від загальної суми збагатили місцеві скарбниці – понад 870 мільйонів гривень, що на 275,8 мільйонів більше, ніж торік.

У надходженнях до місцевого бюджету лідерами зі сплати податку є суб'єкти господарювання та громадяни Запоріжжя, які спрямували до бюджету понад 412 мільйонів або 47 відсотків. У Мелітопольському районі – 111 мільйонів або 13 відсотків, у Енергодарі надійшло майже 105 мільйонів або 12 відсотків, 66,7 мільйона – у Бердянському районі, 66 мільйонів – у Пологівському районі, 40,8 мільйона – у Вільнянському районі.

У галузевому розрізі найбільші надходження податку на доходи фізичних осіб за січень-березень 2017 зафіксовані у сфері державного управління та оборони – майже 158 млн. грн (13,5% від загальних надходжень). Також чимала сума податку сплачена підприємствами енергетичної галузі – 128 млн. грн. Від установ, які провадять діяльність щодо охорони здоров'я та надання соціальної допомоги надійшло 70 млн. грн податку, а сільськогосподарські та мисливські підприємства перерахували до бюджетів 68 млн. грн. ПДФО.

 

Протидія митним правопорушенням дозволила залучити до бюджету 8,5 млн. гривень

Одним з пріоритетних напрямів роботи Запорізької митниці ДФС є протидія митним правопорушенням, виявлення та запобігання незаконним експортно-імпортним операціям на території Запорізької області.

З початку року запорізькі митники зафіксували 93 факти порушення митного законодавства України на суму 8 мільйонів 514 тисяч гривень. Предмети правопорушень на суму 3,743 млн. грн. були вилучені.

Крім того, протягом січня-березня 2017 року Запорізькою митницею ДФС було розглянуто 42 справи про порушення митних правил, за результатом яких на порушників накладені штрафи на загальну суму 4,674 млн. грн.

 

Запоріжці спрямували на потреби армії майже 89 мільйонів гривень

За січень-березень 2017 року від запорізьких платників до бюджету надійшло 88,7 мільйона гривень військового збору. Як повідомила в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, з початку року надходження суттєво зросли.

Сума перевищення до аналогічного періоду 2016 року склала 19,5 мільйона гривень, відповідно, зафіксовано темп росту майже на третину.

У розрізі територій найбільші суми забезпечили платники м. Запоріжжя, яких обслуговує Запорізька ОДПІ – 46 мільйонів гривень. Також у трійці лідерів зі сплати військового збору платники Енергодарської ОДПІ – 10,7 мільйона гривень та Мелітопольської ОДПІ – 10,6 мільйона гривень.

Майже 6,4 мільйона забезпечили суб'єкти господарювання Бердянської ОДПІ, 5,7 мільйона – Пологівської ОДПІ, 4,8 мільйона – Токмацької ОДПІ, 4,3 мільйона – Вільнянської ОДПІ.

Нагадаємо, що на сьогодні ставка збору незмінна і становить 1,5% від об'єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, а також фізичні особи – нерезиденти, які отримують доходи із джерела їх походження в Україні та податкові агенти.

 

Фіскальна служба підтримує інноваційні проекти задля розвитку бізнесу

На черговому засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, що відбулося за участю представників Запорізької облдержадміністрації, Головного управління ДФС у Запорізькій області, організацій та установ, розглядалися можливості підтримки суб'єктів господарювання регіону.

Одним із таких є відкриття на базі Запорізької торгово-промислової палати Центру підтримки бізнесу. Створення цієї інституції проводиться в рамках ініціативи ЄБРР EU4Business та розглядається як дієвий крок у підвищенні конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу області, особливо, з огляду вступу України до зони вільної торгівлі з країнами Євросоюзу.

Також члени координаційної ради розглянули перспективу розбудови на території Запорізької області індустріальних парків.

Говорячи про ці ініціативи, представники Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал" відзначили, що створення таких територій сформує сприятливі умови для розвитку підприємництва. Адже відповідно до законодавства індустріальні парки мають стимулюючі функції, передусім, податкові та митні преференції, розвинену інфраструктуру, логістику. Одним з найперших до інноваційних проектів заплановано залучити майданчики на території м. Запоріжжя та Бердянськ.

Учасники координаційної ради вирішили направити звернення до народних депутатів України та органів місцевого самоврядування щодо сприяння створенню і функціонуванню індустріальних парків, у тому числі прийняття відповідних змін до законодавства.

 

На Запоріжжі митні платежі зросли до 1,7 мільярда

За I квартал 2017 року Запорізькою митницею ДФС до державного бюджету забезпечено понад 1 мільярд 699 мільйонів гривень – це майже на 518 мільйонів або на 43,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

Більшу частину складають митні платежі, що сплачуються при ввезенні та розмитненні товарів на митну територію України промисловими підприємствами для використання у виробничих процесах. Наразі цей показник складає 75,3%. Інші надходження з імпорту забезпечуються суб'єктами невиробничих галузей – майже 25%. 

У розрізі товарних угрупувань близько половини загальної суми припадає на машини, устаткування та транспорт, паливно-енергетичні товари складають – 16%, метали та вироби з них – 13%, продовольчі товари та продукція сільського господарства – 12%, мінеральні продукти та товари хімічної промисловості – по 5%. 

Нагадаємо, згідно із постановою Кабінету Міністрів України у 2017 році 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів спрямовуватимуться на заходи з розвитку автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури.

 Читайте также:Партнерские новости:

Loading...

Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.